Problem gimnazjalisty - profil

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Ancinek
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:26

Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Ancinek »

Witam To mój pierwszy post.

Jako,że z matematyka i fizyką problemu nie mam (w fizyce tylko regułki mnie męczą ) wybrałem profil mat fiz - ot i tu jest problem!
Od 5 klasy chciałem zostać lekarzem. Zmieniło się to przy kończeniu 3 klasy gimnazjum , jako że zainteresowałem się trochę architekturą [Jakby nie patrzeć też dobry zawód ]

Nie jestem zupełnie zorientowany. Jeśli chciałbym pojsc na studia medyczne to czy musze miec na maturze biologie i chemie? [rozszerzona] Czy moge isc na medycyne ot tak?

Jesli potrzebna jest biologia i chemia to co mam zrobic w takim wypadku? Uczyć się biologi i chemi dodatkowo przez 3 licealne lata?
Awatar użytkownika
fornix
Posty: 175
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:36

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: fornix »

Ancinek pisze:
Uczyć się biologi i chemi dodatkowo przez 3 licealne lata?
Właśnie tak
na medycyne nie idzie się ot tak
epinefrynka

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: epinefrynka »

W chwili obecnej uczelnie medyczne przy rekrutacji na lekarski wymagają rozszerzonej matury z biologii i chemii, a niektóre również z fizyki.

Moim zdaniem mat-fiz nie jest złym profilem, a biologia i chemia są spokojnie do nadrobienia jeśli będziesz chciał zdawać je na maturze (w mojej grupie są nawet osoby po profilach humanistycznych )
Ancinek
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:26

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Ancinek »

Uff Czyli nie wszystko jeszcze stracone. Czeka mnie trochę więcej nauki"ale spróbojemy sobie jakos poradzic.


Co do medycyny - jak zachowuja sie ludzie widzac peirwszy raz martwe szczatki ludzkie? Mdleja? Bo powiedzmy ,ze troche boje sie krwi
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Miniaa »

A czemu nie spróbujesz iść na biol-chema? Wiem, że rekrutacja już dawno zakończona. Natomiast do końca września następują duże rotacje osób w klasach, więc przeniesienie to nie problem. Natomiast majce i fize rozwijać dla przyjemności?
Ancinek
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:26

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Ancinek »

No własnie - u nas w liceum 2 klasy bio chem [innowacja i bez]. Jako ,że z punktami nie narzekałem na innowacje bym się dostał spokojnie.

Migracje - z tego co sie pytalem to nie ma szans na migracje ,gdyz trzeba znalesc zamiennika - w moim wypadku chłopaka. wiare z bio chem znam doskonale (to glownie koledzy i kolezanki z mojej bylem gimnazjalnej klasy) i wszyscy byli zapaleni zeby isc na bio chem. bede pytal ale moze byc ciezko.


Zaluje teraz ze nie poszedlem do VIII w Poznaniu :-/
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Miniaa »

Pójdziesz do dyrektora/dyrektorki i wszystko da się załatwić Zobaczysz, bądź dobrej myśli. Życzę powodzenia.
epinefrynka

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: epinefrynka »

Ancinek pisze:Co do medycyny - jak zachowuja sie ludzie widzac peirwszy raz martwe szczatki ludzkie? Mdleja? Bo powiedzmy ,ze troche boje sie krwi
Nie obawiaj się. W rzeczywistości jest to dużo mniej przerażające niż większość ludzi sobie wyobraża
Awatar użytkownika
hibiscus
Posty: 73
Rejestracja: 5 cze 2009, o 19:08

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: hibiscus »

Miniaa pisze:Pójdziesz do dyrektora/dyrektorki i wszystko da się załatwić Zobaczysz, bądź dobrej myśli.
Dokładnie! Wyjaśnij w czym rzecz i myślę, że nie będzie problemu. A jeszcze sam piszesz, że miałeś wystarczającą ilość punktów na biologiczno-chemiczny.

Z jednej strony tak jak pisali poprzednicy - istnieje możliwość dostania się na medycynę po innych profilach niż biol-chem, ale wtedy trzeba mieć dużo samozaparcia i cierpliwości, żeby samemu nadrabiać różnice w programie A na biol-chemie masz od razu narzucony inny tryb nauki biologii i chemii, położony jest większy nacisk na te przedmioty no i oczywiście jest więcej godzin tych przedmiotów co jest istotne.
mysmile
Posty: 21
Rejestracja: 28 lip 2009, o 18:55

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: mysmile »

doradzałaym jednak biol-chem. a najlepiej to bio-chem-fiz. jeśli masz ścisły umysł, łatwiej Ci będzie nadrobić matematykę i fizykę (jeśli plan zw z architekturą wróci) niż biologię.
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: anusiagd »

Ja też doradzam bio-chem. Jeśli umiesz matmę to zadanka ogarniesz sobie sam, rozszerzone. Zresztą i tak zdajesz maturę z matmy [sper D] podstawową więc możesz sobie to ewetnaulnie rozszerzyc a w mat-fizach bio i chem się czesto koncza w 2 klasie ) a jak chcesz isc po bio chemie na architekture to czemu nie? moj kolega idzie. i tak sie musisz zapisac na dodatkowy rysunek, matma i tyle ) ja bym radzila jednak isc na biochem)
Ancinek
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:26

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Ancinek »

No co do dyrektorki to bym aż tak nie myślał Swoją drogą to niezła su jest - serio .

Dzwoniłem dzisiaj do liceum , powiedziałm w czym rzecz ale trzeba mieć zamiennika - jak zawsze. Coś kiepsko to widze :-/
Awatar użytkownika
Ciastek
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:58

Re: Problem gimnazjalisty - profil

Post autor: Ciastek »

Ja do biol-chemu przenosiłam się od 2 klasy i pani dyrektor miała jakieś obiekcje jednak się zgodziła pod warunkiem że zaliczę rozszerzoną biologię i chemię z 1 klasy.

A co do Twojego przeniesienia-trochę na wstępie cię zniechęcają do siebie:)Może spróbuj po półroczu-u mnie niektóre osoby się przeniosły po tym okresie czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 25 gości