OWADY SPOŁECZNE

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Micha³

OWADY SPOŁECZNE

Post autor: Micha³ »

Skąd pochodzi termin OWADY SPO£ECZNE?
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: OWADY SPO£ECZNE

Post autor: Matty86 »

owady społeczne to takie wsród których wytworzyły się zależności społeczne spełniające takie zasady jak:
- opieka nad potomstwem
- podział ról w takim owadzim społeczeństwie występuje, jedne wydają nowe potomstwo, inne się tym opiekują jescze inne zapewniaja pokarm itp.
- potomstwo pomaga rodzicom w róznych czynnościach
np. termity, mrówki, pszczoły itp

w wikipedi pisze dokładniej, zajrzyj.
Nibinwingien
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2006, o 18:30

Re: OWADY SPO£ECZNE

Post autor: Nibinwingien »

ja bym powiedziała że społeczne to troche mylne określenie bo coż one działają jak jeden wielki organizm każdy ma ściśle powierzoną rolę królowa matka u pszczół składa systematycznie jaj zapłodnieone (robotnice) i niezapłodnione (trutnie na jesien) robotnice znów dzielą się na kilka kast ale działają raczej dzieki wewnętrznemu programowi nie ma przechodzenia miedzy klasami, nie ma jednostki co to za społeczeństwo taki ul to nie miasto, to jedno wspólne ciało no ale cóż przyjęło się że to społeczeństwo i tyle z drugiej strony samotna pszczoła raczej nie daje sobie rady i po prostu ginie
jakby ktos chcial cos o pszczolach to do mnie jak w dym
maxior

Re: OWADY SPO£ECZNE

Post autor: maxior »

owady społeczne to fajna sprawa
BELIAL
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2006, o 16:53

Re: OWADY SPO£ECZNE

Post autor: BELIAL »

Nibinwingien pisze:ja bym powiedziała że społeczne to troche mylne określenie bo coż one działają jak jeden wielki organizm
Hmmm no właśnie coś w tym stylu np mrówki nie wybierają sobie roli jaką odgrywają w swoimspołeczeństwie jeśli jakaś ma być robotnicą to się niąrodzi , i stwierdzenie żę
Matty86 pisze:potomstwo pomaga rodzicom w róznych czynnościach
np. termity, mrówki, pszczoły itp
też nie jest dokońca takie jasne bo nie można powiedzieć że pomagaja bo pogaga dzięcko np matce ale dlatego że jest tak nauczone takie dostało wzorce do nasladowania itp hmm a u owadów no tak już jest każdy spełnia z góry okresloną rolę nie może sobie zmienićzawodu czy zachowania bo ma kaprys no ale nie wiem mozę się i myle jak coś to prosze mnie porawić
jarek13
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2007, o 19:54

Re: OWADY SPO£ECZNE

Post autor: jarek13 »

Mam napisać pracę na przyrodę o owadach społecznych (termitach) ma ktoś jakieś ciekawostki
Ostatnio zmieniony 15 mar 2007, o 17:28 przez jarek13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

[Link] OWADY SPOłECZNE

Post autor: badger »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Termity
https://www.biolog.pl/article687.html

wiecej znajdziesz za pomoca
jarek13
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2007, o 19:54

Re: OWADY SPO£ECZNE

Post autor: jarek13 »

Wszystko sprawdziłem i napisałem jeszcze 2 strony referatu. ma ktoś jeszcze coś? jak tak to niech się odezwie

moderator: Proszę pisać psota normalnie bez wstawek z ukrywaniem posta! i bez dublowania!
Ostatnio zmieniony 16 mar 2007, o 13:45 przez jarek13, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości