Trochę o napojach

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Trochę o napojach

Post autor: Vinci »

  • W wielu stanach USA patraol policji wozi ze sobą butelkę coca-caoli do usuwania krwi z drogi
  • średniej grubości kotlet schabowy w misce z colą ulegnie rozkładowi w przeciągu 2-3 dni
  • dobrym sposobem na wyczyszczenie toalety jest polanie muszli colą i pozostawienie na około 2 godziny
  • cola usuwap rzebarwienia z porcelany
  • zeby usunąć rdzawe kropki z chromowanego zderzaka należy zostosować okłąd z folii aluminiowej i coli
  • cola to bardzo dobry odrdzewiacz
  • zeby upiec soczystą szynkę nalej coli do rondla włóż mięso, zawiń w folię aluminiową, piecz przez poł godziny, usuń folię i trzymaj we piekarniku az stanie sie chrupiąca
  • wrzuć żyletkę albo gwóżdź do coli, w cigu 4 dni zniknie
  • przy przewożeniu koncentratu coli cieżarówka musi być oznakowana jako pojazd przewożący niebezpieczne substancje
  • kierowcy cieżarówek używają coli do czyszczenia silników
Oczywiście wiele z tez powyżej jest mocno przesadzonych. Stężenie kwasu cytrynowego w coli jest o wiele mniesze niż w soku pomarańczowym, co do stężenia kwasu fosforowego jest ono niewiele wyższe. Biorąc pod uwagę kwas solny zawarty w żołądku nie ma się czego obawiać pijąc colę, moze jedynie 100 gram cukru na litr napoju
Jednak nie tylko cola w składze ma kwas fosforowy:

Pepsi Twist 0,55 g/litr
Coca Cola Light 0,51 g/litr
Cola 0,64 g/litr
Sprite 8,77 *10^(-05) g/litr
Fanta 0,016 g/litr

Sa to zawartości na tyle małe, ze możemy pić spokojnie bez obaw o nasze zęby ]
Ostatnio zmieniony 10 sty 2009, o 18:38 przez Vinci, łącznie zmieniany 1 raz.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Trochę o napojach

Post autor: olaś »

Vinci pisze:wrzuć żyletkę albo gwóżdź do coli, w cigu 4 dni zniknie
CO!Jak?!właśnie umysł mi się złamał.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Trochę o napojach

Post autor: badger »

olaś, to jest akurat ściema ale to że jest dobrym odrdzewiaczem to prawda. Jak nie możesz odkręcić zardzewiałej śruby najlepszy jest okład z coli
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Trochę o napojach

Post autor: olaś »

ufff umysł spowrotem się złączył.
Vinci pisze:W wielu stanach USA patraol policji wozi ze sobą butelkę coca-caoli do usuwania krwi z drogi
A to prawda?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Trochę o napojach

Post autor: Vinci »

to jest akurat ściema ale to że jest dobrym odrdzewiaczem to prawda. Jak nie możesz odkręcić zardzewiałej śruby najlepszy jest okład z coli
własnie to nie jest sciemą tylko ze po dłuższym czasie
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Trochę o napojach

Post autor: badger »

własnie to nie jest sciemą tylko ze po dłuższym czasie
no tak ściemą jest że po 4 dniach, i też zależy z jakiego metalu bo kwasówki raczej cola nie ruszy (inaczej cysterny z colą by się rozpuszczały przed dojechaniem do rozlewni)

[ Dodano: Pią Gru 12, 2008 16:06 ]
a wiecie że w mcdonalds cola jest robiona na miejscu? mają pojemnik z koncentratem i oddzielnie z wodą i miesza się ona dopiero w tej maszynce którą nalewają do kubków
Rejut

Re: Trochę o napojach

Post autor: Rejut »

RównieŻ gdy wrzucimy ząb do coli teŻ się rozpuści.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Trochę o napojach

Post autor: malgosi35 »

Rejut pisze:Również gdy wrzucimy ząb do coli też się rozpuści.
Nie rozpuszcza się. Wypróbowałam. Robi się brązowy, miękki ale się nie rozpuszcza.
Rejut

Re: Trochę o napojach

Post autor: Rejut »

Nauczycielka od chemii mówiła mi co innego
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Trochę o napojach

Post autor: malgosi35 »

Ciekawe czy sprawdziła? Ja o tym słyszałam i sprawdziłam na mleczakach moich dzieci. Moczyły się dwa miesiąca, colę zmieniałam co tydzień i efekt jak w poście wyżej.
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: Trochę o napojach

Post autor: Dawid Mrożek »

malgosi35 pisze:Nie rozpuszcza się. Wypróbowałam. Robi się brązowy, miękki ale się nie rozpuszcza.
Mój mleczak prawie się rozpuścił. Zmalał o połowę i byłdziwny w dotyku".
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Trochę o napojach

Post autor: malgosi35 »

Może masz słabsze zęby niż moje dzieci -). A poza tym prawie robi wielką różnicę.
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: Trochę o napojach

Post autor: Dawid Mrożek »

Nie wiem, bądź co bądź to ten ząb miał pare lat, bo rozpuściłem go 3 lata po wypadnięciu To wpłyneło na jego strukturę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości