Miasto - Bydgoszcz

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Grzybu123 »

Witam, jako ?e w ?odzi jak na razie nie obni?yli progów na lekarskim mam pytanie do ludzi z Bydgoszczy i studiuj?cych tam - jak wygl?da ?ycie studenckie w tym mie?cie i ogólnie czy tam si? co? dzieje".

Ogl?daj?c stron? zobaczy?em brak osiedla studenckiego (samotny akademik gdzie? 12 km od centrum ), bardzo skromn? stron? mzk. A? naprawd? si? boj? tego co tam si? mo?e dzia?

A najlepiej, jakby kto? mia? porównanie z ?odzi?
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Frsh »

Szybkie porównanie:

Transport:
?ód? wygrywa o kilka wszech?wiatów - tragiczny system dróg, akademiki s? 2 (albo 3?) - w Fordonie i w centrum przy rondzie Jagiellonów. O ile mieszkanie w centrum to fajna sprawa, to droga z i do Fordonu jest wiecznie zakorkowana. Jedzie tam bodaj 1 czy 2 linie autobusowe i nic wi?cej. Korki zreszt? s? zmor? Bydgoszczy. Tworz? si? zawsze i wsz?dzie.

Kluby, puby etc.
Tutaj równie? ?ód? wygrywa o skale wielko?ci. O wiele mniej (i to gorszych) pubów, kluby praktycznie tylko dla techno-mu?ów - jest ich bodaj 4 czy 5. Jest jeden klub studencki, w Fordonie, ale szczerze mówi?c nigdy nie by?em.

Baza sklepowa
Odk?d otworzyli Focus Park ?ód? wygrywa tylko troszeczk? , ale mimo wszystko.

Poza ?cis?ym centrum - czyli starym miastem, pocz?tkiem gda?skiej i mo?e czci? dworcowej ?atwo dosta? po mordzie. Miasto jest raczej niewykszta?cone. Hm. co? mi si? pewnie przypomni i napisz? potem .
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Wendy »

Frsh pisze: O ile mieszkanie w centrum to fajna sprawa, to droga z i do Fordonu jest wiecznie zakorkowana. Jedzie tam bodaj 1 czy 2 linie autobusowe i nic wi?cej.
K?amstwo, je?d tam 3 linie tramwajowe i to jeden z nich mniej wi?cej co 4 minuty. Autobusów te? je?dzi wi?cej.

Frsh pisze: Tutaj równie? ?ód? wygrywa o skale wielko?ci. O wiele mniej (i to gorszych) pubów, kluby praktycznie tylko dla techno-mu?ów - jest ich bodaj 4 czy 5. Jest jeden klub studencki, w Fordonie, ale szczerze mówi?c nigdy nie by?em.
Te? nie prawda, nie we wszystkich jest muzyka, jak to uje? dla techno-mu?ów". Poza tym co to za tekst? Skoro Ty nie s?uchasz takiej muzyki, to ju? inni nie mog? i s? g?upi?
Frsh pisze: Baza sklepowa
Odk?d otworzyli Focus Park ?ód? wygrywa tylko troszeczk? , ale mimo wszystko.
Jest jeszcze galeria pomorska, na glinkach, przy carrefourze te? s? sklepy.

Osobi?cie nie przepadam jako? szczególnie za Bydgoszcz?, ale bez przesady, nie jest to niewykszta?cona dziura.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Izi »

no co do tych klubów to grba przesada! owszem sa takie gdzie przewaza muzyka techno ale sa tez miejsca z duzo bardziej niszowym repertuaremP moze nie sa to najnowsze miejscowki ale bardzo mile i klimatyczne-moi faworyci to Trip i Kredens(obydwa Kredensy choc troszke malo miejsca do tanczeniaD)
co do dojazdu do akademika na Fordonie to troche zajmuje-ale polaczenie jest bardzo dobre,nie wiem co prawda jak z tramwajami ale autobusy sa najrzadziej co 10min
no i co do korkow to prawda ale z tego co zdazylam zauwazyc bedac w ?odzi(choc tylko przejazdem)to tam w godzinach szczytu sa o niebo gorsze-w Bydzi nigdy nie zdazylo mi sie wyjezdzac z miasta2,5godziny a w ?odzi owszem i z tego co mowili znajomi tam studjujacy to nawet nie jest rekordP
no i co do tego ze latwo jest dostac-ja mieszkam na dzielnicy uwazanej jako druga od konca jesli chodzi o tzw pozadnosc ale jakos nigdy jeszcze zadne dresy mnie nie zabily-choc na niektorych dzielniach,jak np na mojej sa rzeczywiscie plaga ale wierzcie mi ze w ?odzi tez sa nieciekawe dzielniceP
ale to pewnie moja subiektywna ocenaP ja odac na studia mialam do wyboru wlasnie Bydgoszcz i ?odz ale do tej drugiej dostalam sie dopiero we wrzesniu i nie chcialo mi sie znowu szukac itd wiec zostlam w Bydzi i nawet nie zaluje]
Frsh
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2009, o 23:25

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Frsh »

ewka89 Nie napisa?em, ?e w ogóle nie ma pubów - s? nieliczne, w ?odzi jako? nie mam problemów ze znalezieniem miejsca dla siebie, w Bydgoszczy jest tylko kilka takich miejsc, cho? niezaprzeczalnie istniej?. Napisa?em techno-mu?y, bo tak si? niestety obawia statystyczny bywalec wi?kszo?ci klubów w Bydgoszczy - facet po zawodówce w bia?ych addidasach, który po przypadkowym zderzeniu w w?skim przej?ciu powie A w pierdol to chcesz dosta? k.?! zamiast zwyczajowego Przepraszam". W jednym z nich zosta?em nawet pobity przez ochroniarza, bo zaprotestowa?em gdy wywali? zawarto ca?ego mojego plecaka na pod?og?.

Mówi?c o bazie sklepów mia?em na my?li bezpo?rednie porównanie np. Manufaktury z Focusem, czy Galerii Pomorskiej z ?ódzk?, nie wspomnia?em np. o Drukarni. No i w ?odzi na prawd? sporo jest takich galeryjek przy hipermarketach, na dodatek w samym centrum jest mnóstwo sklepów. Wi?cej ni? w Bydgoszczy. Mimo to nadal twierdz?, ?e marki obecne w Bydgoszczy i w ?odzi przewa?aj? na korzy tej ostatniej.

Izi Jest jeszcze Lizard King i El Jazz - bardziej ekskluzywne lokale, oraz Yakiza i Mózg, tyle ?e te 2 ostatnie s? po prostu biedne (chocia? w mózgu od roku nie by?em, mog?o si? co? zmieni?).

Je?li chodzi o transport. Có?, nigdy w ?odzi nie zdarzy?o mi si? jecha? godzin? z domu do centrum, a w Bydgoszczy to niemal naturalna sprawa (Osowa Góra Plac Wolno?ci). Autobusy co 10 minut? Szkoda, ?e z mojego do?wiadczenia (a mieszkam w Bydg. od 8 lat) to po prostu fikcja. Sporo wypada, cz?sto zdarza si?, ?e przyje?d?aj? np. 2 jednocze?nie. Mowa oczywi?cie ca?y czas o godzinach szczytu - tak si? ciekawie z?o?y?o ?e przez ca?e liceum zmuszony by?em jecha? na 8 rano i wraca? ko?o 15. Poza nimi - có?, je?d bardziej punktualnie chocia? zdarzaj? si? skuchy.

Tramwaje o których wspomnia?a Ewka89 je?d tylko do ul. Wy?cigowej - a tam z akademika CM UMK s? jakie? 4 kilometry Autobusów faktycznie je?dzi wi?cej, bo 4, ale to nie zmienia faktu ?e miasto jest w wi?kszo?ci wypadków zakorkowane.

Korki w ?odzi? Pewnie, ale na trasach wyjazdowych i przelotowych, zreszt? z tego co wiem w tej chwili jest tam o wiele spokojniej. W mie?cie te? si? zdarzaj?, ale mimo wszystko raczej si? nie zbli?aj? do standardu Bydgoskiego. Wystarczy zerkn np. na Wyszy?skiego ko?o 15, Grunwaldzk? o 8, czy Kamienn?. w?a?ciwie o ka?dej porze.

Na koniec kontrowersyjna sprawa ?atwo dosta? - ja dosta?em 2 razy, w celach rabunkowych (telefon + portfel - raz pod rondem Jagiellonów o 21:00, 2. raz na Toru?skiej, ko?o ?uczniczki, w bia?y dzie?. Generalnie sporo jest miejsc gdzie nie warto si? pojawia?, no i jeszcze kibice Zawiszy potrafi? da? si? we znaki. Dresów jest mnóstwo, zw?aszcza ostatnio si? ich na ulicach namno?y?o (albo ja ich bardziej zauwa?am?).

Moja subiektywna opinia jest taka, ?e wola?bym ?ód?. W Bydgoszczy da si? ?y? ca?kiem przyjemnie. Trzeba przyzwyczai? si? do 2h wyrwanych z ?yciorysu codziennie, je?li mieszka si? poza ?cis?ym centrum i niektórymi uprzywilejowanymi miejscami (np. z Wy?yn je?dzi pi?knie tramwaj prawie pod szpital, a potem rektorat).

Acha, no i sk?d moja opinia o niewykszta?conej Bydgoszczy? Có?, statystycznie mamy bardzo ma?y odsetek ludzi z wy?szym wykszta?ceniem - jeden z ni?szych w Polsce. Uczelnie Bydgoskie s? bardzo m?ode (i UTP, i UKW, i CM UMK - licze oczywiscie uczelnie z których te twory si? utworzy?y), praktycznie wi?kszo kadry tych uczelni to ludno nap?ywowa (a kierownicy katedr i zak?adów chyba dos?ownie wszyscy). Nie ma tutaj tradycji, nie ma atmosfery miasta akademickiego - która to jest w Toruniu (jeszcze wi?ksza dziura ni? bydgoszcz tka na marginesie - ale studencka dziura, nie robotnicza).
Tajfunet
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:42

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Tajfunet »

có?, sama mieszkam w Bydgoszczy od urodzenia, studiowa?am w Toruniu, obecnie w Olsztynie i nie wydaje mi si? ?eby Bydgoszcz na tle tych miast wygl?da?a jako? specjalnie ?le. Je?li kto? chce si? pobawi? to znajdzie miejsce. Odk?d do fordonu zrobili poczenie Autobus+Tramwaj to komunikacja miejska centrum- Fordon potrafi wygrywa? z du?o krótszymi odcinkami pokonywanymi samochodem. Sklepy. hmmm no Bydgoszcz to miasto marketów i innych tego typu ale i standardowych sklepików, tak?e markowych mo?na troch? znale. Urokliwe zak?tki - tu zazdroszcz? Toruniowi Bulwaru Filadelfijskiego ale Bydgoszcz to nie jest totalna dziura. Mo?na znale swoje ulubione miejsca Zdecydowanie wole Bydgoszcz od Olsztyna. Tam bym nigdy nie zosta?a.
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: harpagan1990 »

a jest tam drogo?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Sephora »

a ja mam pytanie jak z Fordonu dojechac na Jagiello?sk?. Czy musz? si? przesiadac, a je?li tak to w jaki tramwaj i gdzie. Prosz? o odpowied?
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Xoth »

Z Fordonu (sprzed akademika) na Jagiello?sk? jedzie si? najpierw autobusem linii 69, 72 lub 93. Wysiada si? na p?tli na Wy?cigowej i dalej jedzie si? tramwajem. Z Wy?cigowej je?dzi bodaj?e tramwaj nr 1 i 3 na Jagiello?sk?. Tak jest najwygodniej.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Miasto - Bydgoszcz

Post autor: Sephora »

dzieki Xoth
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości