obsada w akwarium

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
misiu0000
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2009, o 20:55

obsada w akwarium

Post autor: misiu0000 »

Witam !
Jestem początkujący i niewiem czy zrobiłem dobrze ?
Od pewnego czasu posiadam 30l akwarium
A w nim obsada
2 welonki
3 bojowniki
2 danio
2 żałobniczki
2 gupiki
2 glonajady
2 nonki
I mam w planach kupić parke skalara i kirisków
prosze szczere opinie i rade czy nie przesadziłem!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: obsada w akwarium

Post autor: Pablo »

prosze szczere opinie i rade czy nie przesadziłem!
Jak dla mnie to przesadziłeś.3 bojowniki w akwarium 30l !? 2 glonojady w 30l akwarium !? W Twoim akwarium musi być niezła mieszanka niczym bomba.
Z danio to raczej też poszalałeś one są zbyt aktywne, ruchliwe i raczej nie łączyć ich ze skalarami. Zresztą skalary też są złe od akwa 30l.

Poszalałeś ]

Ja proponuje Ci to akwa 30l,
a) 5 ammano i do tego 4 kiryski i 8 neonów
b) - 5x neon inessa, 5x brzanka wysmukła ( titteya), 1x kirysek elegans, 1x kirysek spiżow

A jeśli chcesz poszaleć z rybkami to proponuje większy zbiornik.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: obsada w akwarium

Post autor: Sunflower77 »

Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc podłączę się tu
Mam trochę większe akwarium niż kolaga, mianowicie 40 litrów. Ostatnio pozbyłam się nadmiaru gupików i zostawiłam sobie tylko kilka, ale chyba to było zbyt drastyczne przeżycie dla nich bo jeden po drugim zaczęły mi zdychać I została jedna parka. W każdym razie dostałam 4 molinezje i chciałabym dokupić coś do nich i obawiam się że te molinezje są agresywne (gupiki mają poobgryzane ogony) i nie wiem jaka rybka by dobrze się czuła z molinezjami. Nie chcę by następne padły ofiarą tej bandy Mam jeszcze jednego glonajada, ale on zawsze czuje się świetnie i nic mu nie grozi
Wie ktoś jakie rybki mogą być trzymane z molinezjami? Proszę o pomoc w doborze Kurcze, mam wrażenie że te molinezjeprzejęły akwa i rządzą w nim
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: obsada w akwarium

Post autor: Pablo »

Sunflower77, czasem zdarza się, że molinezje są agresywne, ale większości można je trzymać z innymi rybkami.
Dobrym sposobem uciszenia molinezji było by je wyłowienie do innego zbiornika na jakiś czas, zmienić dekoracje w akwa w na początku wsadzić tam inne gatunki a dopiero molinezje . Powinny się wtedy trochę przymknąć bo się zagubią w nowym otoczeniu.

Najlepiej trzymać je z innymi piękniczkowatymi. Choć w sumie molinezje ostrouste najlepiej trzymać w większych stadach a akwa optymalne to 70l.
Quistro
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2009, o 20:37

Re: obsada w akwarium

Post autor: Quistro »

Hej, mam taki problem. Przed wczoraj kupilam sobie Bojownika - Edwarda. Umieściłam go w kuli, ok. 2 litrów. Wiem, wiem to okrutne. Chciałbym żeby ktoś doradził mi ilu litrowe akwarium kupić i jakie inne rybki moge dołączyć do mojego Bojka. Jestem bardzo początkująca, nigdy nie miałam rybek. Troche czytałam, że taka mała kula to prawie znęcanie się nad Edwardem, ale kupując go nie wiedziałam, że to aż tak straszne. Moja koleżanka ma dość duże akwa (wydaje mi sie że ok. 60 L). Ile takie odpowiednie akwarium dla mojego Bojownika będzie kosztowało? Prosze o porade jak najszybciej :*
damianlp
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2009, o 06:47

Re: obsada w akwarium

Post autor: damianlp »

cześć mam 60 litrowe akwarium i mam w nim
1 welona
3 miecze
3 żałonice
4 gupiki
2 glonojady
czy można dołożyć jeszcze jakieś rybki i czy to jest wystarczająco
mam też bojownika samca lecz jest o osobno bo boje sie o głupiki że może je zaatakować .prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: obsada w akwarium

Post autor: Pablo »

Quistro pisze:Ile takie odpowiednie akwarium dla mojego Bojownika będzie kosztowało? Prosze o porade jak najszybciej :*
To zależy czy od razu koszt całego akwa i pokrywa czy robione na zamówienie u szklarza - u szklarza taniej.
Hm.kosz całego sądzę, że w okolicach 200 zł by się skończył.


damianlp, tego bojownika na pewno nie dokładaj bo będzie tam kiepsko.
Nie wiem jakiego masz glonojada, ale one potrzebuję zależnie od gatunku dość sporej przestrzeni.
Tak raczej mogłoby być, ew. z tymi glonojadami.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: obsada w akwarium

Post autor: Jakusz »

damianlp pisze:1 welona
3 miecze
3 żałonice
4 gupiki
2 glonojady
Świetnie - nie ma to jak trzymać zimnowodną rybę (welon) z wybitnie tropikalnymi rybami.
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: obsada w akwarium

Post autor: Danas »

No to skoro widzę, że jest taki temat to też się dorzucę. Mam 120 litrowe akwarium, a rybek niewiele raczej : 2 sumiki, 2 glonojady, 5 mieczyków, 2 brzanki sumatrzańskie i cierniooczek kuhla. Co dodać ?
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: obsada w akwarium

Post autor: Pethro »

damianlp pisze:cześć mam 60 litrowe akwarium i mam w nim
1 welona
3 miecze
3 żałonice
4 gupiki
2 glonojady
czy można dołożyć jeszcze jakieś rybki i czy to jest wystarczająco
mam też bojownika samca lecz jest o osobno bo boje sie o głupiki że może je zaatakować .prosze o pomoc
nie znęcaj sie nad tymi rybami i oddaj wszystko oprócz bojownika i gupików reszta potrzebuje wiekszy litraz

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 00:50 ]
Danas pisze:No to skoro widzę, że jest taki temat to też się dorzucę. Mam 120 litrowe akwarium, a rybek niewiele raczej : 2 sumiki, 2 glonojady, 5 mieczyków, 2 brzanki sumatrzańskie i cierniooczek kuhla. Co dodać ?
zrezygnowałbym z brzanek bo mogą podskubywac inne rybki

dodaj pare sztuk ciernioczków i sumików
mieczyki pewnie same sie niedługo rozmnożą

jakbys napisał cos o tym akwarium to by ci mozna cos wiecej doradzic, narazie to takie wróżenie z fusów
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: obsada w akwarium

Post autor: Danas »

A jakby tak dodać skalary ? Ale nie wiem czy to przypasi, bo akwarium nie jest bardzo głębokie, ma niecałe 40 cm głębokości wody i jasne oświetlenie. Pozbyłbym się wtedy brzanek, żeby ich nie obgryzały.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: obsada w akwarium

Post autor: Jakusz »

Danas pisze:2 brzanki sumatrzańskie
Brzanki to się hoduje w stadkach - 5 osobników to minimum. Z założenia powinny mieć silny prąd wody w akwarium. Jednakże jeśli wybierzesz brzanki to innych ryb raczej mniej należałoby mieć, żeby nie było zgrzytów.
Danas pisze:A jakby tak dodać skalary ? Ale nie wiem czy to przypasi, bo akwarium nie jest bardzo głębokie, ma niecałe 40 cm głębokości wody i jasne oświetlenie. Pozbyłbym się wtedy brzanek, żeby ich nie obgryzały.
Ja bym się raczej obawiał, że to skalary będą burdę robić. To pielęgnice - ryby terytorialne - wymagają dużo przestrzeni.
Pethro
Posty: 14
Rejestracja: 3 mar 2009, o 07:09

Re: obsada w akwarium

Post autor: Pethro »

Danas pisze:A jakby tak dodać skalary ? Ale nie wiem czy to przypasi, bo akwarium nie jest bardzo głębokie, ma niecałe 40 cm głębokości wody i jasne oświetlenie. Pozbyłbym się wtedy brzanek, żeby ich nie obgryzały.
moze być parka skalarów, silne oswietlenie im nie szkodzi sam hoduje juz od paru lat skalary w baniaku gdzie mam 0,75 W/l w swietlówkach t5

nie są to az tak agresywne rybki, tylkop podsczas tarła odganiaja inne ryby od narybku i ikry
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości