Notatki ze studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Notatki ze studiów

Post autor: ren »

Czy mógłby ktoś wrzucić przykładowe notatki z zajęć np. na 1 czy 2 roku wydziału lekarskiego? Pytam z ciekawości
vimatusia
Posty: 80
Rejestracja: 18 maja 2009, o 17:25

Re: Notatki ze studiów

Post autor: vimatusia »

dołączam się do pytania
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Notatki ze studiów

Post autor: doktorka »

o_O ze co? to znaczy o co chodzi:D co to w ogole sa notatki z zajec lol.
nie wiem

nie wiem po co Wam to, i tak nic Wam te materialy nie powiedza ani nt stopnia trudnosci ani w ogole na zaden temtat.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Notatki ze studiów

Post autor: karinia »

ja nie mam żadnych notatek poza tymi, które robię sama z bochenka w domu. Na wykłady nie trzeba chodzic, bo krążą wszędzie slajdy, na cwiczeniach się cwiczy:P Ale jesteście niecierpliwi. A ja Wam tak zazdroszczę tych wakacji, nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

ren pisze:Czy mógłby ktoś wrzucić przykładowe notatki z zajęć np. na 1 czy 2 roku wydziału lekarskiego? Pytam z ciekawości
jakbym CI wrzucił moje notatki z anatomii (raptem koło 60 kartek - nie nawidzę pisać) to byś po a. nie doczytała się, po b. nie wiedziała o co chodzi, bo większość rzeczy jest tak po łacinie. A i nie bądźcie nadgorliwi.
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: Notatki ze studiów

Post autor: cypryjka »

ja tam nie prowadze czegoś takiego jak notatki P
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Notatki ze studiów

Post autor: doktorka »

ja przepisuje rozne rzeczy z ksiazki w domu co prawda, bo w ten sposob najlatwiej mi sie uczyc, ale notatki z zajec? ostatni raz na polskim w 2 klasie LO chyba]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

a ja właśnie jak już mam jakieś notatki to właśnie z zajęć najczęściej lub wykładów (na których się i tak rzadko pojawiam). Nienawidzę przepisywać podręczników.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Molcia »

Wow. to oznacza, że na lekarskim czy stomie w ogóle nie robi się notatek, a wszystko co jest na wykładzie to potem można na slajdach dostać i innych materiałach?

A już tu chciałam jakieś segregatory, zeszyty i zakreślacze kupować
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Medycyna Lwów »

są ludzie co robią, ale to bardzo wydłuża naukę. Ja jak bym chciał robić dokładnego notatki z ksiażek to musiałbym chyba nie spać. Notuje na wszelkich prelekcjach i wykładach, uczę się z tego co dają na zajęciach, o ile nie zasłaniają się prawami autorskimi, no i podstawa jest nauka z podręcznika - ewentualnie sobie coś podkreślę czasem ołówkiem (zakreślacze odpadają), natomiast bez sensu jest przepisywać podręczniki, bo w praktyce nauka wygląda tak, że wszystkiego się uczysz i tak na pamięć. A i mój sposób jak narazie sprawdza sie świetnie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Mårran »

Wow. to oznacza, że na lekarskim czy stomie w ogóle nie robi się notatek, a wszystko co jest na wykładzie to potem można na slajdach dostać i innych materiałach?
Jedni robiąnotatki, inni nie Mi sę akurat dobrze z moich notatek uczy, więc na wykładach/seminariach notuję (oczywiście jeśli może się to przydać do zaliczenia ) Czasem z fizjologii czy tego typu przedmiotu zapisywałam w zeszycie jakąś istotną informację z podręcznika, ale przepisywanie podręcznika (bo z tym jest równoznaczne robienie notatek z książki - czasem każde zdanie zawiera coś, czego trzeba się nauczyć ) to strata czasu
Pani Buka
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Notatki ze studiów

Post autor: Molcia »

Dzięki za szybką odpowiedź! Pewnie po pierwszych dniach na uczelni się okaże, który system jest lepszy.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Notatki ze studiów

Post autor: formica »

a ja lubiłam robić sobie notatko-schematy. Ale tylko wtedy, jeśli do czegoś uczyłam się z kilku książek. Lubię mieć wszystko w jednym miejscu. I tylko wtedy, gdy w tych książkach było zbyt dużo lania wody. Z anatomii raczej odpadało. Choć przed egz. zrobiłam sobie zestawienie odgałęzień tętnic i nerwów, które obowiązywały. I to było super bo w 30min-godzinę mogłam je wszystkie powtórzyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości