ZOOLOGIA

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

ZOOLOGIA

Post autor: Timi »

No właśnie, gdzie można studiować zoologię? a moze ktoś się wybiera na ten kierunek? takich keirunków z pewnością jest mało, bo oczywiście na studiach biologicznych jest lekcja zoologi, ale to nie to samo.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2006, o 18:48 przez Timi, łącznie zmieniany 1 raz.
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: ZOOLOGIA

Post autor: tagitsu »

Ale można wybrać specjalizację z zoologii (np. na UWroc).
bagatha

Re: ZOOLOGIA

Post autor: bagatha »

dokladnie tak jak tagitcu pisze, nie ma odrebnego kierunku: zoologia,
mozesz zajac sie zwierzetami na uniwersytecie badz na akademii rolniczej.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: ZOOLOGIA

Post autor: anik »

A ja się podłączę pod pytanie coby nowego tematu nie zakładać
Wie ktoś może na jakich uczelniach w Polsce zajmują się ichtiologią (oczywiście w ramach katedry zoologii)? I może jakieś konkretniejsze info na temat prowadzonych tam badań itp.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Timi »

Słyszałem ze może być na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale,-Biologii,Geografii i Oceanologii. poszukaj tam
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: ZOOLOGIA

Post autor: anik »

Timi pisze:Słyszałem ze może być na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale,-Biologii,Geografii i Oceanologii. poszukaj tam
Hmm. studiuję na BGiO na gdańskim uniwerku i nie ma
Katedra kręgowców na biologii rybami się w ogóle nie zajmuje, na oceanografii co prawda są prowadzone zajęcia z ichtiologii na którymś roku, ale jako tako rybami to się raczej nie zajmują, a przynajmniej nie o to mi chodzi.
Obiło mi się kiedyś o uszy coś o Toruniu. czy ktoś może potwierdzić?
bagatha

Re: ZOOLOGIA

Post autor: bagatha »

Jest na UAM-ie w zakladzie zoologii systematycznej
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: ZOOLOGIA

Post autor: anika3334 »

anik pisze:A ja się podłączę pod pytanie coby nowego tematu nie zakładać
Wie ktoś może na jakich uczelniach w Polsce zajmują się ichtiologią (oczywiście w ramach katedry zoologii)? I może jakieś konkretniejsze info na temat prowadzonych tam badań itp.
Uniwerek w Rzeszowie prowadzi badania z ichtiologii ale nie w ramach katedry zoologii, a Zakładu Biologii Środowiskowej (z tego zakresu powstaja też prace licencjackie i magisterskie).

Papatki
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Asia_nmc »

Mam pytanko - gdzie można znaleźć pracę po zoologii, albo po specjalności biologia człowieka? W tym pierwszym przypadku przychodzi mi tylko do głowy praca w ZOO.
Cox

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Cox »

a ja chce się upewnić czy dobrze zrozumiałem czyli nie ma odrębnego kierunku zoologia tylko trzeba iść na biologie i wybrać specjalizacje zoologie tak :?:
bagatha

Re: ZOOLOGIA

Post autor: bagatha »

tak

tzn. nie ma konkretnego kierunku: zoologia
Ostatnio zmieniony 26 lip 2006, o 18:51 przez bagatha, łącznie zmieniany 1 raz.
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: ZOOLOGIA

Post autor: Robin »

anik pisze:A ja się podłączę pod pytanie coby nowego tematu nie zakładać
Wie ktoś może na jakich uczelniach w Polsce zajmują się ichtiologią (oczywiście w ramach katedry zoologii)? I może jakieś konkretniejsze info na temat prowadzonych tam badań itp.
Uniwersytet Szczecinski glownie katedra zoologi ogolnej
madzia
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 11:45

Re: ZOOLOGIA

Post autor: madzia »

Na rolniczych sa takie specjalne kierunki. na przykład ZOOTECHNIKA. Można po tym hodować zwierzynę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości