test językowy na UMP

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

test językowy na UMP

Post autor: misiaqd »

jak już napisałam w temacie, mam pytanie do studentów/lub tych posiadających tą wiedze: jak będzie wygladał ten test językowy, który 28 sierpnia będziemy pisać w c.anatomicum?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: test językowy na UMP

Post autor: doktorka »

nie wiem czy bedzie tak sam, jak przed 3 laty, ale 3 lata temu wygladal mniej wiecej tak, ze bylo tlumaczenie zdan w obie strony, byla transformacja zdan z uzyciem wskazanej konstrukcji, bylo slownictwo (dosc tudne, zarowno z branzy medycznej, jak i innych), bylo uzupelnianie luk w zdaniach, jakas gramatyka.

Ogolnie nie uczcie sie na ten test, bo to nie ma sensu- sprawdzcie sie po prostu. Wynikow tych testow i tak nigdy nie ujrzycie, a i one nigdy nie wyjda poza glowy ukladaczy grup", a nie ma sensu, zeby slabsze osoby trafily przez przypadek do zaawansowanych grup i potem zamiast anatomia i histologia zajmowaly sie poprawianiem kolokwiow z angielskiego.
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: test językowy na UMP

Post autor: misiaqd »

czyli tak w sumie lajtowo:)
no ja mówię, zdawałam CAE, ale certyfikat dostanę dopiero 12 października, jak im pokażę moje wyniki w internecie (czy wydrukuje widok strony z wynikami) to mnie zwolnią z testu?
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

właśnie to jest dobre pytanie tylko że ja mam FCe zdane 3 lata temu, jak się im pokaże certyfikat to ten test też trzeba zdawać?
lukaszz15
Posty: 30
Rejestracja: 9 sty 2007, o 16:59

Re: test językowy na UMP

Post autor: lukaszz15 »

bajer
Z testu zwalnia jedynie:
a) świadectwo zdania matury międzynarodowej
b) ocena dobra ("B") otrzymana na egzaminie Cambridge Advanced English lub
dla wybierających język niemiecki, ocena gut z Zentrale
Mittelstufenprüfung, ale pod warunkiem, że kandydaci przedstawią w Biurze
Rekrutacji oryginały tych świadectw i pozostawią kopię dla Studium Języków
Obcych.

Info ze strony UMP, więc FCE to mało, testu nie przeskoczysz
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

a mowili mi w gimnazjum ze zdane FCE bedzie mnie zwalniac z wszelkich testow w przyszlosci, niezle walki byle szkole jakos wyniesc wyzej w rankingach, dyrektor zawsze kombinowal

no trudno to sobie zdam, po dwujezycznej klasie nie powinno byc problemu bo matura dwujezyczna tez nic nie daje prawda?
misiaqd
Posty: 340
Rejestracja: 14 sie 2008, o 12:15

Re: test językowy na UMP

Post autor: misiaqd »

no pewnie Bajer:) może sie spotkamy w grupie, a Ty miałeś łacinę? bo ja niestety moją w liceum olałam i teraz pewnie dostanę tą największą heksę:D
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

miałem łacinę w gimnazjum i rok w liceum ale nic a nic z niej nie umiem więc mam nadzieję że sobie szybko przypomnę na zajęciach z niej bo gramatykę 3 lata temu miałem w małym palcu a teraz pamiętam tylko koniugację jakąś najprostszą i to ledwo

jeśli się dostanę to zapewne spotkamy się na angielskim chociaż kto to wie ten test może mnie przerosnąć mimo biologii i chemii po angielsku bo je olewałem
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: test językowy na UMP

Post autor: WalnietyDesko »

To gdzie wy do szkół chodziliście ze mieliście łacinę
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

ja miałem łacinę jako dodatkowy przedmiot w XVI LO i Gim 29 w Poznaniu, ZSO2 dokładniej mówiąc ale chodziłem tam tylko dlatego że ta kobieta była świetna i nam opowiadała przez większość lekcji historyjki a w przerwach tłumaczyła gramatykę a na koniec dała mi 4 bo nie było mnie na ostatniej lekcji

w ogóle jak mam łacinę na świadectwa ukończenia liceum to czy to jakoś pogorszy moją sytuację związaną z tym przedmiotem? W sensie od razu mnie przycisną mocniej niż resztę czy będę mógł się dokształcić na równi z innymi?
WalnietyDesko
Posty: 146
Rejestracja: 22 sty 2009, o 11:44

Re: test językowy na UMP

Post autor: WalnietyDesko »

No miejmy nadzeje ze Cie przycisną

A czy łacina podwórkowa na studia wystarczy? (
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: test językowy na UMP

Post autor: bajer »

WalnietyDesko pisze:No miejmy nadzeje ze Cie przycisną
egoista jednak wolę na spokojnie sobie przypomnieć wszystko w ogóle testy z łaciny też są? jak już pytam to do końca

podwórkowa to może być za mało no chyba że jesteś w niej mistrzem to może się dogadasz
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: test językowy na UMP

Post autor: Trix »

on jest 28 sierpnia , a wyniki na niestacjonarne są we wrześniu to co wtedy z tym testem ? pisze sie później czy nie pisze się w ogóle?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości