Zaskórniki (zaskórniaki) ciemne kropki na nosie

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Dixi

Zaskórniki (zaskórniaki) ciemne kropki na nosie

Post autor: Dixi »

Robią mi się ciemne kropki na nosie (nie pryszcze, tylko mniejsze czarne kropki).
Jak z nimi walczyć? Znacie jakieś metody?
1.jpg
bagatha

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: bagatha »

to prawdopodobnie zaskorniki, zwane czesto wagrami

Zaskórniki (nie zaskórniaki!) to drobne czopy rogowo - łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Zaskórniki mogą być otwarte i zamknięte. Zaskórniki występują zwykle w miejscach objętych łojotokiem. Zdarzają się równieŻ zaskórniki suche (zwykle tkwiące w przewodach gruczołów łojowych od dłuŻszego juŻ czasu). Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale takŻe z prosaków.

nalezy przemywac dobrym tonikiem bezalkoholowym z kwasem mlekowym, a przede wszystkim zglosic sie do lekarza dermatologa, on wie najlepiej co i jak
al.capone

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: al.capone »

najprawdopodobniej bagatha rozwiązała problem ale nalezy wspomniec jeszcze o jedym. Demodex folliculorum – nuŻeniec ludzki pasozytuje wlasnie na skórze twarzy, glownie okolice ust(tuz nad wargami) i skrzydełek nosa. Nalezy sie wiec niezwlocznie zglosic do dermatologa bowiem chroniczna obecnosc tego parazyta moze podobno powodowac/zwiekszac ryzyko wystapienia nowotworów skory. A na pewno uczulenie łojotok, ułatwia inwazje bakterii, moze powodowac swedzenie.
Sam nie stwierdzisz czy to nuzeniec wiec nie kupuj pochopnie masci czy innych leków. Wykazac to mozna dopiero w badaniu mikroskopowym, jesli dobrze pamietam to wczesniej nalezy dodac NaOH aby je zobaczyc.
Pozdrawiam
niewiem
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2006, o 13:36

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: niewiem »

jakie macie sposoby na zwykły, a jakże uciażliwy trądzik młodzieńczy
błagam pomózcie
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: Vinci »

heh wy tutaj od razu kazecie isc do lekarza. wez to sobie poprostu wycisnij, namocz najpierw nos zeby skora troche odmiękła i bez problemu tu usuniesz, nos na poczatku bedze acly spuchniety ale po kilku godzinach opuchlizna zejdze i pozbedzesz sie tych zaskórników. Do codzennej pielegnacji przemywa sobie oklice nosa i nos (albo cala twarz) acnosanem, dostępnym w aptece (ok 8zł) albo poporsu mocnym alkoholem, daj na to jakis krem i sprawa roziązana
bagatha

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: bagatha »

nie warto testowac na sobie, tego co podzialalo na innych, mozna mic jeszcze gorsze klopoty i niepotrzebnie wydac pieniadze.
Po pierwsze, jesli sprawa jest powazna, najlepiej isc do dermatologa.
A we wlasnym zakresie, to nalezy dbac o czystosc, niedziobac ciagle przy twarzy i w miare mowlisci nie wyduszac dziela naszej cery!
Vinci ma chyba na mysli oczyszczanie skory chyba jednak lepiej,zeby zrobila to kosmetyczka, a przy duzym tradziku lepiej tego nie robic.
pozdrowienia i powodzenia
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: KIM »

Ja proponuje isć do dermatologa najlepiej, kosmetyczka tez moze byc ale ona usuwa jedynie objawy a nie przyczyne. A dermatolog moze przepisze ci jakies leki, lub cos do przemywania twarzy.
niewiem

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: niewiem »

a moze wiecie cos o olejku z drzewa herbacianego
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: anik »

niewiem pisze:a moze wiecie cos o olejku z drzewa herbacianego
Hmm. z tego, co się orientuję to ma działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Jest często jesnym ze składników kosmetyków/maści stosowanych w leczeniu trądziku.
Dominika
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 13:38

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: Dominika »

Więc co do trądziku , to okropna sprawa. Sama mam problemy z cerą.
Na początku wszystko co pojawiało mi się na twarzy wyciskałam , ale to nie jest dobra rzecz , bo pryszcze moge sięrozleść po większej części twarzy. Jeśli masz małe zmiany skórne , to radzę wybrać się do sklepu i zakupić jakiś oczyszczający żel do twarzy. Polecam
EFFECLAR - LA ROCHE - POSAY , jednakże to drogi kosmetyk z tańszych to dobre jest Under 20. Tylko wiesz , nie wszyszcy są tacy sami , te kosmetyki mi pomagają , ale nie wiadomo czy pomogą tobie , ale podejrzewam , że pomogą
Jeśli masz większe zmiany skórne to radzę wybrać się do dermatologa , który z pewnością zapisze ci leki zewnętrzne lub tez antybiotyki doustne
A wągry usuwa się u kosmetyczki , tylko ja jeszcze trochę poczekam , bo ponoć zostają blizny
smutna
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2006, o 20:59

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: smutna »

Nie wiedzialam gdzie umiescic moje pytanie wiec bedzie tutaj a wiec na ciele a szczegolnie na rekach, brzuch, plecach, udach mam takie brazowe plamki(niekture wieksze niektore mniejsze )i nie wiem co to moze byc.Myslalam ze to grzybica ale mnie to wogole nie swedzi i nie czuje ich ale to brzydko wyglada.Ostatnio jak bylam dluzej na sloncu to mi po kilku dniach zniknely z tych miejsc na ktore padalo slonce. Moze to wynika z tego ze mam nadwage(duza)?Prosze o pomoc.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: Gosiaczek »

Przede wszystkim nie wolno wyciskać zaskórników! Takie wyciskanie przynosi krótkotrwały efekt przez kilka tygodni mamy ładną cerę ale za to później następuje nasilenie objawów i to w zdecydowanie gorszej formie . Krost są duże czerwone i bardzo bolą przy dotykaniu. Z wizytą u kosmetyczki też bym raczej była ostrożna, nie każda umie pozbyć się zaskórników w profesjonalny sposób. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie dermatologa.

Z domowych kuracji polecam przemywanie twarzy szarym mydłem.

smutna, idż lepiej do dermatologa. To może jednak być grzybica. Nie każde zminy grzybiczne na skórze powodują nieprzyjemne uczucie swędzenia.
smutna

Re: ciemne kropki na nosie

Post autor: smutna »

A nie ma na to jakichs masci bez recepty? Bo ja sie nie rozbiore i nie pokarze tego lekarzowi!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości