Czy to dobry pomysł?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: klakiereq »

Mnie Operon jako ksiazki podpasowal, przerobilam tez zbiory zadan. Natomiast testy z tego wydawnictwa korepetytorka mi odradzila, bo jest w nich za duzo bledow.
Witowskiego rowniez polecam I Pazdro.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: polianna »

BAARDZO WAM DZIĘKUJĘ za tyle odpowiedzi
Przejrzę tę książke z doświadczeniami i zbiór Witowskiego.
Podręczniki z Operonu nie pasują mi przez rozmieszczenie działów.nie wiem sama dlaczego poprostu się w nich nie mogłam odnaleźć. Mam więc Rożaka- nie jest bez wad ale lepszy niż Operon i Pwn wg mnie.
Uff.będzie ciężko ale nadrabiam zaległości od początku lipca.
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: klakiereq »

polianna, dasz rade - ja zdecydowalam ze bede zdawac chemie R rok temu i zaczelam od zera w wakacje - jak bedziesz ciezko pracowac, to zdasz na ponad 90%, jak ja
Fois

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Fois »

Pewnie, ja teŻ dałam radę i nawet nie uwaŻam, Żebym pracowała cięŻko
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Grzybu123 »

polianna pisze:Moje pytanie skierowane jest chyba głównie do tegorocznych/zeszłorocznych maturzystów,którzy mają jakieś doświadczenie w nauce do matury.
Zawsze miałam problem z systemem nauki. Chemia jest dość ciężkim przedmiotem dla mnie i samo czytanie ksiażki nic mi nie dawało ( bo o ile znałam powiedzmy zarys problemu, nie wiedzialam jak to ugryźć w praktyce). No więc sobie wymyśliłam, że podstawą do nauki będą zadania Pazdry.
Robię zadania i gdy zbliżam się do takich,których nie umiem rozwiązać, zaglądam do książki i czytam temat tak długo aż nie zrobię samodzielnie następnych zadań.
Póki co przerabiam zadania z podstawy , później zacznę rozszerzenie.
Tylko.czy to dobry pomysł, żeby podstawą nauki był Pazdro?
hmm.
Wydrukuj sobie jeszcze wszystkie matury i rób te zadania, z którego działu akurat aktualnie przerabiasz

Pozdrawiam
Card
Posty: 30
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 11:17

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Card »

Jesli chodzi o teorie, to przeczytalem raz podreczniki z liceum (wsip-u). Nie ucz sie chemii na pamiec, probuj zrozumiec - pomysl o dobrym korepetytorze.

Jesli chodzi o zadania, to zdecydowanie polecam Pazdro - poziom rozszerzony. Najlepszy zbior zadan, z jakiego korzystalem. Wszystko logicznie ulozone, od zadan latwych do trudniejszych w taki sposob, ze rozwiazujac te pierwsze, uczysz sie rozwiazywania tych drugich. Pazdro jest swietna podstawa do nauki (mowie tu o poziomie rozszerzonym. Do podstawowego nawet nie zagladalem) - pomimo tego, ze nie wszystkie zadania sa typowo maturalne".

Osobiscie przerobilem jeszcze cala Persone, chociaz sporo zadan jest tam na wyzszym poziomie niz obecna matura. Niemniej jednak bylo to pomocne, zwlaszcza ze masz wszystko rozwiazane w odpowiedziach.

Ostatni miesiac poswiec na powtorzenia i robienie testow z poprzednich lat. Zadania maturalne sa powtarzalne. Zrobisz kilkanascie testow i bedzie z gorki.
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: polianna »

Dziś dotarły do mnie testy Witowskiego.Po przerobieniu Pazdro (podstawy i rozszerzenia) wezmę sobie te testy.Dziekuję za doradzenie.
Jakoś mniej się boję tej chemii po waszym dodawaniu otuchy
vanessa18
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2009, o 13:11

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: vanessa18 »

ucze sie w szkole chemii na poziomie podstawowym,chcialabym zdawac na maturze poziom rozsz wiec mam pytanie czy poziom podstawowy bardzo odbiega od rozsz? tzn czy o sporo rzeczy musze jeszcze poszerzyc wiedze
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Medycyna Lwów »

tak bardzo odbiega - w przypadku chemii i fizyki różnice między podstawą a rozszerzeniem są największe.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: stellar »

vanessa18 pisze:ucze sie w szkole chemii na poziomie podstawowym,chcialabym zdawac na maturze poziom rozsz wiec mam pytanie czy poziom podstawowy bardzo odbiega od rozsz? tzn czy o sporo rzeczy musze jeszcze poszerzyc wiedze
Nie chcę Cię przerażać, ale sporo to jest mało powiedziane )
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Nasty »

jak mawiała moja nauczycielka od chemii: chemii nikt od patrzenia się jeszcze nie nauczył. Należy ćwiczyć i ćwiczyć. Robić dżżżooo zadań. To pomaga zdać z dobrym wynikiem. Czytaj notatki, ksiązki a potem na zadania. To jest chyba najbardziej skuteczna metoda. Powodzenia.
Fois

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: Fois »

vanessa18 pisze:ucze sie w szkole chemii na poziomie podstawowym,chcialabym zdawac na maturze poziom rozsz wiec mam pytanie czy poziom podstawowy bardzo odbiega od rozsz? tzn czy o sporo rzeczy musze jeszcze poszerzyc wiedze
RóŻnica jest spora, ale nie ma niczego czego by się nie dało nadrobić
Nasty pisze:NaleŻy ćwiczyć i ćwiczyć. Robić dŻŻŻooo zadań. To pomaga zdać z dobrym wynikiem. Czytaj notatki, ksiązki a potem na zadania. To jest chyba najbardziej skuteczna metoda.
W moim przypadku nawet na pewno była i popieram to całkowicie.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Czy to dobry pomysł?

Post autor: stellar »

Nie wiem czy to miejsce żeby się o to pytać, ale chodzi o naukę, więc chyba w sumie może być Chodzi mi o to, czy na maturę rozszerzoną z chemii obowiązuje znajomość wzorów strukturalnych aminokwasów biogennych, nukleozydów, nukleotydów i kwasów nukleinowych ? Tak mnie dzisiaj to zaczęło zastanawiać, a w informatorze maturalnym nie ma tego dokładnie wyszczególnionego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości