Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
nadzwyczajnie
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2009, o 12:41

Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: nadzwyczajnie »

i jak Wam poszła próbna? praktycznie większość zadań na podstawie tekstów tabel wykresów itp. piszcie odpowiedzi itd
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: meduza »

dla mnie nie poszła najgorzej, ale lepiej nie będę chwalić dnia przed zachodem słońca, rzeczywiście większość zadań opierała się na podanych informacja i może dlatego wydaje mi się że jest ok
a jak widać i na maturze pojawiają się błędy, chociażby zwijanie języka w rurkę i płeć u muszki
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: agnika »

a jak widać i na maturze pojawiają się błędy, chociażby zwijanie języka w rurkę i płeć u muszki - co mialas na mysli bo nie rozumiem?
_
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: meduza »

co do zwijania języka w rurkę, napisane było, że jest to dziedziczenie jednogenowe, zgodne z prawe Mendla, ale udowodniono, że za tą umiejętność odpowiada kilka genów, a nie jeden płeć u muszek- napisane, że jej dziedziczenie jest podobne jak u człowieka, jeśli się nie mylę to też nie prawda, bo o ile mi wiadomo, płeć muszki wyznacza stosunek chromosomów.
D4
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2008, o 08:22

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: D4 »

moim zadnie matura była prost!chciałabym żeby taka była w maju:)
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Tahtimittari »

Czy była prosta to się oceni po wynikach : P Póki co mi się tak wydaje, ale kto wie,jaki dali klucz
Mamy mieć sprawdzone na poniedzialek,a jak nie da rady,to po feriach dopiero / czyli w lutym.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: meduza »

Tahtimittari pisze:Mamy mieć sprawdzone na poniedzialek,a jak nie da rady,to po feriach dopiero /
u nas mają być sprawdzone najpóźniej na czwartek, swoją drogą szkoda, że CKE trzyma klucz w takiej tajemnicy, ale może jakoś wytrzymamy do 20
webska
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2009, o 11:51

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: webska »

mi się już nie chce czekać bo tylko biol nie opublikowali, co mnie raczej dziwi.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: meduza »

webska pisze:bo tylko biol nie opublikowali, co mnie raczej dziwi.
tak, też zauważyłam, że na niektórych stronach jest wszystko oprócz biologii. noc cóż, wyjątkowy przedmiot :p
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Tahtimittari »

No u nas powiedzieli, że dopiero po feriach oddadzą, czyli po 9 lutym dostaniemy. Ale co normalniejsi nauczyciele się starają to zrobić wcześniej.
W sumie lipa,bo niektórzy od wyniku próbnej chcieli uzależnić ostateczną deklarację,a tu nie będzie się dało.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: a_niap »

W sumie lipa,bo niektórzy od wyniku próbnej chcieli uzależnić ostateczną deklarację,a tu nie będzie się dało.
I tak jesteście w wiekszosci w lepszej sytuacji niz my w zeszlym roku - probna matura byla w marcu, calkiem po terminie zlozenia ostatecznej deklaracji. Zrobili to wlasnie m.inn po to, zeby sie zamieszanie nie robilo ze zmienianiem deklaraci.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Tahtimittari »

Mi by to w sumie decyzji nie zmieniło i tak : ) ale innych trochę szkoda.
paulinakon
Posty: 83
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 20:53

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: paulinakon »

Moim zdaniem była prosta, choć nie miałam przerobionych kilku zagadnień. Np. o tych ćmach czy motylach czy co to tam było - trzeba było wybrać jedną z trzech odpowiedzi, ja wybrałam B - nawet nie pamiętam jakie było polecenie.
W zadaniuczemu ryby także mogą się odwodnić pisałam o różnych stężeniach pomiędzy jej wnętrzem a środowiskiem.
Myślicie, że dobrze?
A co zaznaczyliście w pierwszym zadaniu, za co NIE odpowiadają glikokaliksy? Ja wybrałam, żezawierają substancje zapasowe czy coś takiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości