Las na pustyni

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Las na pustyni

Post autor: Mawr »

Prezydent Turkmenistanu Saparmurad Nijazow nakazał zasadzenie lasu na powierzchni 1000 km kw. w ramach programu zmiany klimatu, który obejmuje także budowę sztucznego jeziora i lodowego pałacu.
W ubiegłym roku prezydent wyraził zainteresowanie budową ośrodka narciarskiego. W Turkmenistanie, którego 80% obszaru zajmuje pustynia Kara-kum, temperatura osiąga latem nawet 50 stopni Celsjusza.

Kod: Zaznacz cały

wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8228327&rfbawp=1142364871.764
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Las na pustyni

Post autor: Guru »

ktos sie chyba wzoruje na Dubaju
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Las na pustyni

Post autor: Iwus »

Na jego rozkaz budowany jest w pobliżu stolicy kraju lodowy pałac.Chce zbudować ośrodek narciarski to może oddamu mu trochę naszego śniegu.A swoją drogą facet ma wyobraźnię.Pałac lodowy na pustyni,to chyba będzie ósmy cud świata .

Pomysł z zasadzeniem lasu oby więcej takich prezydentów
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Las na pustyni

Post autor: Guru »

tylko patrzec jak nasz prezydent kaze wybudowac na baltyku sztuczna wyspe na ktrej bedzie hotel w ksztalcie kaczki kapielowej
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Las na pustyni

Post autor: Chlamydocassis »

Coś temu prezydentowi chyba za gorąco w swoim kraju
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Las na pustyni

Post autor: Twincast »

On chyba nie mam nic do roboty, skoro wymyśla takie rzeczy. Chociaż ten pałac lodowy przyniósłby nie lada sławę temu kraju.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Las na pustyni

Post autor: Teba »

Chlamydocassis pisze:Coś temu prezydentowi chyba za gorąco w swoim kraju

Tak, tak słonko uderzyło w główkę.

[ Dodano: Sro Mar 15, 2006 20:53 ]
Twincast pisze:Chociaż ten pałac lodowy przyniósłby nie lada sławę temu kraju.
. i śmiało mógłby się stać dowodem na to, że ludzka głupota i pycha nie zna granic.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Las na pustyni

Post autor: Rayne »

Ludzie! Ale łeb ma ten prezydent! Ja bym czegoś podobnego w życiu nie wymyśliła! chociaż powiem szczerze,że pomysł z lasem podoba mi się niesamowicie.Ciekawa jestem tylko jak to zrobią heheh.A swoją drogą to czy Turkmenistan ma tak dużo kasy,że nie ma na co jej przeznaczyć?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości