Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagają fizyki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Katrin 18

Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: Katrin 18 »

Nie wiecie dlaczego tak jest? Mam nadzieje Że się to nie zmieni
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: Guru »

a czy w Poznaniu nie jest tak ze sie nie zdaje albo fizyki albo Chemii? jesli jestem w bledzie prosilbym mnie uswiadomic
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: dr.kicia »

w Poznaniu jest egzamin z biologi i do wyboru z fizyki badz chemi.tylko oczywiscie wiecej osob wybiera chemie
bagatha

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: bagatha »

Guru, gdyby tak bylo to kierunek lekarski i cala uczelnia juz totalnie spadla by na .
Katrin 18

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: Katrin 18 »

Wiem Że w Poznaniu jest do wyboru chemia albo fizyka tylko zastanawiam się dlaczego na AM w całym kraju jest wymagana obowiązkowo jeszcze fizyka a tu nie bo przeciez mozna wybrac chemie
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: Rayne »

Bardzo dobrze,że nie wymagają fizy Zastanawiam się dlaczego inne uczelnie nie mogłyby brać przykładu z poznańskiej i przestać utrudniać życie tym,którzy chcą zdawać na medycynę.Ja chcę,ale biorąc pod uwagę mój antytalent fizyczny.
Dużo osób myśli tak jak ja?
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: ziomalka »

gdyby nie brali pod uwage fizyki, medycyna byłaby chyba najbardziej obleganym kierunkiem i przestałby byc on tak prestiżowy, przecież jakaż to filozofia zdawać jedynie biole i chemie na maturze, a dodając do tego fizykę, to jest doopiero coś uważam, ze dobrze jest jak jest, bo w końcu sama medycyna to nauka, nauka i jeszcze raz nauka, więc aby przyzwyczaić sie do rytmu pracy na studiach, należy również przygotować sie do takiego studiowania odpowiednio, a nauka bioli, chemii i dodatkowo fizy to porządne przygotowanie do trybu życia na medycynie

pozdrawiam i życze powodzenia podczas rekrutacji na medycyne tegorocznym maturzystom
llli

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: llli »

no właśnie ja teŻ jestem antytalent z fizy i mam nadzieję, Że na przyszły rok nie wprowadzą w P-niu fizyki
W³a¶nie ten

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: W³a¶nie ten »

Rayne pisze:Bardzo dobrze,Że nie wymagają fizy Zastanawiam się dlaczego inne uczelnie nie mogłyby brać przykładu z poznańskiej i przestać utrudniać Życie tym,którzy chcą zdawać na medycynę.Ja chcę,ale biorąc pod uwagę mój antytalent fizyczny. :)
DuŻo osób myśli tak jak ja?
Bo lekarz jakby kiedyś nauczył się dawać jeden lek to dawał by go i dawał
fizyka uczy logicznego myślenia analizowania problemów wyciągania wniosków podchodzenia do problemów przez róŻnego rodzaju analogie.
Sam fizyke umie tylko na 3 i zdaje sobie sprawe ze niebyłbym dobrym lekarzem, dlatego apeluje zostawmy kierunki ludziom, któzy do tego są powołani a sami zajmijmy się własnym losem. Wystarczy ruszyć głową
dr.kicia

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: dr.kicia »

W&#x142a&#x15Bnie ten pisze:
Rayne pisze:Bardzo dobrze,Że nie wymagają fizy Zastanawiam się dlaczego inne uczelnie nie mogłyby brać przykładu z poznańskiej i przestać utrudniać Życie tym,którzy chcą zdawać na medycynę.Ja chcę,ale biorąc pod uwagę mój antytalent fizyczny. :)
DuŻo osób myśli tak jak ja?
Bo lekarz jakby kiedyś nauczył się dawać jeden lek to dawał by go i dawał
fizyka uczy logicznego myślenia analizowania problemów wyciągania wniosków podchodzenia do problemów przez róŻnego rodzaju analogie.
Sam fizyke umie tylko na 3 i zdaje sobie sprawe ze niebyłbym dobrym lekarzem, dlatego apeluje zostawmy kierunki ludziom, któzy do tego są powołani a sami zajmijmy się własnym losem. Wystarczy ruszyć głową
przyznam ze jest to bardzo ciekawe i orginalne spojzenie na fizyke.w 100% popieramwiem z doswiadczenia na studiach jak bardzo rozwijajaca moze byc fizyka. Zreszta z czego mi wiadomo nie tylko w Polsce na medycyne wymagana jest fizyka.w USA na egzaminach wstepnych do szkoly medycznej tez jest fizyka a pozatym jeszcze cos co sie nazywa verbal reasoning i to jest chyba najtrudniejsza sekcja egzaminu.Jednym slowem fizyka przy tym to buleczka z maselkiem.tak wiec cieszmy sie ze w Polsce czegos takiego nie mamy jeszcze dodatkowo do tej fizy.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: Gosiaczek »

Heh moim zdaniem jak ktoś nie matalentu do nauki fizykii to powinien porzucic marzenia o studiowaniu na AM.
Jeśli ma się problem z materiałem z liceum (z fizykii) to nawet nie chce mówić co będzie później na studiach. Chyba każdy student kierunku przyrodniczego poznał na własnej skórzepiękno fizykii.
w³a¶nie ten

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: w³a¶nie ten »

Gosiaczek pisze:Heh moim zdaniem jak ktoś nie matalentu do nauki fizykii to powinien porzucic marzenia o studiowaniu na AM.
Jeśli ma się problem z materiałem z liceum (z fizykii) to nawet nie chce mówić co będzie później na studiach. Chyba kaŻdy student kierunku przyrodniczego poznał na własnej skórzepiękno fizykii.
Zgadzam się w 100%
john doe

Re: Zastanawiam się dlaczego w Poznaniu nie wymagajĄ fizyki

Post autor: john doe »

ee. jestem na 4roku i fizyki nie umiem do tej pory
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości