Guanabana

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Persymona

Guanabana

Post autor: Persymona »

Guanabana? Co to za owoc? MoŻna go kupić w Polsce? Albo przynajmniej nasiona do posiania w doniczce?
orzech
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2006, o 13:37

Re: Guanabana

Post autor: orzech »

Flaszowiec miękkociernisty(guanabana)-jest to małe drzewo, dorastające do 5 m wysokości, przystosowane do typowo gorącego klimatu. Kwitnie przez cały rok, a owoce dojrzewają w każdym miesiącu. Są one bardzo duże (do 3 kg), nerkowatego kształtu, pokryte zieloną skórką. Miąższ jest śnieżnobiały, niejednolity, zawiera jakby ciągnące się pasma delikatnej tkanki, z licznymi czarnymi nasionami. Smak bardzo oryginalny, słodkawo-kwaśny, przypominający krem poziomkowo-ananasowy.

Owoce spożywa się na surowo służą też do sporządzania orzeźwiającego napoju wieloowocowego, lodów, sałatek owocowych i deserów.

Czy znajdziezsz w Polsce nie wiem W sklepie nie widziałem
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Guanabana

Post autor: Twincast »

Wydaje mi się, że można go kupić w Polsce.
roman

Re: Guanabana

Post autor: roman »

gdzie?
kra

Re: Guanabana

Post autor: kra »

w maketach francuskich
Bartosz Jabłeck
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2006, o 21:23

Re: Guanabana

Post autor: Bartosz Jabłeck »

Jeśli ktoś będzie miał jego nasiona proszę do mnie pisać.
Malinka

Re: Guanabana

Post autor: Malinka »

Ja mam :P , ale nie dam, bo mam tylko pare. :( zobaczymy, co z tego wyrośnie. :evil:
Zbyszek

Re: Guanabana

Post autor: Zbyszek »

Ja posadziłem ale są jeszcze małe około0,3kg.Jednego zerwałem ale jest jeszcze zielony
kto¶ tam

Re: Guanabana

Post autor: kto¶ tam »

moŻe mi ktoś sprzedać 2 ziarna guanabany?
mój e-mail to miki.[at].pl
Ostatnio zmieniony 17 lis 2006, o 19:08 przez kto¶ tam, łącznie zmieniany 1 raz.
siwa
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2006, o 18:55

Re: Guanabana

Post autor: siwa »

no no . jak ktoś bedzie mial jakies nasiona na zbyciu to prosze pisac
chetnie kupie
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Guanabana

Post autor: malwka »

no to teraz to samo dotyczące kumkwatu hehe
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Guanabana

Post autor: Anex »

Kumkwat, kinkan (Fortunella, chiń. kam kwat - kam złoto, kwat pomarańcza) - rodzaj małego drzewa lub krzewu należący do rodziny rutowatych. Wywodzi sie z Chin. Należy do niego 6 gatunków.

Owoce małe, barwny pomaranczowej, pokryte cienką skórką
Lead
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2009, o 18:48

Re: Guanabana

Post autor: Lead »

Witam,
Przepraszam że odkopuję stary temat, ale przeczytałem że Flaszowiec miękkociernisty zabija komórki rakowe w organiźmie. Nie mogłem znaleźć prawie nic o tym w sieci więc pytam Was, może wiecie coś na ten temat? Czy jest to potwierdzone, i jak trzeba stosować tą roślinę?
Pozdraiwam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości