Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
czarna_kotka
Posty: 85
Rejestracja: 7 paź 2008, o 17:35

Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: czarna_kotka »

Nie jestem pewna czy temat nie zostaine usunięty, bo istanieje już temat przygotowania do matury.

Zapraszam do dyskusji osoby, które zdają maturę po raz kolejny. Te, które już nie chodzą do szkoły. Co robicie? Jak sobie radzicie? Z czego się przygotowujecie (może z czegoś innego niż do pierwszej matury)?

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 14:46 ]
Ok, to może dodam, że dla mnie największym problemem było rozplanowanie nauki, stworzenie swojego indywidualnego planu pracy. Ale mam nadzieję, że już sie z tym uporałam, przynajmniej jeśli chodzi o biologię, bo z chemią wciąż mam małe problemy organizacyjne
Ostatnio zmieniony 7 lis 2008, o 10:31 przez czarna_kotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: Mrówek »

Miałam złożyć deklarację maturalną w tym roku Nie złożyłam i nie załuję. Nie mam czasu aby uczyć się jeszcze do matury aby poprawić. Studia zabieraja mi za dużo czasu.
5432455435

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: 5432455435 »

U mnie wygląda to następująco.
Godzina 9:00 rozpoczęcie nauki.
Do godziny 14:00 uczę się biologii.
Do godziny 15:30 mam przerwę.
Od godziny 15:30 zaczynam naukę chemii.
O 17:30 przerwa na Ostry Dyżur .
Od 18:30 wracam do chemii i kończę koło 23:00.

Do tego duże ilości kofeiny, witamin, guarany .

PS.
Proszę nie brać mnie za płeć piękną .
czarna_kotka
Posty: 85
Rejestracja: 7 paź 2008, o 17:35

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: czarna_kotka »

WOW Eru, niezłe tempo sobie narzuciłeś! Ja mam problemy, żeby codziennie pogodzić naukę chemii i biologii. Zazwyczaj jednego dnia przerabiam tylko zagadnienia z biologii innego tylko z chemii. Mam wrażenie, że bardziej do tyłu jestem z chemią. Ale może do maja uda mi się wszystko poukładać.
5432455435

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: 5432455435 »

Tak prawdę mówiąc to z dnia na dzień uczę się coraz więcej ale wg. wyżej podanego przeze mnie schematu.
Nawet podczas przerw mam jakąś książkę w rękach.
czarna_kotka
Posty: 85
Rejestracja: 7 paź 2008, o 17:35

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: czarna_kotka »

Jak się uczysz Eru? Po prostu powtarzasz materiał? Robisz testy maturalne/zbiory zadań na okrągło? Powtarzasz dział i przerabiasz do niego testy? Czy zbiorczo?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

[Link] Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: tin »

Temat został zmodyfikowany i proszę się go trzymać.
Przypominam, że za powielanie tematów grożą kary.
Wszelkie offtopy będą usuwane, a offtopowicze karani.

Jeśli piszesz maturę po raz pierwszy zapraszamy tu:
Nauka do matury - dla nowych maturzystów
czarna_kotka
Posty: 85
Rejestracja: 7 paź 2008, o 17:35

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: czarna_kotka »

Dziękuje moderatorom za nie usuwanie tematu. Mnie wydał się potrzebny. Ja nie znalazłam aktualnie prowadzonego tematu dla poprawiających wynik matury w 2009 r.

Czy poprawiający wynik maturalny mają próbną maturę?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, o 20:10 przez czarna_kotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: Batha »

czarna_kotka pisze:Czy poprawiający wynik maturalny mają próbną maturę?
nie sądzę. czy pisząc maturę próbną u siebie w szkole widziałaś starszych kolegów/koleżanki? bo ja nie. więc dla poprawiających próbna matura będzie chyba we własnym zakresie.
a kiedy jest próbna matura z CKE? a teraz to nie ma z operonu?
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: moreno »

teraz (pod koniec listopada jest z operonu) a jakoś 8stycznia czy jakoś tak jest próbna z CKE.


a co do nauki do poprawki:
skoro to poprawkowa to nie uczę się wszystkiego bo dużo pamiętam. Uczę się tylko tego co sprawia mi kłopoty bądź też się okazuje że nie pamiętam, wtedy sobie doczytuje. Najgorsze są czarne myśli, nie chcę nawet słyszeć o innym kierunku a tu pół roku jeszcze do matury i znów te same nerwy i oczekiwanie.
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: Anet18 »

hej) witam wszystkich) Fajnie że powstał taki temat.no u mnie ciężko z tymi powtórkamiGratuluje koledze takiemu zaparcia który tak zawzięcie powtarza. Zazdroszcze. Moim marzeniem jest farmacja dlatego maturę poprawiam, teraz jestem w studium farmaceutycznym w którym jest co robić dlatego też jeszcze ciężej mi jest się uczyć na zajęcia i do maturyale Wierzę że się uda! Pozdrawiam)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: Biochejter »

Eru pisze:U mnie wygląda to następująco.
Godzina 9:00 rozpoczęcie nauki.
Do godziny 14:00 uczę się biologii.
Do godziny 15:30 mam przerwę.
Od godziny 15:30 zaczynam naukę chemii.
O 17:30 przerwa na Ostry Dyżur .
Od 18:30 wracam do chemii i kończę koło 23:00
O_o W tym tempie to w 2 tygodnie cały program można obrobić Podziwiam. Matura z Tobą nie ma szans raczej

Ja poprawiałem biologię i chemię studiując psychologię po sesji zimowej zacząłem naukę, czyli gdzieś w lutym, ale nie więcej niż 2-3 godz./dzień.

A program rozłożyłem mniej-więcej tak (bardzo misterny plan swoją drogą d):
luty przeczytać trzy części książek do biologii (III klasa mnie tylko wkurzała)
marzec przeczytać trzy części książek do chemii
kwiecień natłuc jak najwięcej testów z biologii i chemii (i sto razy czytać klucze przy rozwiązaniach z biologii)
maj pokazać CKE gdzie raki zimują

Nie ma co się katować, tego nie jest aż tak wiele.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Post autor: polianna »

o! Właśnie tak sobie to teraz poukladałam.Skończyć do lutego chemie, w marcu biologię a w kwietniu testy. NIestety mój czas nie pozwalał na więcej. Pożyjemy,zobaczymy.
Ale faktycznie,gdybym siedziała od rana do późnego wieczora przy książkach do 2 tygodnie i mozna robić same testy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości