Mój szynszyl zjadł storczyka

Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Mój szynszyl zjadł storczyka

Post autor: Asia4852 »

Dzisiaj jak zawsze wypuściłam mojego szynszyla. Zawsze chowam kwiaty, albo wynoszę je z pokoju. Dzisiaj postawiłam jednak storczyka na parapecie, a że mam długie firany i zasłony, szynszyl nie powiniem tam wejść. A jednak jaoś mu się udało. Kora ze storczyka była porozrzucana, a jeden liść w całości został zjedzony :-( Czy storczyki są dla szynszyli trujące? Czytałam kiedyś, że prawie wszystkie domowe rośliny są dla szynszyli trujące. Co mam robić? Na razie nie ma żadnych objawów, najprawdopodobniej zjadł ten liść ok godz. 20.00
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Mój szynszyl zjadł storczyka - proszę o pomoc

Post autor: dream »

podaj węgiel + lakcid.

co to był za storczyk? orchidea?

Kod: Zaznacz cały

images.google.pl/images?hl=pl&q=Phalaenopsis&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi 
nie są one trujące.
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Mój szynszyl zjadł storczyka - proszę o pomoc

Post autor: Asia4852 »

Tak, orchidea. Na razie nic mu nie jest, ale cały czas się boję o niego. Czy jakieś objawy mogą jeszce wystąpić? Na razie nie ma biegnki ani nic takiego, zachowuje się normalnie. I mam podać węgiel na wszelki wypadek czy na razie nic mu nie dawać?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Mój szynszyl zjadł storczyka - proszę o pomoc

Post autor: dream »

objawy zatrucia występują dość szybko {już po ok 2-3h} a wiec jesli do tej pory nie wystąpiły to nie wystąpią, tym bardziej, że orchidee nie są trujące
Asia4852
Posty: 18
Rejestracja: 1 maja 2008, o 13:29

Re: Mój szynszyl zjadł storczyka - proszę o pomoc

Post autor: Asia4852 »

Całe szczęście, że nie są trujące. Nie wiedziałam, że nie są i bałam się, że się zatruje. Dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości