praca dla lekarza w USA

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SzyMen
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:07

praca dla lekarza w USA

Post autor: SzyMen »

Witam,
Chciałbym się spytać czy planując pracę w USA jako lekarz słówek po angielsku (medycznych) należy się uczyć równolegle z tymi polskimi w trakcie normalnej nauki, czy dopiero po studiach uczyć się tych ważniejszych? Czy USMLE wymaga bardzo zaawansowanej znajomości słownictwa medycznego?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: PRACA W USA

Post autor: Acetylocholina »

w USA, żeby pracować jako lekarz ze wszystkimi uprawnieniami to czeka Cię długa droga,
osobiście znam dermatolog, któa stara się uzyskac uprawnienia to uczy się już 10-ty rok i zdaje multum egzaminów(i jak dotychczas o pracy z pacjentami może tylko pomarzyć) pracuje w labpratorium, tez jako lekarz, bo w innym kraju zdobyła wykształcenie, jesli chodzi lekarzy to przepisy tam sa bardzo rygorystyczne,
SzyMen
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:07

Re: PRACA W USA

Post autor: SzyMen »

Ja trochę czytałem, i piszą że niby po zdaniu USMLE na rezydenturę można dostać się stosunkowo łatwo O_o
Ale w sumie się już chyba zdecydowałem że to właśnie w Stanach chciałbym pracować tylko nie wiem jak z tą nauką po angielsku tego wszystkiego wygląda /
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: PRACA W USA

Post autor: Acetylocholina »

najlepiej to sie od razu tu w Polsce tak przygotować, żeby tam można było podjąć studia(jesli Cię oczywiście wstać)
SzyMen
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:07

Re: PRACA W USA

Post autor: SzyMen »

Jakoś chyba kasy bym na to nie nazbierał [
Ale mam nadzieje że dostane się do Krakowa na CMUJ, a tam na 5 i 6 roku jest możliwa wymiana z amerykańskimi uczelniami (Rochester i jeszcze jakieś) A po za tym za granicą BARDZO polskich lekarzy chwalą więc wychodzi na to, że tutaj chyba się więcej nauczę:)

Jakbym miał tyle kasy to pewnie bym już teraz wyjechał, no ale tak niestety nie jest.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: PRACA W USA

Post autor: Acetylocholina »

a na jakich uczelniach jeszcze jest ta wymiana

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 14:19 ]
SzyMen pisze:A po za tym za granicą BARDZO polskich lekarzy chwalą
chwalą, chwalą DD
jak to w USA lekarze są tam praktycznie każdej narodowości, tam przynajmniej, gdzie ja byłam PP
SzyMen
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:07

Re: PRACA W USA

Post autor: SzyMen »

- University of California Los Angeles (UCLA) David Geffen School of Medicine, Los Angeles, CA
- University of California San Diego (UCSD), San Diego, CA
- University of California Irvine (UCI), Irvine, CA
- Loma Linda University Medical Center, Loma Linda, CA

Ale teraz doczytałem że na nich wymiana jest możliwa w okresie październik 2009 – czerwiec 2010. więc odpada:(
Tylko z tym Rochester mają umowę na pełny etat:)

Po za tym w USA tak to podobno mają zrobione że rocznie przyjmują ok 100000 lekarzy z zagranicy, a rodowitych lekarzy tam dochodzi rocznie 160000 więc chyba nie jest to takie niemożliwe się tam dostać z Polski
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: PRACA W USA

Post autor: Acetylocholina »

ale jakie jeszcze polskie uczelnia mają kontrakt z USA

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 14:23 ]
tylko Kraków
SzyMen
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:07

Re: PRACA W USA

Post autor: SzyMen »

W tym się akurat już nie orientuję, ale szczerze to jednak jak się dostane to pójdę na UJ (moja wymarzona uczelnia ) Po za tym tam jak w Polsce nie liczy się wogóle coś takiego jak prestiż uczelni, tak w Stanach to ma już chyba znaczenie, a CMUJ jest chyba najbardziej znana za granicą.
Tak przynajmniej mi się wydaje:)
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: PRACA W USA

Post autor: Acetylocholina »

hmm ciekawa jestem jakie jeszcze mają, bo ja mam rodzinę w
USA to fajnie by było D

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 14:28 ]
jakby ktoś o jakiś poza Krakowem wiedział to pisać proszę !
Slashu
Posty: 68
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:03

Re: PRACA W USA

Post autor: Slashu »

Sprawdź sobie na stronach uczelni. Co Ty myślisz, że tylko CM jest takie ocykane , aby mieć wymiany
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: PRACA W USA

Post autor: misiaqd »

Gdańsk ma umowę z University of Florida, a Poznan niestety z żadna:(
SzyMen
Posty: 29
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:07

Re: PRACA W USA

Post autor: SzyMen »

Slashu pisze:Sprawdź sobie na stronach uczelni. Co Ty myślisz, że tylko CM jest takie ocykane , aby mieć wymiany
Ja nie twierdze że inne uczelnie nie mają możliwości wymiany:) Ale troche z tematu zboczyliśmy Mógłby mi ktoś poinformowany odpowiedzieć jak jest z tym angielskim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości