Dermatologia i moj problem

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
asia0007
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:39

Dermatologia i moj problem

Post autor: asia0007 »

Witam!
Mam pytanie: Jaka musze przejsc droge zeby w koncowym efekcie zostan demratologiem Wiem ze musze isc na lekarski:P i podobno na 4 roku wybiera sie specializacje ale z tego co tu zdazylam wyczytac to wybiera sie ja dopiero po studiach takze nie wiem jak to jest w koncu. Lecz moj problem polega na tym, iz bardzo chcialabym zostac dermatologiem w przyszlosci lecz nie wiem czy nie jestem za bardzo jak to sie mowi delikatesowa"P. Ogolnie choroby skory ,jakies alergie itp to to co chciaiabym leczyc, ale przerazaja mnie np choroby weneryczne a mysle ze wybierajac ten zawod moge miec z nimi czesty kontakt. Bo wlasnie wyczytalam cos ze ta specializacja na dermatologa jest poloczona z wenerologiem. Moze moge zostac alergologiem wymijajac te weneryczne sprawy.
Teraz sobie tak mysle ze bedac na medycynie to naogladam sie roznych gorszych rzeczy to moze poprostu to cos nie dla mnie. Moze dla takich ludzi jak ja lepsza bylaby np stoma? A potem specializacja ortodoncja?
Czy taka obrzydliwosc do pewnych rzeczy nie daje mi szans przetrwania na medycynie i potem w zawodzie lekarza
bardzo prosze o rade i odpowiedz , z gory ogromnie dziekuje:)
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: Wendy »

asia0007 pisze:i podobno na 4 roku wybiera sie specializacje ale z tego co tu zdazylam wyczytac to wybiera sie ja dopiero po studiach takze nie wiem jak to jest w koncu.
Najpierw kończysz sześcioletnie studia i dopiero wtedy możesz myśleć o specjalizacji
epinefrynka

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: epinefrynka »

ewka89 pisze:Najpierw kończysz sześcioletnie studia i dopiero wtedy możesz myśleć o specjalizacji
Kończysz studia, odrabiasz staż, zdajesz LEP i dopiero wtedy myślisz o specjalizacji
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: Medycyna Lwów »

swoją drogą dostanie się na dermatologię w Polsce w 99% graniczy z cudem (0 m-c w mazowieckim , gdzie m-c specjalizacyjnych jest zawsze najwięcej, na dermatologię od kilku lat)
asia0007
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:39

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: asia0007 »

uu no to mnie zmartwiles:(
Atka
Posty: 24
Rejestracja: 1 maja 2008, o 20:55

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: Atka »

Ogólnie praca lekarza nie wydaje się zbyt estetycza, ale taki wstręt mysle da się przełamac.łuszczyca na całym ciele też wygląda bardzo nieciekawie a jednak będziesz te zmiany skórne oglądala z bardzo bliska jesli wybierzesz ta droge. pomyśl jednak że są specjalizacje gdzie trzeba hmmm sięgać głębiej typu gienkologia czy proktologia. oni przełamali sie to Ty tym bardziej
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: doktorka »

asia0007 pisze:i podobno na 4 roku wybiera sie specializacje
heheheh dobreD najlepsze jest to, ze polowa ludzi w pazdzierniku na 1 roku nie zdaje sobie sprawy, ze specjalizacje nie tyle sie wybiera,co trza sie nan dostac po 7 latach nauki na studiach i stazu i po zdaniu LEPu. czasem mysle, ze miast spekulowac o wynikach maturalnych mozna by troche poczytac o zawodzie, ktory sie wybralo.
Atka pisze:gienkologia czy proktologia
to sa akurat calkie lajtowe specki, szczyt przelamania sie to medycyna sadowa i patomorfologia imo.
Kaamil pisze:swoją drogą dostanie się na dermatologię w Polsce w 99% graniczy z cudem
3-4 lata temu nie bylo jeszcze problemem wbicie na wolontariat z dermy i zazwyczaj pozniej dostawalo sie etat, obecnie nawet na wolontariat nikt nie chce przyjmowac. tzn mowa o dermatologii.
asia0007 pisze:choroby weneryczne
spoko, wenerologia w dermatologii ogranicza sie do ewentualnych powierzchownych ogledzin najczesciej, czyli patrzysz i widzisz o, wrzod miekki albo o wrzod twardy, kiła". albo odsylasz do gineksa panie z chlamydiami- to najczesciej. natomiast musisz sobie zdac sprawe, ze nie ma delikatesowej specki, nawet psychiatria jest w pewnym sensie obrzydliwa, mysle, ze ze tak prostacko powiem ryje w bani w takim samym stopniu jak medycyna sadowa, co w pewnym sensie-jest tez obrzydliwe.
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: bechemot »

Doktorka to w Poznaniu macie dermatologie na 3 roku?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: Medycyna Lwów »

Doktorka to w Poznaniu macie dermatologie na 3 roku?
nie sądzę, z tego co się orientuje to dermatologia jest na 4 roku,
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: doktorka »

bechemot pisze:Doktorka to w Poznaniu macie dermatologie na 3 roku?
nie, na 5. a czemu?
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: bechemot »

spoko, wenerologia w dermatologii ogranicza sie do ewentualnych powierzchownych ogledzin najczesciej, czyli patrzysz i widzisz o, wrzod miekki albo o wrzod twardy, kiła". albo odsylasz do gineksa panie z chlamydiami- to najczesciej. natomiast musisz sobie zdac sprawe, ze nie ma delikatesowej specki, nawet psychiatria jest w pewnym sensie obrzydliwa, mysle, ze ze tak prostacko powiem ryje w bani w takim samym stopniu jak medycyna sadowa, co w pewnym sensie-jest tez obrzydliwe.

Zasugerowalam sie Twoja wypowiedzia o wenerologii i nie wiem skąd masz takie wiadomosci o tej dziedzinie medycyny.Wenerologia jak zreszta i dermatologia nie ograniczaja sie do powierzchownych ogledzin,bardzo czesto rozpoznanie jest bardzo trudno postawic bez badan dodatkowych.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2009, o 17:22 przez bechemot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: doktorka »

bechemot pisze:bardzo czesto rozpoznanie jest bardzo trudno postawic bez badan dodatkowych.
oczywiscie, ale przeciez nie powiedzialam, ze tak nie jest,co maja do ogladania powierzchownego badania dodatkowe?wybacz, ale nie rozumiem o co Ci wlasciwie chodzi. powiedzialam tylko, ze dermatologia, jak sama nazwa wskazuja z reszta, ogranicza sie owszem do powierzchownych ogledzin. wenerologia rowniez. widziales kiedys np fotel ginekologiczny u dermatologa-wenerologa? nie czytasz, co pisze albo nie obczailes kontekstu wypowiedzi.

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 13:48 ]
bechemot pisze:Wenerologia jak zreszta i dermatologia nie ograniczaja sie do powierzchownych ogledzin
to podaj mi przyklad na wewnetrzne ogledziny zatem w dermatologii i wenerologii, bo ja twierdze, ze badanie przedmiotowe wykonywane (a nie zlecane) przez dermatologa owszem ogranicza sie do powierzchownego obductio"
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Dermatologia i moj problem

Post autor: bechemot »

widzialam fotel ginekologiczny u dermatologa.napisalas,ze wenerologia ogranicza sie jedynie do powierzchownych ogledzin,a ja ci odpisalam,ze tak nie jest.Tak btw oprocz ogladania mamy jeszcze badanie palpacyjne.A nazw dermatologia nie wskazuje na ograniczenie sie tylko do ogladania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości