medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Medycyna Lwów »

madla pisze:Andzia napisał/a:
Grzybu123, ale jednak facetom jest trochę łatwiej. Dobra, inaczej. Kobiecie rok w plecy to trochę co innego.


dlaczego?
kiedyś wypadałoby pomyśleć o ciąży i dziecku, myślę że o to chodziło.
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Chemik »

a co ma ciąża i dziecko dp tego
Slashu
Posty: 68
Rejestracja: 4 cze 2009, o 18:03

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Slashu »

Też tak to zrozumiałem, ale ja też patrze na to tak, że ile jest kobiet, które jak coś zostaną panią domu i będą na utrzymaniu męża. Na odwrót ten układ nie jest już zbyt częsty, więc dla każdego ważny jest szybki start
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Medycyna Lwów »

a co ma ciąża i dziecko dp tego
a to że kobieta rozsądna średnio może sobie pozwolić na zaczynanie studiów w wieku np. 25 lat.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: madla »

w takim razie jestem malo rozsadna, cóż. Staropanienstwo mnie czeka. O finansach nie mowie, bo to rzecz wzgledna.

a i cos jeszcze: a ja w takim razie uwazam, ze facet powinien utrzymywac mnie skoro ja mam bawic dziecko (bo tak wywnioskowalam), wiec uwazam za niedopuszczalne, by czekal ze studiami Bog wie ile- do pracy więc chlopaki
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Stazystka »

Kaamil pisze:
a co ma ciąża i dziecko dp tego
a to że kobieta rozsądna średnio może sobie pozwolić na zaczynanie studiów w wieku np. 25 lat.

No tak bo najlepiej zeby kobieta juz w tym wieku dzieci rodzila i w garkach siedziala, obiadek na stol i kapcie podac.
Nie widze powodow, dla ktorych kobieta nie mialaby zaczac studiowac w wieku 25 lat czy wiecej. Jak jest rozsadna i umie zaplanowac wszystko to i z tym da rade.
Mamy XXI wiek, a czasami ma sie wrazenie jakby mieszkalo sie tu jedna noga w sredniowieczu.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: jagodzio »

zzz18 pisze:
Kaamil pisze:
a co ma ciąża i dziecko dp tego
a to że kobieta rozsądna średnio może sobie pozwolić na zaczynanie studiów w wieku np. 25 lat.
No tak bo najlepiej zeby kobieta juz w tym wieku dzieci rodzila i w garkach siedziala, obiadek na stol i kapcie podac.
Nie widze powodow, dla ktorych kobieta nie mialaby zaczac studiowac w wieku 25 lat czy wiecej. Jak jest rozsadna i umie zaplanowac wszystko to i z tym da rade.
Mamy XXI wiek, a czasami ma sie wrazenie jakby mieszkalo sie tu jedna noga w sredniowieczu.
Znam kobietę, która mając 19 lat urodziła dziecko. Poszła normalnie na studia, a konkretnie na farmację. Mieszkała ze swoim mężem, zajmowała się domem, dzieckiem i jeszcze dojeżdżała na uczelnię - 2 godziny w jedną stronę. Jak sama twierdzi, nie była tam codziennie, bo potem już wyczaiła kiedy może sobie pozwolić na nieobecność, a kiedy nie Najlepsze jest to, że jeszcze w trakcie studiów miała drugie dziecko (chyba na 4 roku). Studia skończyła, jest kierowniczką apteki, dzieci żyją nadal i osobiście uważam, że jest wspaniałą matką. Wzruszyła Was ta historia?
Nie rozumiem dlaczego niby mężczyznom ma być łatwiej. Ja tam dzieci mieć nie planuję przez 30
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Medycyna Lwów »

a ja znam historię dziewczyny co urodziła dziecko na 1 roku medycyny i przez 7 lat(bo i staż) wychowywali je jej rodzice. Nie wiem czy to tak fajnie jej było na początku, choć w sumie wszystko wyszło dobrze.
jagodzio pisze:Nie rozumiem dlaczego niby mężczyznom ma być łatwiej. Ja tam dzieci mieć nie planuję przez 30
jest łatwiej, bo nie rodzą dzieci, a najlepszy czas na rodzenie dzieci jak mówią jest jednak przed 30. Poza tym inaczej patrzy pracodawca na kobietę, któa jeszcze nie rodziła. Takie czasy, a nie średniowiecze. Że nie ma równości między płciami to nie od dziś wiadomo. Zresztą koniec oftopa, chyba ze ktoś wyodrębni nowy wątek.
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Grace »

Kaamil pisze:a ja znam historię dziewczyny co urodziła dziecko na 1 roku medycyny i przez 7 lat(bo i staż) wychowywali je jej rodzice. Nie wiem czy to tak fajnie jej było na początku, choć w sumie wszystko wyszło dobrze.
Wyszlo dobrze oprócz takiego szczegolu, że dziecko najwyrazniej wychowywalo sie bez matki.
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: lanka »

Chemik, a mi się wydaje że dla kobiety rok w plecy to mniej boli bo dłużej żyjemy
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Grzybu123 »

Oczywiście, że mężczyzna ma łatwiej i to o wiele idąć na studia w dowolnym wieku. Nie będę tego rozpisywał, no ale tak po prostu jest i co bardziej życiowi ludzie wiedzą o jakie argumenty mnie chodzi.

Ale oczywiście nie przekreślam tutaj kobiet idących na medycyne po 2 czy 3 latach.

Pozdrawiam
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: madla »

zalezy gdzie sie obracasz, ze tak powiem
wiem takze, ze sa srodowiska, gdzie szczegolny nacisk wywiera sie na mezczyzne - by jak najszybciej zarabial na przyslowiowa rodzine
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości