Jak dbać o uzębienie psa?

Sama3322
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2009, o 09:27

Jak dbać o uzębienie psa?

Post autor: Sama3322 »

Mam półrocznego owczarka niemieckiego. Czy powinnam w jakiś szczególny sposób dbać o jego uzębienie, a jeśli tak, to w jakim czasie powinnam zacząć to robić? Widziałam, jakie problemy z uzębieniem potrafią mieć zwierzęta, szczególnie psy. Nie chciałabym, żeby mojego czworonoga spotkało to samo. Zakupiłam już nawet specjalny preparat do czyszczenia zębów Platinum Oral Clean+Care, ale nie wiem czy mogę go stosować. Może wiecie coś na temat jego działania (Czy nadaje się także do starszego psa - 8-letniego)
matylduś
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2009, o 10:59

Re: Jak dbać o uzębienie psa?

Post autor: matylduś »

Z doświadczenia wiem, że najlepiej jak najszybciej zacząć stosować jakiś środek, ponieważ jeśli wogóle nie czyścimy psu zębów to po jakimś czasie nasz psiak może okropnie cierpieć i w konsekwencji lądujemy u weterynarza, a to już jest zabieg pod narkozą.
U mojego kundelka niestety nie obeszło się bez wizyty u weterynarza i żeby uniknąć takiej sytuacji zdecydowałam się na zakup jakiegoś środka do czyszczenia zębów. ponieważ mój psiak jest już troche wiekowy. Kupiłam spray Platinum Oral Clean+Care, bo właśnie słyszałam, że można go stosować w przypadku starszych psów. Na początku Misiu trochę się krzywił i raczej nie był zadowolony, ale chyba powoli zaczyna się przyzwyczajać. Jeżeli chodzi o efekt to muszę przyznać, że jest widoczny juz po kilku zastosowaniach, a co najważniejsze zapach z jego pyska jest zdecydowanie lepszy.
Także polecam!
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Jak dbać o uzębienie psa?

Post autor: marti91 »

Dobry jest Stomażel, słyszałam niezłe opinie o Petosanie, ale sama nie próbowałam. Niedawno kupiłam taką pastę w sprayu Dentifricio colluttorio spray, pachnie tak trochę lukrecją, trochę miętowo, psom nawet smakuje.

Dobrze też nauczyć psa jedzenia suchego chleba, no i oczywiście dawać kości.
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Jak dbać o uzębienie psa?

Post autor: Dzida »

Z dawaniem kości nie do końca bym się zgodziła. Wszytko z umiarem. Nie kiedy małe odłamki dla pieska mogą stać się niebezpieczne, dlatego proponuję przyzwyczaić psa do szczotkowania zębów. W internecie czy nawet w lecznicy zapewne można dostać odpowiednią pastę i szczoteczkę przeznaczoną dla psów. Zęby należy szczotkować raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jak dbać o uzębienie psa?

Post autor: talagia »

marti91 suchy chleb ma w sobie drozdze, ktore w zoladku fermentuja i rozpychaja brzuch gazami, a od tego istnieje ogromne niebezpieczenstwo skretu żołądka, wiec ja bym raczej ten chleb ograniczała. Kości to rozumiem duze gnaty cielęce/wołowe? Bo oczywiscie kosci drobiowe i inne kruszace sie sa bezwzglednie zakazane! Te duze z chrzastka podobno dzialaja rewelacyjnie na zeby, sama nie probowalam podawac je swoim psom, bo jednak do kosci mam ogolny lek

Rowniez polecam sposob szczoteczka + pasta (np stomagel), jednak zdecydowanie wole szczoteczke ludzka przeznaczona dla dzieci - miekka Psia szczoteczka jest w 3 wymiarach i pysk musi byc szeroko otwarty do czyszczenia, poza tym jest twarda i moze pokaleczyc dziasla (mam taka szczoteczke i bardzo zle nam sie jej uzywa ) po szczotkowaniu warto podac paste enzymatyczna dla psow Orozyme, a codziennie przynajmniej przetrzec wszystkie zeby gazikiem nasaczonym woda utleniona lub sokiem z cytryny Moj weterynarz (stomatolog) poleca rowniez uzywania lagodnego plynu do plukania jamy ustnej (ludzki), ktorym nasaczamy wacik i po kazdym szczotkowaniu zebow przecieramy cala jame ustna (wewnetrzne fafle, podniebienie itp)

Wszystkim, ktorzy podaja stale vet aquadent polecam zwrocenie uwagi na sklad preparatu:
Woda oczyszczona
Dwuglukonian chlorheksydyny -środek odkażający, a ich raczej nie powinno sie pic codziennie
Ksylitol - Popularny słodzik ksylitol może u psów powodować poważne uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć - cytat nie moj oczywiscie
Gliceryna
Hydroksymetyloceluloza
Polisorbinian 20 - emulgator
Sorbinian potasu - środek konserwujący, moze wywolac alergie
Benzoesan sodu - chyba nie musze przedstawiac?
Wyciąg ze sodu jęczmiennego

Nie bez powodu na ludzkich plynach do plukania ust pisze, ze nie wolno ich polykac. To tylko taka garstka informacji, bo sama nie stosuje tego plynu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości