Choinka: sztuczna czy prawdziwa ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Choinka: sztuczna czy prawdziwa ?

Post autor: Iwus »

Można czasami spotkać sie ze stwierdzeniem ekologiczna choinka.
Co sie za tym kryje według was ?
I czy tak naprawde ekologiczna choinka to brak chionki
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: dawidw »

Pewnie chodzi o żywą choinkę w donicy.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: Sunflower77 »

Pewnie chodzi o żywą choinkę w donicy
No nie wiem. U mnie jak sprzedają choinki w donicy bardzo szybkowiędną", bo nie mają korzeni, więc potem i tak ich nie mozna zasadzić. Szkoda ich
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: dawidw »

Sunflower77 pisze:No nie wiem. U mnie jak sprzedają choinki w donicy bardzo szybkowiędną", bo nie mają korzeni, więc potem i tak ich nie mozna zasadzić. Szkoda ich
ja mówie o małych choineczkach, tyle razy sąsiad miał i zawsze zasadził i pięknie rosły
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: Korczaszko »

taa stwierdzenie ekologiczna zazwyczaj odnosi się doekologicznych plastikowych choinek i taką też posiadam w domu od jakiś 10 lat, ale w jejekologiczność jakoś nie chce mi się wierzyć
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: dawidw »

pani Korczaszko pisze:taa stwierdzenie ekologiczna zazwyczaj odnosi się doekologicznych plastikowych choinek
a to ciekawe
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: Korczaszko »

no a plastikowe choinki nie są reklamowane jako ekologiczne, bo w ten sposób chroni się drzewa? ja się już wiele razy spotkałam z takim stwierdzeniem. A to że ono jest błędne to już druga sprawa
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

[Link] Ekologiczna choinka

Post autor: Iwus »

Ekologiczne choinki

Poczytajcie i ocencie jak to naprawdę jest z tymi ekologicznymi choinkami.
Mówiąc ekologiczna trzeba wziąć pod uwage też jej przyozdabianie i oświetlenie,o czym czesto zapominamy.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: ziabol »

hmmm, ogólnie uważam, że choinka nie powinna wędrowac do wnętrza jakiegokolwiek pomieszczenia, bo natura wygląda najpiękniej kiedy egzystuje w swoim własnym środowisku, a nie przy gorącym kaloryferze: takie choinki więdną co jest rzeczą dośc naturalną. to tak jakby nas wrzucić do sauny na kilkadziesiąt dni (trochę przejaskrawiam, wiem wiem).
Wiem, że ścięte drzewka szybciej się rozkładają, ale wiecie jaki ogrom tego badziewia musi się potem rozkładąć? Z czym to ląduje w śmietnikach? Moja babcia od ponad 30lat ma to samo sztuczne drzewko, ohydne, ale co to za różnica?
Osobiście popieram i drzewka w doniczkach i ciętę, ale chciałabym zeby ludzie kupującyekologiczną choinkę w doniczce wiedzieli co mają z nią zrobić , a nie wywalać na śmietniku.
radeczek
Posty: 4
Rejestracja: 8 gru 2007, o 23:31

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: radeczek »

Ja hoduje swoją w dniczce od dłuższego czasu. Teraz czeka w moim pokoju na bombki
Morwies
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2007, o 18:59

choinka

Post autor: Morwies »

Choinką ekologiczną jest naturalna choinka z lasu.Gdyż sztuczna choinka jest plastikową szkodzącą środowisku.A ze szkółki czy z lasu to naturalna kolej usuwanie sadzonek jako trzebieży wczesnych.Problemem pozostaje rabunkowa eksploatacja ale ona nie jest prowadzona w określonym obszarze na wielką skalę.Materia w przyrodzie krąży i się odnawia, problemem jest sztuczny produkt który zakłóca ten proces ,rozkładając sie kilkaset lat.
Sztuczna choinka się szybko niszczy i kruszy.Więc trzeba kupić nową!
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: ziabol »

Choinka na Taiwanie była prawie ekologiczna

zaczepioza:) bym powiedziała, fajny pomysł choć chyba to trochę nadinterpretacja ekologiczna, bo jak już wcześniej mówiliśmy lepiej ściąć niż kupować ten toksyczny badziew zwany sztuczna choinką
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Ekologiczna choinka

Post autor: dawidw »

Władze Paryża wpadły na pomysł, jak walczyć z plagą naturalnych choinek porzucanych masowo zaraz po świętach na ulicach stolicy Francji: bożonarodzeniowe drzewka będą wykorzystywane jako kompost w miejskich parkach.

Akcję, która potrwa do 20 stycznia, zainicjowało merostwo Paryża pod hasłemPodaruj swojej choince drugie życie". W 65 punktach miasta trwa zbiórka drzewek. Zebrano ich już ponad 4 tysiące.
interia.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości