Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
kwiatinho
Posty: 69
Rejestracja: 30 lip 2008, o 09:57

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: kwiatinho »

artmaj9540 pisze:Według pierwotnego postanowienia w rekrutacji wynik fizyki R = wynik maty P,z tym że maturzystów 2002-2009 obowiązuje fizyka czyli są stratni (moim zdaniem, bo ta nowa obowiazkowa matura to banał banałów ). Jednak starości podjęli już działania żeby został wprowadzony przelicznik, który będzie punktował wyżej rozszerzoną fizykę.

ja przyjmę działanie żeby dawali punkty za urodę.
nie po to się uczyłem maty ciężko żeby mi teraz ją zmienili ! przecież to nie od maturzystów zależało jaka będzie.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: Stalowy »

"Ciężko uczyć maty

Do 90% + wystarczało raptem parę tygodni lajtowych przygotowań - i to mówię ja, osoba która z matematyką ma coś wspólnego tylko przez fizykę rozszerzoną.

Śmiech na sali moi mili
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: Anielka »

jw.
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: ar33k »

Nie przygotowywałem się NIC, prócz tego, że chodziłem na lekcje. Liczę na 85%-90%.
Awatar użytkownika
kwiatinho
Posty: 69
Rejestracja: 30 lip 2008, o 09:57

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: kwiatinho »

Stalowy pisze: Śmiech na sali moi mili
/ Pewnie. bylebyśmy się spotkali w październiku .
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: Stalowy »

kwiatinho pisze:
Stalowy pisze: Śmiech na sali moi mili
/ Pewnie. bylebyśmy się spotkali w październiku .
Nie wierzę i nie uwierzę, jeżeli ktoś mi powie, że tak ostro i mocno zakuwał do matmy podstawowej - i to tegorocznej.

To już robienie kompletnie bezrozumnej e-dramy, posypanej szczyptą dziwności.

Mimo wszystko: bylebyśmy, Kwiatinho, bylebyśmy
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: Mandarynka »

Ja sobie porobiłam troche testów z informtora i tych próbnych arkuszy maturalnych ze strny CKE i chyba 98% będzied
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: agape »

robienie kompletnie bezrozumnej e-dramy


haha
cmujlekarski
Posty: 11
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:34

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: cmujlekarski »

Dziekanat wbił nóż w plecy rocznikom z rozszerzoną fizyką nie ustalając przelicznika. Jest to totalny skandal, ale co zrobić. Nie wiem jak można porównać podst mat z rozsz fiz w skali 1:1
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: randomlogin »

A ja sie tak ostatnio zastanawialem, i znalazlem dodatkowy argument za tym co zrobil dziekanat w sprawie przelicznika. Zeby nie bylo - mi to akurat nie na reke, i wydawalo mi sie bezsensowne. I dlatego wlasnie probowalem znalezc powod.

Wiadomo, ze zasad rekrutacji nie mozna ustalic na pare dni przed jej zamknieciem, a dopiero 30 czerwca sa wyniki matur i mozna ocenic jak jakie przedmioty poszly. Wszystko trzeba robic w ciemno - tegoroczne zasady rekrutacji to uchwaly z zeszlego roku jeszcze. Biorac pod uwage liczbe chetnych na lekarski w ogole, na UJ w szczegolnosci, trudno byloby wstrzelic sie w taki przelicznik, ktory bedzie mial sens. 0,9x? Laa, przeciez to prawie zadna roznica! Co to jest podstawowa matematyka na 100, a co rozszerzona fizyka na 90!. 0,7x? L, przeciez to z sama matematyka w zyciu nie da sie dostac!. Nawet teraz, znajac wyniki, mysle, ze bylby problem ze wskazaniem konkretnego, sprawiedliwego przelicznika. A co dopiero robic to w ciemno. Tez bym wolal zasady moze nie do konca fair wobec wszystkich, ale przynajmniej jasne niz zasady nadal nie do konca fair (chociaz probowalismy), ale z jakims arbitralnym przelicznikiem, ktory zawsze znaczna czesc chetnych zostawi na lodzie.

Wiec braku przelicznika bym sie nie czepial. Predzej tego, ze w ogole powstal chory pomysl brania pod uwage podstawowej matematyki. Mozna bylo albo zrobic z siebie uczelnie dwuprzedmiotowa, albo zostawic ta fizyke. I akurat do mnie placze, ze trzy rozszerzone i jeszcze polski, i angielski, i MATEMATYKA. Toz to koszmar, i za duzo, i niech mnie ktos przytuli. zupelnie nie trafiaja - ja jakos pisalem te trzy rozszerzenia medyczne i rozszerzona matematyke - przezylem.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: Aszyn »

randomlogin pisze:A ja sie tak ostatnio zastanawialem, i znalazlem dodatkowy argument za tym co zrobil dziekanat w sprawie przelicznika. Zeby nie bylo - mi to akurat nie na reke, i wydawalo mi sie bezsensowne. I dlatego wlasnie probowalem znalezc powod.
.
Wiec braku przelicznika bym sie nie czepial. Predzej tego, ze w ogole powstal chory pomysl brania pod uwage podstawowej matematyki.
A ja się czepię braku przelicznika, a to dlatego, że tegoroczny maturzysta jesli chce iść na szczecin to ma jasno powiedziane 3R i koniec. Z niczym innym Cię nie przyjmiemy. No i super, wtedy taki delikwent wie, że się musi uczyć, a zeszłoroczniacy mogą sobie spokojnie pójść i złożyć prośbę o pisanie matury na poziomie R z czego chcą - bo na to pozwalają reguły w CKE.
Gdyby natomiast taki zeszłoroczniak, który sobie pisał np. polski, angiel, fizykę R i matmę R wcześniej, stwierdził teraz: A kurczę idę na CM UJ, tam jest podstawa z maty jako trzeci przedmiot", to niestety ma wał! Bo przelicznika nie ma, on ma marne 85% z matmy i fizy, które jest pewnie o ok. 10% niższe niż średni wynik matematyki p osób, które przyjmie w tym roku uj, więc musi na czyms innym nadrabiać, a kochane CKE podstaw z przedmiotów, które już raz na PR pisałeś, pisac Ci nie pozwoli! Nie daj Boże, podwinie mu sie jeszcze noga na biologii, czy chemii, to juz w ogóle jest w czarnej pupie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: randomlogin »

Zmiany poziomow matury nie ma chyba w zadna ze stron? Wiec jakby ktos, kto ma podstawe z czegos zdana uznal, ze jednak jej na R potrzebuje, bo dopiero po roku zrozumial, ze to wlasnie to sa jego wymarzone studia, to tez ma problem. To tak ot.

Widzisz, ja na przyklad gdybym sie dostawal w zeszlym roku a nie wczesniej, to bym sobie w brode plul, ze zdawalem rozszerzona matematyke - bralem ja jako obowiazkowa (najpewniej sie z niej czulem mimo wszystko), moglem rownie dobrze wziac podstawe i teraz bym mogl podstawe poprawiac. A tak nie moge. Bo nie.

Ale to co mowisz, chociaz oczywiscie prawdziwe, IMO nie rozwiazuje problemu po stronie UJ - jaki by ten przelicznik mial byc? Tak, zeby byl jakkolwiek sprawiedliwy i nie dyskwalifikowal z kolei osob z nowa matura? Zostawienie 3R moim zdaniem wyczerpuje te warunki, ale mowimy jak rozumiem o sytuacji, w ktorej mat P jest dopuszczona, tylko jakos przeliczana - jak? Jak to przewidziec? Czy ktokolwiek sie spodziewal, ze tegoroczna matematyka P to bedzie taki smiech na sali?
Innym pomyslem moga byc parytety - tak zrobiono (choc nie na medycynie AFAIR) jak sie przemieszaly nieporownywalne osoby ze stara i nowa matura. Nie wiem czy lepsze, ale zawsze rozwiazanie.

A tak naprawde to najwiekszy zal moim zdaniem nalezy miec do CKE. No bo dlaczego niby nie mozna zmienic sobie poziomu? Tutaj juz faktycznie nie widze ZADNEGO logicznego uzasadnienia. Do Giertycha wybierajac R pisalo sie P + R, wiec mialo sie oba wyniki - to bylo super rozwiazanie, tylko za drogie. Ok, kiepski argument IMO, ale juz jakis. Ale w jaki sposob wydrukowanie i danie komus arkusza podstawowego jest jakkolwiek trudniejsze od wydrukowania rozszerzonego? Tego nie pojme. A to juz po stronie uczelni nie lezy, nie wiem nawet, czy uczelnie sa swiadome tego, ze nie ma takiej mozliwosci.
mentos13
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2009, o 16:58

Re: Rekrutacja 2010/2011- dla poprawiających maturę.

Post autor: mentos13 »

Nie ma co płakać i tak nic nie zrobimy.
Oczywiście jest to niesprawiedliwe bo prawda jest taka ze w postepowaniu rekrutacyjnym powinny byc brane pod uwage nadal biol, chem i fiz na poziomie rozszerzonym a jak zachciało im sie mat podstawowa to niech wprowadza jakikolwiek przelicznik. Ale ja juz wspomiano wczesniej nie ma co rozmyślac na ten temat bo i tak jest za późno na jakiwkolwiek zmiany dotyczace zasad rekrutacji to tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości