PYTANIA

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Dominika
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 13:38

PYTANIA

Post autor: Dominika »

Cześć mam takie trzy pytanka i potrzebuję pomocy
DLACZEGO?
1. Srebrna łyżeczka , po zjedzeniu jajka czarnieje?
2. Skórka od chleba , którą żujemy robi sie słodka?
3. Przypalony cukier , zboże , mięso są czarne?

Za pomoc dziękuję.
Dzięki tym zadaniom , ( mam jeszcze pare do zrobienia , to jedno z nich ) moge mieć 6 z chemi
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: PYTANIA

Post autor: Vinci »

1) srebro w zetknieci z prodkutem ktry zawiera siarke (czesc bialek w jajku ową zawiera) wchodzi z nim w rekacje i powstaje czarny siarczek glinu. Jako ciekaweostke mozesz podac sposob oczyszczania takiego zczernialego srebra: do garnka z gotujaca woda wkładasz folię aluminiową, sypiesz duzo soli kuchennej i wkładasz srebrny przedmiot. po chwili czućsiarkowodór wydzelajacy sie z garnka srebro staje sie znowu błyszczące

2) ma to ziazek z tym ze skrobia jest rozkładana w jamie ustnej do maltozy, ktra ma słodki smak

3) wszsytkie sa one produktami natialnymi (ogranicznymi) wiec w wyniku ogrzewania spalają się (niecalkowicie) do węgla , ktroy jest w nich zawary i wody

żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: PYTANIA

Post autor: żabka »

Vinci pisze:1) srebro w zetknieci z prodkutem ktry zawiera siarke (czesc bialek w jajku ową zawiera) wchodzi z nim w rekacje i powstaje czarny siarczek glinu.
chodzilo oczywiscie o siarczek srebra
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: PYTANIA

Post autor: Vinci »

oczywisie ze siarczek srebra
natalia

podziekowanie za zrobienie zadanka jednego

Post autor: natalia »

tenks :),mam odpowiedz na zadanko juz jedno z chemiuch,ale fajnie,tenks za odpowiedz na pytanko pierwsze :P zostaja kolejne,ale mysle ,ze sobie poradze juz z tamtymi.pozdro,papaµ
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości