Medycyna w Rzeszowie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Guru »

Uniwersytet Rzeszowski chce otworzyć wydział lekarski

Wczoraj wydział medyczny UR odwiedzili członkowie Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Nieoficjalnie wiadomo, że kontrola wypadła pomyślnie.

Zaliczenie takiego sprawdzianu” świadczy o wysokim poziomie kształcenia i może być jednym z argumentów, że na uczelni jest zaplecze do powołania wydziału lekarskiego.

- Zależy nam na utworzeniu takiego wydziału. Sądzę, że dojdzie do tego w ciągu najbliższych kilku lat - mówi Henryk Pietrzak, rzecznik uczelni.

- W tej chwili brakuje nam specjalistów w wielu dziedzinach medycyny. Gdyby w Rzeszowie kształcono lekarzy, to najpewniej nie mielibyśmy tego problemu - uważa Barbara Kuźniar - Jabłczyńska, dyr. Podkarpackiego oddziału NFZ w Rzeszowie.

Młodzi ludzie z Podkarpacia, którzy marzą o studiowaniu medycyny, najbliżej mają teraz do Krakowa i Lublina.

Ewa Kurzyńska
Gazeta Codzienna Nowiny
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Rose... »

Oj Guru, czytasz w moich myślach właśnie chciałam o tym napisać

Jak ja się o tym dowiedziałam to wpadłam w stan HAPPY!
Gdyby to doszło do skutku jak najszybciej, to byłoby cudownie.

Martwię się tylko jednym, bo słyszałam od studentów, że to nie przejdzie znając nasz uniwersytet i profesorów za ich liczne przekręty. Nie wiem tylko co oni mieli na myśli mówiąc to. Spotkałam się też z opinia, że ciężko bedzie znaleźć wyspecjalizowana kadrę. Ale wydaje mi się, że ludzie zawsze mówią i będą mówili różne rzeczy. Ja staram się być dobrej myśli

Czytałam też o tym, że uniwerstet współpracowałby z szpitalem nr.2 (ul.Lwowska) i że dzięki utworzeniu takiego kierunku w Rzeszowie, to na podkarpaciu nie brakowałoby lekarzy.

Guru jeśli będziesz coś więcej wiedział na ten temat to napisz.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: MatiGl »

pomysł jest chory i bez najmniejszego sensu. w Polsce jest dośc lekarzy, i nie trzeba więcej kształcic obecna ilosc studentów medycyny jest wystarczająca. Problem nie leży w ilosci studentów a w ich jakosci
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Guru »

Sprawa zwolniła niestety jak w sylwestra 2004 roku zmarł profesor Wrzesław Romańczuk. Człowiek, który był niemal bez reszty oddany temu projektowi. Po jego śmierci wiele spraw stanęło w miejscu.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: doktorka »

MatiGl, nie wydaje mi sie, aby w PL bylo za duzo lekarzy albo nawet: dostatecznie wielu. Przeciwnie, wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to, ze za jakies 10 lat nie bedzie mial nas kto leczyc. takze dodatkowy wydzial nie zaszkodzi, oczywiscie o ile podola. dziwie sie, ze limity miejsc na studia nie sa zwiekszone, problem niedostatku lekarzy robi sie coraz wiekszy.

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 15:24 ]
hoh, cofam tekst o limitach- jak widze, jednak je nieco zwiekszyli.
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Rose... »

Guru pisze:Sprawa zwolniła niestety jak w sylwestra 2004 roku zmarł profesor Wrzesław Romańczuk. Człowiek, który był niemal bez reszty oddany temu projektowi. Po jego śmierci wiele spraw stanęło w miejscu.
No tak a znając życie, to bez kogoś takiego jak profesor Romańczuk, który wziął sprawę w swoje ręce i próbował osiągnąć swój wyznaczony cel, to sprawa może się zamknąć, ale jak pisałam staram się być dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Gekon »

Wg mnie poroniony pomysł z ta medycyną w Rzeszowie.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: PalmaKokosowa »

Ta, w tej dziurze to na pewno. (Guru, wybacz D) Chociaż ta ich politechnika, chociaż się sypie, jakoś prosperuje. Mi by to było bardzo na rękę, ale raczej nie ma co o tym marzyć, tylko wyjechać na drugi koniec Polski.
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Rose... »

Mi jeden z nauczycieli mówił, co mnie totalnie zaskoczyło że jakieś jeszcze 30 lat temu w Rzeszowie był lekarski tam gdzie obecnie znajduje sie III LO przy ul.Chopina zresztą na budynku obecnego liceum widać pozostałości napisu Collegium Medicum, tylko nie bardzo mogę znaleźć jakieś informacje dotyczące zamknięcia wdziału
bartek5b
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2008, o 18:43

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: bartek5b »

To prawda, ze w Rzeszowie swego czasu studenci ostatnich lat medycyny studiowali w tym mieście, więcej informacji, dat i szczegółów mozna znaleźć na stronie wydziału medycznego
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: malllwiśka »

A co sądzicie o tamtejszej politechnice Uniwerek słyszałam, że jest naprawdę kiepski, ale o polibudzie to ludziska mówią same dobre rzeczy, że poziom jeszcze lepszy niż na samym AGH
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Gekon »

malllwi&#x15Bka pisze:poziom jeszcze lepszy niż na samym AGH
AGH to jedna z lepszych uczelni technicznych w kraju, wątpię ,że gorsza od PRz.
Awatar użytkownika
agnieshhhka
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 15:50

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: agnieshhhka »

malllwi&#x15Bka pisze:o polibudzie to ludziska mówią same dobre rzeczy, że poziom jeszcze lepszy niż na samym AGH
Na pewno nie, to akurat jest niemożliwe! Na temat politechniki wiem, że łatwo jest się tam dostać, bo progi punktowe nie są zbyt wysokie, ale potem połowa odpada po pierwszym roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości