płatna medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ms.Smith
Posty: 34
Rejestracja: 21 cze 2007, o 08:35

Medycyna stacjonarna a płatna- różnice

Post autor: Ms.Smith »

Moglibyście coś napisać czym różnią się zasadniczno programy takich studiów I jak w ogóle wygląda takie studiowanie na płatnym lekarskim. Czy istnieje możliwość przeniesienia się na drugi rok na studia niepłatne? Jakie warunki trzeba spełnić I druga opcja- jeśli przykładowo poprawię maturę i za rok uda mi się dostać na medycynę to czy przepiszą mi oceny z niektórych przedmiotów, które udało mi się zaliczyć na płatnym pierwszym roku?

P.S. Wiem, że zaraz posypią się komentarze, w których będziecie jechać płatne studia z góry na dół, ale tym razem zależy mi na naprawdę rzetelnych informacjach.
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: płatna medycyna

Post autor: Kajkosz »

Ms.Smith pisze:czym różnią się zasadniczno programy takich studiów
Wg tego co usłyszałem od jednego z wykładowców z Wrocławia, to niczym, niektórzy profesorowie jak przychodzisz na zaliczenie to nawet nie patrzą na to czy jesteś na płatnych czy niepłatnych (nierzadko nawet nie wiedzą kto jest na jakiego typu studiach bo nie chce im się sprawdzać). We Wrocławiu ponoć nawet grupy są mieszane i niestacjonarni studiują razem ze stacjonarnymi.
Ms.Smith pisze:Czy istnieje możliwość przeniesienia się na drugi rok na studia niepłatne?
We Wrocławiu nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: płatna medycyna

Post autor: Savok »

jedyna roznica jest taka, ze placisz. Na wiekszosci uczelni mozna sie przeniesc i zalezy to od sredniej ocen. 4,0 to minimum.
anka26

Re: płatna medycyna

Post autor: anka26 »

Dlaczego więc płatna medycyna nazywa sie zaoczną vel wieczorową Zazwyczaj taką nazwę noszą studia weekendowe.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: płatna medycyna

Post autor: Savok »

nazywa sie niestacjonarna dlatego, ze na panstwowych uczelniach studia stacjonarne (kiefys dzienne) nie moga byc platne.
alka_ptaq

Re: płatna medycyna

Post autor: alka_ptaq »

Kajkosz pisze:We Wrocławiu nie ma takiej moŻliwości.
we Wrocku istenieje taka mozliwośc, tlyko musi byc średnia coś koło 4,0
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: płatna medycyna

Post autor: Kajkosz »

alka_ptaq pisze:we Wrocku istenieje taka mozliwośc, tlyko musi byc średnia coś koło 4,0
No nie wiem, ja rozmawiałem z jednym z procesorów (tfu, profesorów ) wydziału farmaceutycznego i wg jego słów nie ma takiej możliwości. Powtarzam co usłyszałem, ale w praktyce zawsze może to inaczej wyglądać
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: płatna medycyna

Post autor: Savok »

A od kiedy o tym decyduja profesorowie? Zapytaj sie lepiej w dziekanacie, a pozniej mow zamiast plotki rozsiewac.
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: płatna medycyna

Post autor: Kajkosz »

Ja o nic nie pytałem, w luźnej rozmowie tak mi jeden z nich powiedział
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: płatna medycyna

Post autor: Maturzystka »

Studiowanie medycyny w trybie niestacjonarnym wygląda tak,że studiuje się z gr dzienna i nikt(nawet wykładowcy) nie wiedzą kto jest z wieczorówki,tyle,że taka osoba za to oczywiście płaci.
Można się przenieść i liczyć na przepisanie średniej,ale tak jak mówi SAVOK trzeba mieć średnią 4,0 i niektóre AM/UM wymagają poprawy wyników matury albo ponownego zdawania egzaminu wstępnego.

Anka26 nie mam pojęcia skąd wzieła Ci się nazwa medycyna zaoczna czy weekendowa.Oczywiste jest,że nie ma medycyny zaocznej i jej nie będzie.Tak jak wyżej napisałam nawet gr wieczorowe studiują z dziennymi.
Dib00

Re: płatna medycyna

Post autor: Dib00 »

Z tego co wiem, to na niektórych uczelniach nie da się przenieść z niestacjonarnych na stacjonarne, nawet jeśli miało się średnią 5.0. Niektóre uniwersytety i akademie wymagają poprawy matury (wynik musi przekroczyć zeszłoroczny próg).
AdiLea
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2007, o 02:18

Opłaty za studia niestacjonarne

Post autor: AdiLea »

Ile płaci się za studia niestacjonarne?
Znalazłam informacje odnośnie uczelnie w:
Toruń - 14,5 tyś / rok
Wrocław - 20 tyś
Białystok - 19 tyś
Łódź - 14 tyś
A jak jest w innych miastach min w Warszawie, Katowicach, Poznaniu?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: płatna medycyna

Post autor: Medycyna Lwów »

w warszawie 16 tys.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości