cytryna

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

cytryna

Post autor: mrowek »

Czy ktoś hoduje cytryny ? Czy w domowych warunkach można zapłodnić drzewko ?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: cytryna

Post autor: tin »

Wszystko można, pod warunkiem, że zapewnisz im odpowiednie warunki(na balkonie zimą raczej nie rośnie).
Ja kiedyś hodowałem cytryny, teraz brat hoduje ostre papryki - czyli można.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: cytryna

Post autor: malgosi35 »

Zapładnia się (Zapyla się) kwiaty. -). Jest to możliwe. Moja mama ma co roku wiele owoców cytryny. I chyba nawet nic specjalnie nic nie robi, same się zawiązują.
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: cytryna

Post autor: mrowek »

spoko spoko nie jestem taki glupi zeby cytryne na zime na balkon wsadzac D

a jeśli można - to jak ?

Ja jestem nowy, znam się troche na roślinach ale nei na wszystkim

kurcze jak mam zaplodnic kwiaty to ja musze jeszcze 10 lat conajmniej czekac
moja cytryna a właściwie cytryny, mają już ponad 35 cm. Niestety wrzuciłem kilka pestek w jedno miejsce i teraz nie da się rozsadzić:/ ale spróbuje na wiosnę.
polii89
Posty: 8
Rejestracja: 4 gru 2008, o 21:17

Re: cytryna

Post autor: polii89 »

Witam,
Z tego co wiem. To hodowla cytryny w domowych warunkach to nic trudnego. Mam znajomego ktory wyhodował już ładny okaz. Tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić z podlewaniem bo zgnije:/
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: cytryna

Post autor: tin »

Jak hodujesz od pestki(a zazwyczaj tak bywa) to na początku potrzeba dużo wilgoci. W domowych warunkach łatwiej przesuszyć niż przelać.
polii89
Posty: 8
Rejestracja: 4 gru 2008, o 21:17

Re: cytryna

Post autor: polii89 »

No tak ok, ale ja mówię już o jakimś okazalszej hodowli. na początku bardzo potrzebuje wody to fakt a w późniejszym etapie nie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: cytryna

Post autor: tin »

Cytryna nie jest rośliną pustynną i jednak potrzebuje wody.
W domowych warunkach wilgotność może być niska, a nasłonecznienie małe co sprawia, że cytryny karłowacieją, niemniej jednak zapotrzebowanie na wodę niewiele maleje.
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: cytryna

Post autor: mrowek »

podlewam cytryne okolo 3 razy na tydzien, teraz jest zima to 2 razy. Nie gnije ani nie usycha
seawoman
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2007, o 08:37

Re: cytryna

Post autor: seawoman »

A jak wychodowaliscie na poczatku ? Wystarczy ziareno do piasku wrzucic? Czy na wodzie
Kolega kiedys probowac mandarynke bodajze, i mowil ze jak sie potrze liscie to pachnie jak mandarynka, bardzo przyjemnie. Czy cytryna ma podobnie?
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: cytryna

Post autor: fimona »

wystarczy wsadzic pestki do ziemi. ja kiedys wrzucilam do doniczki z innym kwiatkiem uroslo do ok 10 cm i mama wyrwala bo myslala ze to jakis chwast / muee moja cytrynka!

a jak dlugo trzeba czekac na owoce?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: cytryna

Post autor: malgosi35 »

15-20 lat. Najlepiej kupić sadzonkę. Sadzonki uzyskuje się z owocującej rośliny.
Hathor
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2009, o 16:17

Re: cytryna

Post autor: Hathor »

ja mam cytrynkę i grejpfruta urosły z pestki posadzone do zwykłej doniczki z ziemia podlewam jak się przypomni a rosną w miarę szybko zobaczymy co z nich wyrośnie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość