szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
iwciaa
Posty: 42
Rejestracja: 3 paź 2007, o 14:52

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: iwciaa »

Czy na technika farmacji są wymagane rozszerzona biologia i rozszerzona chemia? mam szanse z podstawowymi?
*Evi*
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2008, o 15:05

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: *Evi* »

iwciaa pisze:Czy na technika farmacji są wymagane rozszerzona biologia i rozszerzona chemia? mam szanse z podstawowymi?
To wszystko zależy od Dyrektora Szkoły,jakie wymagania stawiaale w W-wie nie wymagają rozszerzonej chemii i biologiiwystarczy tylko maturaa czasami tylko świadectwo ukończenia szkoły+zaświadczenie od lekarza (pozytywne) i jest

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 11:18 ]
tin pisze:
*Evi* pisze:jak tak słucham znajomych technikówCi co pracują w większym mieście zarabiają ok 1500zł a w małej mieścinie tylko 700zł-900zł.
Chyba odwrotnie. Wmałych mieścinach zapewniane jest mieszkanie, a zarobki są większe niż, w mieście bo takie apteki maja kierownika i 1 technika najczęściej. Ilość pracy też jest porównywalna.
Widzisz u mnie jest tak,jak napisałam wyżejmoże u Ciebie też jest inaczej takżewidzisz cennik w każdej części Polski etc jest inny
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: zabka1807 »

A ja mam pytanie z innej beczki,w warunkach rekrutacji niektórych takich szkół jest brana ocena z w-f, ja takowej nie mam bo byłam zwolniona ze względu na astmę i inne alergie, tzn, ze nie przyjmą mnie do takiej szkoły? Mój lekarz mówił, że nie mam przeciwskazań do wykonywania zawodu.
Atria
Posty: 16
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:57

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: Atria »

zabka1807, u mnie w studium nie był brany w-f pod uwagę (nie słyszałam żeby akurat na technika farmaceutycznego był potrzebny), tylko egzamin wstępny z bioli i chemii. Ale jednym z przedmiotów w studium jest w-f i to przez całe 2 lata (4 semestry), więc może dla tego w niektórych szkołach go liczą.musiałabyś się dowiedzieć dokładnie u dyrektora szkoły.
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: zabka1807 »

No to mam do was jeszcze jedno pytanie, czy w tych policealnych szkołach medycznych oni otwierają kierunek technik farmacji tylko co 2 lata? Bo coś takiego mi się o uszy obiło, jeśli to byłoby prawdą to pewnie będzie dużo chętnych i będzie ciężko się dostać.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: Biochejter »

W tych szkołach co znam rekrutacja jest co rok, wydaje mi sie że tak jest praktycznie wszędzie. Dostaniesz sie Zabka, dostaniesz
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: Claudia »

zabka1807 pisze:No to mam do was jeszcze jedno pytanie, czy w tych policealnych szkołach medycznych oni otwierają kierunek technik farmacji tylko co 2 lata? Bo coś takiego mi się o uszy obiło, jeśli to byłoby prawdą to pewnie będzie dużo chętnych i będzie ciężko się dostać.
Może obiło Ci się o uszy, że nauka trwa 2 lata a nie, że jest co 2 lata
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: zabka1807 »

No właśnie nie, na stronie medyka z zielonej góry napisali, że otwierają kierunek co dwa lata, a na stronie studium z Gorzowa, jest plan tylko dla 2 roku, wiec chyba w zeszłym nie było naboru. Do Gorzowa mam najbliżej. biorą pod uwagę ocenę z biologii ( mam 5), średnią ocen ( mam 5,13) i jak ktoś chce może też złożyć świadectwo maturalne(bio 73%, chem 62%). Jak się tam nie dostanę tzn, że mam chyba okropnego pecha.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: Biochejter »

zabka1807 pisze:biorą pod uwagę ocenę z biologii ( mam 5), średnią ocen ( mam 5,13) i jak ktoś chce może też złożyć świadectwo maturalne(bio 73%, chem 62%). Jak się tam nie dostanę tzn, że mam chyba okropnego pecha.
Nie ma takiej możliwości wg mnie
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: zabka1807 »

mam nadzieję, już panikować zaczynam, bo inaczej sobie to wszystko planowałam, miałam się dostać na te cholerne studia. widocznie technik mi pisany skoro tak się to złożyło.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: Claudia »

zabka1807, nie ma takiej możliwości byś sie nie dostała Spędzisz ten rok na studium a potem znowu spróbujesz.zawsze tam wiedzy trochę liźniesz
A poza tym powinny być u ciebie egzaminy jakby było za dużo chętnych więc załapiesz się.ale wróże Ci wspaniały rok nauki
zabka1807
Posty: 118
Rejestracja: 12 maja 2008, o 19:49

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: zabka1807 »

Napiszę wam jak już trochę się zorientuję jak tanauka na studium wygląda
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: szkoły kształcące techników farmaceutycznych

Post autor: Claudia »

zabka1807 pisze:Napiszę wam jak już trochę się zorientuję jak tanauka na studium wygląda
To jest nas dwie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości