Książki na I rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Książki na I rok

Post autor: Ramone »

Witam
Chciałem się zapytać studiujących już na tej uczelni o podręczniki na pierwszy rok.Co prawda jest na stronie lista podręczników ,ale lista jest dość pokaźna ,a książki pewnie drogie i zastanawiam się czy to wszystko jest konieczne ? I o co chodzi z tymi podręcznikami uzupełniającymi ? Że można kupić wg własnego uznania ?

Gdzieś czytałem ,że najlepiej poczekać do pierwszych zajęć aż wykładowca powie co potrzebne ,ale czy wtedy nie będzie za późno ? (przez np allegro książki trochę idą, jeszcze czas na szukanie itd)
Pozdrawiam
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: Książki na I rok

Post autor: Lumen »

A gdzie to ta lista jest? Bo ja nie widzę
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Książki na I rok

Post autor: formica »

na stornie biblioteki AM
Lumen
Posty: 72
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:45

Re: Książki na I rok

Post autor: Lumen »

Dzięki Faktycznie sporo tego.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Książki na I rok

Post autor: shisha pangma »

nie kupujcie Broń Boże tych wszystkich książek!
Tak po krótce, co się przyda (pisałam to już chyba w jakimś wątku)
1. anatomia - skrypty, jak ktos bardzo chce moze wyposazyc sie w ktoras z ponizszych ksiazek:
a) marciniak - ponoc niektorzy asystenci czegos z tego wymagali (w kazdym razie nie ode mnie)
b) wozniak - ze wzgledu na uwagi kliniczne i to co kedzia tam napisala
c) bochenek - ladnie na polce wyglada:P
Tych ksiazek nie radze kupowac, najlepiej zapisac sie szybko (we wrzesniu) do biblio i wypozyczyc
aha, atlasy sobie kupcie - sa rozne snielnikova, sobotty, nettlera(?) i inne, sobotta
wystepuje na plytce, wiec dobrze sobie taka plytke zalatwic i kupic inny atlas
2. Biologia - genetyka Drewy i parazytologia lekarska
3. chemia - zakowa jest do sciagniecia na stronie katedry biochemii slamu, wiec drukujecie to, czego akurat potrzebujecie
4. historia medycyny - kraza opracowane pytania do egzaminu, z ktorych mozna sie uczyc, oprocz tego sa dwa podreczniki (w bibliotece w rynku jest chyba kilka egzemplarzy)
5. łacina - lingua latina coś tam
6. angielski - english for medical students and doctors
7. histologia - zabel
8. embriologia - bartel
9. biostatystyka, socjologia, psychologia, informatyka i tym podobne dziadostwo - NIC NIE KUPUJCIE (tzn. o czyms tam pewnie Wam powiedza, ale nie ma sensu sie tym przejmowac)
W zasadzie wszystkie powyzsze ksiazki sa dostepne w bibliotece i kserze na ulicy łukasiewicza (przedluzenie chalubinskiego w strone polibudy)

[ Dodano: |17 Lip 2009|, o 17:18 ]
aha instrukcje do cwiczen z chemii sa na stronie katedry
madziulka777
Posty: 41
Rejestracja: 5 lip 2008, o 13:05

Re: Książki na I rok

Post autor: madziulka777 »

Dodałabym tylko:
biologia - genetyka i biologia molekularna z cyklu krótkie wykłady"
chemia - kędryna

jeśli czegoś nie dostaniecie w bibliotece, można zawsze kupić na kiermaszu przed bliźniakiem na początku roku:)
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Książki na I rok

Post autor: Ramone »

Już od pierwszego września można zapisywać się do biblioteki ?
W ksero wystarczy poprosić o daną książkę i już kserują czy trzeba posłużyć się jakimiś tajnymi szyframi ?
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: Książki na I rok

Post autor: Cinereus »

Na poczatku pazdziernika jest kiermasz ksiazek przed akademikiem blizniakiem - tam sie mozna niedrogo zaopatrzyc w wiekszosc materialow.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Książki na I rok

Post autor: shisha pangma »

Ramone pisze:Już od pierwszego września można zapisywać się do biblioteki ?
zapisać się można po odebraniu legitymacji (potrzebny jest nr indeksu), czyli we wrześniu (wątpie, żeby 1 września byłu już gotowe)
Ramone pisze:W ksero wystarczy poprosić o daną książkę i już kserują czy trzeba posłużyć się jakimiś tajnymi szyframi ?
zwyczajnie, bez żadnych szyfrów (już kilka razy było zamykane, ale ciągle się odradzaP)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Książki na I rok

Post autor: Ranger »

A z czego najlepiej, Waszym zdaniem, uczy się anatomii ?
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Książki na I rok

Post autor: Ramone »

Wydaje mi się ,że koleżanka powyżej to dokładnie napisała.
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Książki na I rok

Post autor: siouxsiesioux »

Ma ktoś w posiadaniu program pierwszego roku studiów na leku wrocławskim? Kiedyś to widziałam w *.pdf na stronie uczelni, ale obecnie jakby zjadło połowę podstron cóż za kombinacje. A chciałabym się dowiedzieć, kto, co, jak i gdzie.
epinefrynka

Re: Książki na I rok

Post autor: epinefrynka »

Ranger pisze:A z czego najlepiej, Waszym zdaniem, uczy się anatomii ?
Na ten temat były już prowadzone na tym forum dyskusje w co najmniej 2-3 wątkach D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości