spis książek i niezbędnych materiałów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sym-pati-czna
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2009, o 14:51

spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: sym-pati-czna »

Chciałabym się się spytać jakiś studentów SUMu jakie książki i materiały są wymagane na pierwszym roku. Słyszałam coś o czaszce? jest konieczna?
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: kira »

nie wiem czy na każdej uczelni jest tak samo, ale na temacie warszawskiego w poscie wyprawka są bardzo wyczerpujące odpowiedzi.
Awatar użytkownika
marrol
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2007, o 18:13

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: marrol »

Dżo jest o tym na forum.
kasq5
Posty: 101
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 21:46

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: kasq5 »

no własnie nie wiem czy jest tak samo na wszystkich uczelniach, bo moim znajomym ktorzy sa np we wroc mowiono juz o fartuchach a nam nic.
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: salamandra »

Co do fartuchów-to najlepsze długie z długim rękawem,bo najlepiej chronią ubranie przed poplamieniem (np na chemii).Zapinane z przodu .Na anatomie bez fartucha nie wejdziesz.Dobrze mieć 2 sztuki . Na histologie czysty zeszyt i kredki,kredki potrzeba też na biologię.(szczegóły były w ubiegłorocznym temacie-stoma w Zabrzu).Bez paniki ze wszystkim zdążycie.
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: AmoSo »

co do fartucha to potrzebujesz 2: na anatomię taki
nie wiem, gdzie lepiej widać ale chodzi o ten wiązany z tyłu a drugi to na pozostałe przedmioty zwykły zapinany.
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: salamandra »

Oczywiście fartuchy w poście,który napisłem powyżej dotyczą Zabrza.może w Katowicach obowiązują wiązane z tylu U na po prostu muszą być białe.
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Pabianka »

Do Zabrza: fartuch do zabrudzenia na chemię i anatomię, przydaje się też na biofizyce i biologii. Dwa zeszyty gładkie (bez kratek i linijek) 60 kartkowe, kredki (szczególnie kolory fioletowy i różowy). Na ćwiczenia z anatomii jeszcze przydają się rękawiczki jednorazowe
Książki:
**anatomia: obojętnie jaki atlas anatomiczny i książka np. Krechowiecki, Bochenki czy Pituchowa, do nerwówki przydała się Neuroanatomia Morysia

**histologia: ksero skryptu z katedry (mogę przesłać na maila)
**biologia: rozdziały z Podstaw Genetyki Drewy i jakichś starszych skryptów uczelnianych + Parazytologia i akaroentomologia medyczna - Deryły lub parazytologia Kadłubowskiego
**biofizyka: Jaroszyka + stare książki: Pilawski + Kędzia
**łacina: podręcznik (nowy lub stary) + ćwiczenia (nowe) Lingua Latina Medicinalis Kołodziej
**chemia: Skrypt do ćwiczeń z chemii i chemii ogólnej - Bodzek

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to napiszę.
kasq5
Posty: 101
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 21:46

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: kasq5 »

czyli nie trzeba miec tutaj tego fartucha wiazanego od tylu specjalnie do prosektorium jak pisza ludzie w postach do warszawy
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Arnold »

a na chemię i biofizę obowiązuje fartuch anatomiczny czy taki co mają chemicy
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Pabianka »

Nie trzeba anatomicznego (wiązanego z tyłu), mi wystarczył jeden długi z rękawami do wszystkiego:)
antybiochem
Posty: 11
Rejestracja: 15 cze 2009, o 18:30

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: antybiochem »

czaszka w Kato nie jest oplacalna- uzywa sie jej gora 2 tyg.No chyba ze mozesz sobie tanio zalatwic,to mozna wtedy pomyslec
Dona767
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2009, o 18:21

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Dona767 »

a kupujecie te książki czy wyposożyczcie w bibliotece? a gdzie ewentualnie można kupić te materiały/książki? a myśli ktoś może o wynajmowania mieszkania w Zabrzu? czy lepszy jest akademik?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości