tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Anelordina
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:17

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Anelordina »

Selen pisze:No właśnie, z moich obliczeń wynika, że przyjęte są aktualnie 233 osoby czyli w porównaniu do limitu miejsc jest o 13 osób za dużo. Też uważam, że próg dużo nie spadnie, o ile w ogóle. No ale cóż, przekonamy się jak będzie naprawdę już za kilka dni.
racja P poprawiam obliczenia na 84 wakacje zaczynają szkodzić
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Selen »

Anelordina pisze:wakacje zaczynają szkodzić
Może to nie wina wakacji tylko wciąż utrzymującego się zmęczenia po ciężkim roku szkolnymP
Fois

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Fois »

Delirium pisze:Jeśli w ogóle będą następne to tak z 1 max 2 pkt w dół ] czyli 255 lub 254
Tez tak myślę. Na więcej wg mnie nie ma szans. Pozostanę właściwie przy moim obstawianym od początku 255
Awatar użytkownika
Selen
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2009, o 13:23

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Selen »

Właśnie podano na stronie CMUJa informację, że limit miejsc wypełniony. Czyli wygląda na to, że próg już w ogóle nie spadnie.
Fois

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Fois »

Selen pisze:Właśnie podano na stronie CMUJa informację, Że limit miejsc wypełniony. Czyli wygląda na to, Że próg juŻ w ogóle nie spadnie.
TeŻ tak myślę teraz, Że nie spadnie juŻ o 16pkt wyŻszy próg ostateczny niŻ rok temu to duŻo.
A ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych mają 28 ogłosić. Wtedy juŻ nie będzie wątpliwości
naataaliaa
Posty: 102
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:52

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: naataaliaa »

to wyglada na to, ze w krakowie najwyzszy prog ze wszytskich medycznych?
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: siouxsiesioux »

Na to wygląda. Notabene to chyba dowód na to, że Kraków oblegany, inaczej by jeszcze spadało, ale dobrze już tam wiedzą, jak przeprowadzić rekrutację.
Dla mnie to mimo wszystko odrobinę dziwne, że na Kraków jest taki rzut - z jednej strony jest to na pewno prestiżowa i bardzo dobra uczelnia, a z drugiej nie jestem przekonana, czy aby najlepsza, patrząc na to, że obecnie na różnych zjazdach etc. słychać i widać przedstawicieli innych, rzekomo słabszych AM-ów/UM-ów. Samo miasto dosyć dobrze znam, łącznie z jego specyfiką, dlatego jedyne, co mnie ciągnęło tam, to prof. Szczeklik
naataaliaa
Posty: 102
Rejestracja: 8 sty 2008, o 12:52

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: naataaliaa »

a powiedzcie, czy to prawda (slyszalam takie opinie), ze w krakowie na medycznej profesorowie strasznie siadaja na psychike studentom i robi sie wyscig szczurow, dodatkowo lapowki (co pewnie ma miejsce akurat prawie wszedzie), ze ogolnie ciezka atmosfera dla studentow?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Medycyna Lwów »

jedyna negatywna opinia dotycząca CMUJ którą słyszałem już od sporu osób to problemu po studiach, jeśli chodzi o dobre specjalizacje. poza tym miejsc specjalizacyjnych w małopolskim nie jest
naataaliaa pisze:entów CMUJ musi migrować do np. wa-wy aby tam zacząć specjalizację.
naataaliaa pisze:to wyglada na to, ze w krakowie najwyzszy prog ze wszytskich medycznych?
w sytuacji, gdy na uczelniach przyjmują różne ilości studentów (UJ 220, ŚLUM 300, WUM 390) może to być tylko ułuda.
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: hibiscus »

Kaamil pisze:w sytuacji, gdy na uczelniach przyjmują różne ilości studentów (UJ 220, ŚLUM 300, WUM 390) może to być tylko ułuda.
Dokładnie. 390 osoba w Krakowie ma 251 punktów. I tyle wyniósłby pierwszy próg, gdyby miejsc było tyle co w Warszawie. A jakby jeszcze odliczyć osoby, które zrezygnowały, to tegoroczny próg byłby całkiem znośny.

Swoją drogą 390 miejsc to strasznie dużo! Zawsze mi się wydawało, że to ŚUM ma już dużo miejsc. Nie wiem czy to dlatego taka ilość, że jest planowany odsiew pod koniec roku, czy rzeczywiście zaczęło w Polsce brakować lekarzy?
Fois

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Fois »

naataaliaa pisze:a powiedzcie, czy to prawda (slyszalam takie opinie), ze w krakowie na medycznej profesorowie strasznie siadaja na psychike studentom i robi sie wyscig szczurow, dodatkowo lapowki (co pewnie ma miejsce akurat prawie wszedzie), ze ogolnie ciezka atmosfera dla studentow?
Wiesz, opinii jest duŻo i często mam wraŻenie, Że te najbardziej negatywne są autorstwa ludzi, którzy się na UJ nie dostali, albo cięŻko im idzie. Zresztą ktoś juŻ gdzieś tu na forum obalał mity na temat CMUJ. Ale chyba kaŻda uczelnia ma swoje plusy i minusy.
hibiscus pisze:Swoją drogą 390 miejsc to strasznie duŻo! Zawsze mi się wydawało, Że to ¦UM ma juŻ duŻo miejsc. Nie wiem czy to dlatego taka ilość, Że jest planowany odsiew pod koniec roku, czy rzeczywiście zaczęło w Polsce brakować lekarzy?
Podobno brakuje i to bardzo. Słyszałam nawet Że w samej Małopolsce potrzeba ok 2 razy więcej niŻ co roku kończy uczelnie, jeśli to prawda.
Anelordina
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:17

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: Anelordina »

hibiscus pisze:Nie wiem czy to dlatego taka ilość, że jest planowany odsiew pod koniec roku, czy rzeczywiście zaczęło w Polsce brakować lekarzy?
a mi się wydaje, że mimo wszystko to tylko pozory i chodzi tylko o odsiew (niestety)
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: tegoroczny próg punktowy - wpisujcie swoje wyniki

Post autor: sasanka55 »

ale z drugiej strony warunki w szpitalach są tragiczne, zarobki nie wzrastają. Szczerze mówiąc nie myślałam, że tyle osób będzie się podejmować studiowania medycyny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości