czy warto się tego podjąć??

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

czy warto się tego podjąć??

Post autor: Yoanna »

witam . Chciałam spytać tych ,którzy mają cokolwiek wspólnego z mikrobiologią. Czy tą specjalizację naprawdę warto studiować? domyślam się że spośród takich specjalizacji jak botanika, zoologia, czy antropologia, po mikrobiologii jest chyba najwięcej możliwości na rynku pracy, ale czy na pewno? tak się zastanawiam i jakoś niewiele zajęć mi przychodzi na myśl wkrótce być może z mikrobiologią zwiążę bardziej swoje edukacyjne życie, ale zastanawiam się czy warto tyle charować i siedzieć nad książkami i czy dobrze zrobiłam decydując się na ten kierunek (choć ogólnie mikrobiologia, jako zajęcia, mnie osobiście się podobały)? proszę podajcie jakie perspektywy na przyszłość można z tą dziedziną wiązać ,poza sanepidem
Buchay
Posty: 17
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 00:21

pozdrawiam

Post autor: Buchay »

czy warto na pewno - bo są to ciekawe studia.
tylko pilnuj się, żeby będąc mikrobiologiem zostało w tobie coś z biologa (ja sie na to złapałem)

a po studiach? - lab. w szpitalu (jak masz znajomości to może jakaś firma która zatrudnia mikrobiologów np. produkująca zywnosc, napoje, mrożonki taie tam) za 1000zł brutto

ps. diagnostą nie zostaniesz, no chyba że zrobisz II stopień specjalizacji - podyplomowe studia
damian

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: damian »

polecam mikrobiolege
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: Yoanna »

Buchay pisze: a po studiach? - lab. w szpitalu (jak masz znajomości to może jakaś firma która zatrudnia mikrobiologów np. produkująca zywnosc, napoje, mrożonki taie tam) za 1000zł brutto

no właśnieja wiem, że każdy grosz się liczy, ale 5 lat charówki za 1000 zł i z tego po odjęciu tych wszystkich podatków zostanie może z 700 zł? Jezu jaki dół
Ludzie bez studiów potrafią więcej zarabiać, a tu się człowiek męczy przez 5 lat, nie ma czasu na własne życie i tak ma wyglądać przyszłość? W takim razie zastanawiam się czy warto się tego podjąć i czy nie lepiej pójść np. na antropologię i po prostu zrobić tytułu magistra, a przynajmniej to studenckie życie będzie może trochę przyjemniejsze.
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: Kuba »

Po primo - Rób to co lubisz
Po drugie - ile zarabia się w szpitalu?
ratownik

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: ratownik »

wakaty na typowo mikrobiologów są w inspektoratach weterynaryjnych fajna i ciekawa praca z moŻliwoscią rozwoju szczerze polecam a o prace nie ma co sie martwic jak bedziesz dobra to znajdziesz dobrą i dobrze płatna prace :)
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: Kuba »

a konkretnie? Co się robi i za ile?
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: Yoanna »

No nie wiem, ciężko podjąć decyzję No bo skąd mam wiedzieć, czy lepiej wybrać mikrobiologię i męczyć się do końca studiów, nie mieć czasu na własne życie, ale w przyszłości może łatwiej znaleźć pracę ( choć nawet to nie jest pewne ), czy pójść na antropologię, zacząć wreszcie normalne studencke życie (bo jak dotąd te 2 lata, to było i jest tylko nieustanne wkuwanie, aż czasem się odechciewa wszystkiego) i po drodze zacząć podyplomowe studia prawnicze, żeby zostać KRYMINOLOGIEM ( o tym też myślę).

Uff jak ja nie znoszę podejmować takich trudnych decyzji.

Ale z góry dziękuję tym , którzy starają się mi pomóc
Ratownik

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: Ratownik »

Kuba pisze:a konkretnie? Co się robi i za ile?
Z tego ci mi wiadomo to pracujesz pod mikroskopem badajac próbki mięsa, czy jest wścieklizna, robisz na serologii itp prace. z płacą do końca to nei wiem jak jest, ale myśle Że w granicach 1500 - 2000 plus jakies dodatki za szkodliwe warunki i takie tam

pozdrawiam :)
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: Yoanna »

a czy ktoś orientuje się może jak wygląda droga do zawodu KRYMINOLOGA? ale tak bardziej szczegółowo? bo ja na razie wiem, że podobno po antropologii można podjąć studia prawnicze i dalej się kształcić w tym kierunku, a czy po mikrobiologii też? i jakimi zarobkamiszczycą się kryminolodzy?
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: biotechnolog »

Ja również dołą czał się do pytania na temat zawodu KRYMINOLOGA. Głównie chodzi mi o zarobki.
BURZUM

Re: czy warto się tego podjąć??

Post autor: BURZUM »

Macie tutaj dyskusję o kryminalistyce:
ZałoŻyłem topic, coby się dowiedzieć, jak się sprawa przedstawia.
diagnosta

Re: pozdrawiam

Post autor: diagnosta »

Buchay pisze:czy warto na pewno - bo są to ciekawe studia.
tylko pilnuj się, Żeby będąc mikrobiologiem zostało w tobie coś z biologa (ja sie na to złapałem)

a po studiach? - lab. w szpitalu (jak masz znajomości to moŻe jakaś firma która zatrudnia mikrobiologów np. produkująca zywnosc, napoje, mroŻonki taie tam) za 1000zł brutto

ps. diagnostą nie zostaniesz, no chyba Że zrobisz II stopień specjalizacji - podyplomowe studia
Aby posiadać prawo wykonywania zawodu Diagnosty Laboratoryjnego ("bycie diagnosta") wcale nie trzeba miec II stopnia specjalizacji! Ukonczenie studiow podyplomowych nie jest rownoznaczne z tytulem specjalisty II stopnia!

DIAGNOSTA LABORATORYJNY - to prawo wykonywania zawodu (tak jak np. prawo wykonywania zawodu lekarza, pielegniarki). Aby mgr biologi lub mgr biotechnologii dostal prawo wykonywania zawodu musi ukonczyc studia podyplomowe z analityki medycznej (od 1,5 - 2) Czas trwania tych studiow podyplomowych zalezy od tego ile przedmiotow mozaprzepisac tzn jesli skonczyles biologie np. o specjalnosci mikrobiologii i miales okreslana ilczbe godzin z mikro-i, biochemii itp to masz te przedmiot zaliczone. Studia podyplomowe mozna ukonczyc na wybranych akademiach medycznych oraz na jednej prywatnej uczelni wyzszej. W tej prywatnej szkole w Bydgoszczy czesne kosztuje za semestr maksymalnie 3500 zl.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości