Lwów 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
komar
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2009, o 09:41

Lwów 2009

Post autor: komar »

Siema wszystkim
W tym temacie będziemy pisać kto i kiedy ma egzamin wstępny we Lwowie i na co się wybiera. Wiem że sporo polaków ma aspirację na Lwowską Akademie Medyczną, a więc może jakoś skontaktujemy się? Połączymy swoje siły, wymienimy wiedzę?

Egzamin mam 19 sierpnia i wybieram się na stomatologię




Wiecie coś jak wygląda egzamin wstępny? Jakie sa pytania?
Mali
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2009, o 13:39

Re: Lwów 2009

Post autor: Mali »

Ja wybieram się na lekarski a egzamin mam 26-go.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Lwów 2009

Post autor: Boris_Pokutylo »

Powtórzcie sobie chemię z gimnazjum -)

Szczególnie organiczną!

Ewentualnie przygotujcie się do praktycznego egzaminu (taki sam jaki prosperuje na przejściach granicznych)

[ Dodano: |10 Sie 2009|, o 20:41 ]
Ten praktyczny to dobrze obserwujcie bo możecie często go stosowac w roku akademickim
Lwowianka
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2009, o 12:16

Re: Lwów 2009

Post autor: Lwowianka »

Boris_Pokutylo, jesteś taki durny jak nie wiem. Piszesz takie rzeczy na forum a potem wszysycy zdziwieni dlaczego mają problemy z nostryfikacją. Poczytają w PL głupoty to uwierzą, że taki tu poziom i korupcja. Ajajajaj
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Lwów 2009

Post autor: Ewakuacja »

ile kosztuja w tym roku studia medyczne?
komar
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2009, o 09:41

Re: Lwów 2009

Post autor: komar »

Lwowianka możesz powiedzieć jakie pytania były gdy Ty dostawałaś się do Lwowa?

A Ciebie Boris proszę o nie wypowiadanie sie w tym temacie, czytałem wszystkie Twoje posty i nie wydajesz mi się osobą która chce pomóc a jedynie przeszkadza innym w spełnieniu swoich marzeń na które zdecydowali się i będą dążyć do ich spełnienia czy to w Polsce czy na Ukrainie. Nie uszczęśliwiaj nikogo na siłę bo ludzie wiedzą co czynią, trochę wiary.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Lwów 2009

Post autor: Boris_Pokutylo »

Lwowianka,

Ten problem o którym piszesz jest bardzo złożony! Sama dobrze o tym wiesz -)

Problemem nostryfikacji nie jest to, że jest tam korupcja, ale faktyczny poziom nauczania!

W Polsce jak i w każdym państwie na świecie też jest korupcja, ale nie tak uwidoczniona i rozpowszechniona jak tam!

Jak przeniesiesz się do Polski i zaliczysz rok to wtedy pogadamy -) o różnicach programowych.
Zresztą wyniki LEPu mówią same za siebie!

Fakt, że wykładowcy nie wiele potrafią to sami dużo nie wymagają!
I stąd jest główny problem z poziomem!




komar,
"(.) a jedynie przeszkadza innym w spełnieniu swoich marzeń na które zdecydowali się i będą dążyć do ich spełnienia czy to w Polsce czy na Ukrainie."

Echeee Zasłaniaj się marzeniami i tak każdy wie, że chcesz zarabiac kasę, dlatego chcesz byc lekarzem i to jak najszybciej Ale nie masz na tyle ambicji, żeby dostac się na Polską uczelnię to szukasz jak najłatwiejszej drogi.
Zresztą, aby zostac lekarzem w POLSCE trzeba zdac LEP, dopiero później możesz wybrac specjalizację i robic ją przez kolejne kilka lat za coś trochę ponad średnią krajową -)
W twoim przypadku to zupełnie inna droga, ale.

Ludzie wiedzą co czynią?!
Spędzisz tam trochę czasu jako student to pogadamy -)
Gwarantuję jak jesteś hardcorem to max pół roku!







Lwowska AM to już nie jest ta sama co za czasów Adama Mickiewicza (chociaż może wyposażenie jeszcze te czasy pamięta)!
To już jest UKRAIŃSKA uczelnia, (panie KOMAR) tu się zaczyna inny system życia, inne prawa, inne obyczaje!

STARAŁEM SIĘ WAM POMÓC!
CHCIAŁEM BYC WASZEYM DROGOWSKAZEM!. ZOSTAŁEM ZLINCZOWANY
TEŻ KIEDYŚ BYŁEM MŁODY I GŁUPI I ZA WSZELKĄ CENĘ CHCIAŁEM PÓJŚC NA MEDYCZNE STUDIA, ABY NIE TRACIC ROKU. [ nie wiedziałem, że nostryfikacja =lt0.5 roku do kilku lat)]
JUŻ WIĘCEJ NIC NIE NAPISZĘ W TYM TEMACIE! BO TO NIE MA SENSU, SAMI SIĘ PRZEKONACIE CZY BYŁO WARTO!?


Poczekam do tematu pt. Co zrobic aby się przenieśc do Polski", którego oczywiście nie omieszkam skomentowac: A nie mówiłem -)

ŻYCZĘ WAM POWODZENIA NA EGZAMINACH WSTĘPNYCH I PRZYJEMNEGO STUDIOWANIA NA UKRAINIE!


Pamiętajcie jeszcze jedno przysłowie z waszego ojczystego kraju:

KTO DROGĘ SKRACA DO DOMU NIE WRACA
abyście nie musieli pracowac na Ukrainie -)

To tyle ogłoszeń parafialnych. Pozdrawiam!
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Lwów 2009

Post autor: dzoners »

Cóż możecie na Borisa najeżdżać ile chcecie, ALE.

Moja znajoma nie dostała sie w Polsce na studia, więc poszla na Ukrainę (swoją drogą miala tam też najblizej).

Też wychodziła z założenia, ze wszystko się uda uczciwie załatwić, skończyć studia i pracować gdzie się chce (ludzie jej wmawiali, że po Lwowie łatwiej o pracę w USA niz po polskich uczelniach ).

Chciała też poprawiać maturę, ale jej uniemożliwiono to na 1 roku, bo nie dała w łapę, więc akurat dziwnym trafem miała indywidualny termin zaliczenia (obowiązkowy!) w tym samym czasie co matury.

Oczywiście można było to przełozyć - koszt ok 100$

Nie poprawiła matury, znowu sie nie dostała do PL.

Na 2 roku zaplaciła, poprawiła maturę i uciekła na ŚUM.
Udało jej sie przenieść na 2 rok, zamiast zaczynac od początku, ale i tak musiała WSZYSTKO zaliczyć jeszcze raz.

Dodam, że z jej roku tylko ona i 1 koleżanka dala radę sie przenieść (ta 2 do Łodzi).
W tym roku będzie kończyła studia.

Jak widać da się przenieść, ale i tak rok w plecy pewnie będzie, no i nie muszę chyba mówić jaką przyjemnośćią jest przerobienie całego 1 roku w wakacje (praktycznie wszystko się różni), żeby zdać we wrześniu na 2 rok
encdre
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2009, o 15:11

Re: Lwów 2009

Post autor: encdre »

Ja mam egzaminy 18. ktoś chętny na akademik jeśli się dostane
komar
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2009, o 09:41

Re: Lwów 2009

Post autor: komar »

Po zdanym egzaminie od razu nas przydzielą do akademików czy dopiero gdy wrócimy z wizami?
semperfidelis
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:15

Re: Lwów 2009

Post autor: semperfidelis »

ja 21 egzamin

Po ogłoszeniu wyników egzaminu zostaniemy przydzieleni do akademików. Można też samemu się połączyć w pary mieszkalne - tak powiedziała Pani Olenka z dziekanatu

Trochę zaczynam się stresować

Nie wiem tylko w kwestii zapłaty za studia - trzeba od razu po ogłoszeniu wyników, czy jest jakiś czas na to ?

[ Dodano: |14 Sie 2009|, o 22:58 ]
A co do nostryfikacji dyplomu w Polsce :
Poczytajcie sobie, wcale nie jest to tak trudne i ciężkie jak co niektórzy próbują wam wcisnąć.

Przenieść do Polski też się da, oczywiście z problemami, bo kto w pełni świadom swoich czynów odda studenta, który jest źródłem dochodu, ale jest to możliwe.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Lwów 2009

Post autor: Boris_Pokutylo »

.albo nic -)

Miałem już nic nie pisac (krytykowac) na temat Lwowskiej AM

"bo kto w pełni świadom swoich czynów odda studenta, który jest źródłem dochodu,"

raczej kto zechcę przyjąc takiego studenta , a uwierz mi, że nawet w Polsce na niestacjonarne mają opory i rzadko ryzykują
A w LAM przyjmą jakiegoś Araba z Ivano i też na tym nie stracą

Przepraszam nie mogłem się powstrzymac !
semperfidelis
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:15

Re: Lwów 2009

Post autor: semperfidelis »

Znam 3 osoby, które przeniosły się do Polski z LAM po 1 roku, jedna na 2 roku. Żadnego roku w tył - bujda
Po prostu trzeba nadrobić różnice programowe, czytaj - zdać egzaminy, na pewno z Anatomii, a reszta zależy od programu danej uczelni w Polsce.

Boris, masz rację, nic już nie pisz, idź popatrz na statystyki i wyniki LEPu, to lubisz najbardziej, z tego co można przeczytać na forum.

Ω
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości