Coś nie tak z moim patyczakiem.

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Gabiś^.~
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 01:19

Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Gabiś^.~ »

Nie mam pojęcia co się stało temu biedaczynie ale martwi mnie to. Po zrzuceniu wylinki (wyjątkowo krótki okres między kolejnymi wylinkami tj. 18 dni) jego odnóża powykrzywiały się w kształt litery C". Jest strasznie osłabiony, ledwie się trzyma. Zastanawiam się czy to może po prostu koniec jego czasu, gdyż liczy sobie już 8 miesięcy, ale pewności nie mam więc wolałabym się dopytać. Poza wykrzywionymi odnóżami ma jeszcze jakby złamany odwłok. Nie mam pojęcia co się stało ale wygląda na to, że cierpi. Proszę pomóżcie!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Pablo »

Doświadczenia z patyczakami niestety nie mam, ale z tego co mi wiadomo problemy z wylinkami i powikłaniami są dość często, przyczyną tego jest niska, mała wilgotność w domku naszego pupila.
A co to w ogóle za gatunek?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Jakusz »

Za mała wilgotność! Codziennie pryskaj terrarium w którym go trzymasz, ale nie dopuść do rozwoju pleśni.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Vinci »

Ja hodowałem kidy śpatyczaki. 8 miesięcy to i tak bardzo długo jak na tego owada, dlugość życia zależy od gatunku ale w domowych warunkach 4-5 miesięcy to max. Poza tym szybki okres miedzy wylinkami jest spowodowany intensywnym kramieniem. Im mniej i rzadziej je karmisz, w granicach rozsadku, tym żyją dłużej. Po zrzuceniu wylinki patyczaki są dosyć miękkie", poczekaj dzien, dwa moze wszystko wroci do normy.
Gabiś^.~
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 01:19

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Gabiś^.~ »

Pablo pisze:A co to w ogóle za gatunek?
To patyczak rogaty
JakubikF pisze:Za mała wilgotność
Vinci pisze:poczekaj dzien, dwa moze wszystko wroci do normy.
Zgadza się! Zrosiłam terrarium (czego wcześniej nie robiłam, wydawało mi się, że wystarczy wilgotne podłoże do rozwoju jajeczek) i dziś jest już prawie wszystko w normie^^ W końcu mogłam go zmierzyć^^ Ma lekko powyżej 6 cm. Dziękuję wam bardzo
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Jakusz »

Gabi&#x15B^.~ pisze:Ma lekko powyżej 6 cm
To trochę dziwne, jeśli twierdzisz, że masz go już 8 miesięcy. Przy takich rozmiarach wątpliwe aby było to imago chyba, że masz akurat samca.
Gabiś^.~
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 01:19

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Gabiś^.~ »

JakubikF pisze:chyba, że masz akurat samca.
Zdaje sobie z tego sprawę ale byłabym wniebowzięta gdyby był to akurat samiec
JakubikF pisze:Przy takich rozmiarach wątpliwe aby było to imago
Wydaje mi się, że nieprawidłowy rozwój spowodowany był niedostatecznym nawilżeniem a imago jest już gdyż złożył jajeczka.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Coś nie tak z moim patyczakiem.

Post autor: Jakusz »

Gabi&#x15B^.~ pisze:Wydaje mi się, że nieprawidłowy rozwój spowodowany był niedostatecznym nawilżeniem a imago jest już gdyż złożył jajeczka
No to samiec to to nie jest. z dość oczywistego powodu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości