Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Chatte
Posty: 26
Rejestracja: 19 lip 2009, o 12:09

Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: Chatte »

Pierwszoroczniaki, podzielmy się naszymi opiniami, obawami, wiedzą na temat naszej nowej uczelni. A może studenci , którzy pierwszy rok maja za soba, podzielą się informacjami, co robić, zeby prrzeżyć na farmacji w Gdańsku?
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: Asiollo »

Ehhh. boję się niesamowicie! Słyszałam opinie że farmacja jest nieporównywalnie trudna nawet z medycyną czy stomą. Ludzie mówią że farma jest kierunkiem dla niespełnionych lekarzy. Może trochę w tym prawdy, ale w sumie nie wiadomo co będzie dla nas lepsze. Mam znajomego który skonczył rok temu farmację i teraz zarabia 5tys funktów miesięcznie. Wiadomo że kasa to nie wszystko, ale to też dość ważny aspekt naszego życia.
Poza tym, boję się że nie będę miała czasu żeby się spotkać z koleżankami, chłopakiem, przyjechać na weekend do domu albo po prostu zwyczajnie się wyspać. Boję się jeszcze matmy, bo niestety w liceum NIC mnie nie nauczono. I poza tym ciągle zastanawiam się czy nie pojsc na stomatologię do Białegostoku, chociaż perspektywa robienia jakiegoś borowania lub kanałowego mnie przeraża. CO ZA MASAKRA!

Na koniec proponuję jakieś spotkanie przed rozpoczęciem roku szkolnego:)
P.S. Wie ktoś już jaki będzie plan lekcji? Chcę się nastawić psychicznie na te wszystkie przedmioty
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: MarX »

Asiollo pisze:Ludzie mówią że farma jest kierunkiem dla niespełnionych lekarzy.
gów** prawda
Asiollo pisze:! Słyszałam opinie że farmacja jest nieporównywalnie trudna nawet z medycyną czy stomą.
raczej mi się tak nie wydaje. Na pewno studia na farmacji są ciekawsze laborki itp
darika4
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:27

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: darika4 »

hej ja juz podjelam decyzje, ze zostaje w gdansku na farmacji, przy rejestracji zastanawialam sie tez nad stoma, ale jesli nie ciekawi cie tak jak mni ani troche grzebanko w zebach to lepiej wybierz farmacje, jesli oczywiscie lubisz chemie.

spoko ja tez matmy za bardzo w liceum rozszerzonej nie mialam, ale da sie rade, jak narazie to wlasciwie nie rozm z nikim kto juz jest na farmacji w gdansku, bo ludzie jeszcze ciagle zmieniaja decyzje dopoki progi spadaja.

A skladasz moze podanie o akademik czy bedziesz szukala mieszkania?
Chatte
Posty: 26
Rejestracja: 19 lip 2009, o 12:09

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: Chatte »

Uf, to nie tylko ja mam mnóstwo obaw. Ja tam sie nie czuję neispełnionym lekarzem, na medycyne nawet nie złozyłam. Spotkanie bardzo by sie przydało, szkoda, że GUMed nie ma oficjalnego forum, moze wtedy więcej by nas było.
Planu chyba jeszcze nie ma, nigdzie go nie mogłam znaleźć, niestety.
Y
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2009, o 12:51

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: Y »

Ja też się obawiam matmy bo miałem długą przerwę od porządnej nauki tego przedmiotu, nie wspominając że zawsze sprawiała mi problemy

A co do jakiegoś spotkania to ja bym się pisał jak najbardziej .
darika4
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:27

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: darika4 »

no ja to juz wogole z matma mam przerwe 2 lata, bo jestem rocznik 88:)
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: Asiollo »

darika4 pisze:A skladasz moze podanie o akademik czy bedziesz szukala mieszkania?
nie nie, akademik odpada. Czuję że mieszkając w akademiku moje studiowanie skończyłoby się szybciej niż się zaczęło, bo nie umiem się skupić gdy wokół tyle innych ciekawych rzeczy do robienia
Dlatego zależy mi na jakimś tanim mieszkanku, najlepiej blisko GUMedu. Tylko kompletnie nie wiem jak za to wszystko się zabrać. W necie oferty są beznadziejne, koleżanka z medycyny szukała nam mieszkania to za samo oglądanie miałaby zapłacić 250zł! Dlatego w przyszłym tygodniu jadę do Gdanska i kupię jakąś gazetę z ogłoszeniami. Może jacyś dobrzy ludzie się zlitują nad biednymi studentami i wynajmą jakieś fajne mieszkanie.
Jakby ktoś miał coś fajnego na oku i szukał koleżanki na stancję to ja jestem chętna
darika4
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:27

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: darika4 »

ja na razie zast sie nad akademikiem, chociaz nie wiem czy mi sie uda, bo to decyduje tez odleglosc, ale tak blisko to tez nie mam bo jakies 200km a czy nadaje sie do mieszk w akademiku i nauki to sie okaze:)
abcdeff
Posty: 78
Rejestracja: 6 lip 2009, o 06:58

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: abcdeff »

a wiecie ile maksymalnie mozna miec dochodu na 1 czlonka rodziny zeby dostac akademik?
ja mam do gdnaska 390km ale wysoki dochod i nie wiem czy mi przyznaja akademik,

chcialam jeszcze dodac zebyscie z 1 spotkaniem jeszcze troche zaczekali az sie listy ustabilizują troszeczke bo jak porownywalam listy z tamtego roku to w lipcu zatrzymaly sie na 156 a potem jeszcze spadlo o pare procent

mi brakuje 2procent - 40 osob , wiec mam nadzieje ze do was dołączę bo bardzo o tym marze:)
darika4
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:27

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: darika4 »

nie wiem chyba cos okolo600zl/os., ale byc moze sie myle, a skad jesteś dokładnie?
abcdeff
Posty: 78
Rejestracja: 6 lip 2009, o 06:58

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: abcdeff »

miedzy wrockiem a poznaniem
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Farmacja I rok (2009/2010) na GUMEDzie.

Post autor: Asiollo »

abcdeff pisze:w lipcu zatrzymaly sie na 156 a potem jeszcze spadlo o pare procent
tak tak, zawsze tak jest,ostateczna lista będzie dopiero we wrześniu. Zresztą ja jestem prawie pewna że próg będzie wynosił około 162pkt, więc nasze grono się powiększy Dużo ludzi zrezygnuje jeszcze na rzecz medycyny i stomatologii.
abcdeff pisze:chcialam jeszcze dodac zebyscie z 1 spotkaniem jeszcze troche zaczekali az sie listy ustabilizują troszeczke
wiadomo, jeszcze wszystko może się pozmieniać, dlatego najlepiej spotkac się jak już wszyscy znajdą akademiki/stancje przed rokiem akademickim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości