Rolnictwo

Opinie o studiowaniu rolnictwa w Polsce. Pomoc w wyborze uczelni oraz w zrozumieniu zasad rekrutacji i punktacji. Wykaz niezbędnych materiałów pomocnych do ukończenia studiów oraz przyszłej pracy w rolnictwie.
fajfa
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2009, o 10:27

Rolnictwo

Post autor: fajfa »

Może studenci rolnictwa i agro-kierunków się tu wypowiedzą? Mało informacji jest o rolnictwie w Internecie
[h]
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2009, o 19:02

Re: Rolnictwo

Post autor: [h] »

dołączam się do prośby kolegi
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Rolnictwo

Post autor: malgosi35 »

Na jaki temat?

Studia trudne i bardzo wszechstronne.
Prócz przedmiotów biologicznych i technologicznych, macie elelmeny marketingu, zarządania, sporo ekonomii, język/i obcy, informatyka, grafika inżynierska.
Sporo wiedzy ogólnej
Dobra podstawa do wszelkiej maści studiów podyplomowych.
Samo słowo rolnictwo jednak odstrasza pracodawców.
LuKo221
Posty: 103
Rejestracja: 13 lis 2010, o 17:41

Re: Rolnictwo

Post autor: LuKo221 »

Ja za trzy lata na rolnictwo chyba się wybieram na SGGW D
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rolnictwo

Post autor: lith »

W sumie to właśnie nie bardzo rozumiem Tylu jest chętnych na kierunki po których wiadomo z góry, że perspektywy są kiepskie, a jednak ludzie idą tłumacząc sobie, ze a to się może zmieni, jak nie to się wyjedzie itd. A w temacie rolnictwa cisza. a imo bardzo dobrze można się po takich studiach ustawić
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Rolnictwo

Post autor: Biochejter »

lith pisze:W sumie to właśnie nie bardzo rozumiem Tylu jest chętnych na kierunki po których wiadomo z góry, że perspektywy są kiepskie, a jednak ludzie idą tłumacząc sobie, ze a to się może zmieni, jak nie to się wyjedzie itd. A w temacie rolnictwa cisza. a imo bardzo dobrze można się po takich studiach ustawić
Spoko, tylko sam Lublin z filią w Zamościu wypuszcza tak 450-550 mgr inż. rolnictwa rocznie. Problem zaczyna sięjuż na poziomie praktyk studenckich - gdzie je zrobić?

Ps. Absolwenci rolnictwa nie mają monopolu na żaden zawód - gdzie nie może pracować absolwent kierunku X, a może pracować tam absolwent rolnictwa?

A imo bardzo dobrze to ustawić się można po kwalifikacjach kierowcy TIRa albo zawodówce hydraulicznej co najwyżej
LuKo221
Posty: 103
Rejestracja: 13 lis 2010, o 17:41

Re: Rolnictwo

Post autor: LuKo221 »

Perspektywy są jak ktoś ma plecy, ja mam i dość szerokie w rolnictwie ale jeszcze nie wiem czy chciałbym się w to pakować .
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Rolnictwo

Post autor: Usagi_Tsukino »

Jak masz pewne plecy to na pewno ułatwi Ci to start, tylko zastanów się, czy to Cię naprawdę interesuje. Dla mnie (bez obrazy dla nikogo) są to studia o wszystkim i o niczym konkretnie, tak jak napisano wyżej
Dobra podstawa do wszelkiej maści studiów podyplomowych.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rolnictwo

Post autor: lith »

Nie chodzi mi tyle o pracę od razu po studiach. ale raczej o powiedzmy działalność docelową. Akurat rolnicy mogą spokojnie prowadzić własną działalność. i nie jest to zarezerwowane dla wybranych, a dla mnie był to niezbędny warunek przy wyborze kierunku studiów. Bo nawet w przypadku własnej działalności na niewielką skalę mamy nieporównywalnie większe możliwości i pieniądze niż pracując dla kogoś.

Oczywiście, że trzeba też takie coś lubić.
LuKo221
Posty: 103
Rejestracja: 13 lis 2010, o 17:41

Re: Rolnictwo

Post autor: LuKo221 »

Tylko ci powiem, że studiowanie rolnictwa to jest istna strata czasu. Bo i tak 99% wiedzy która zaowocuje zdobędziesz w gospodarstwie. Wiem wiem, ale to jest zawód dla tych co się tym interesują. Ale jeżeli ktoś by się uparł i chciał połączyć kilka kierunków myślę, że dobrym rozwiązaniem jest studiowanie wymarzonego i e-learning np. na SGGW z Rolnictwa Nie wiem jak kto by wyglądało w praktyce ale ja chyba będę tak robił Zawsze mnie interesował dział elektroniki, to dlaczego miałbym z tego rezygnować?
LuKo221
Posty: 103
Rejestracja: 13 lis 2010, o 17:41

Re: Rolnictwo

Post autor: LuKo221 »

A dlaczego się waham ? A kto by się nie wahał w Polsce? Co rusz odcinane są środki do rolnictwa, co rusz podejmowane są jakieś durne decyzje, uchwały w sprawie rolnictwa w POLSCE. Rząd niszczy Polską gospodarkę ponieważ woli ściągnąć za granicy mięso GMO ( poprzez karmienie GMO ) dlaczego wszyscy wokoło POLSKI prowadzą działalność rolniczą na dobrym poziomie a POLACY aby ten rok przeżyć. Jest zbyt dużo nie wiadomych co rolnictwa by mówić, że jest to kierunek przyszłościowy. Ale radzę zastanowić się czy chcecie babrać się ziemi. Tylko mi nie mówicie, że dziś wszystko komputery, guzik prawda, mój tato tak jak mówiłem prowadzi gospodarstwo i to nie małe bo razem ze wspólnikiem 550 ha i widzę. Fakt jest coraz lżej ale i tak 80 % pracy jaką wykonujesz jest praca fizyczna. Mimo że inwestuje się w najlepszy sprzęt.

Jeżeli już osiągniesz w rolnictwie i masz wyrobione kontakty, kont akciki, umiesz ryzykować o dużą stawkę, masz bardzo ścisły umysł dasz radę. Mój tato miliardów nie zarobił na rolnictwie ale miliony owszem, tyle że 80 % zysku jest inwestowany w kolejny rok, zasiewy, nowy budynek, nowa maszyna i to tak się kręci.

Jeżeli to czytacie to wiedzcie że nie wyssałem tego z palca, tylko to jest wiedza syna rolnika Wolałbym tu nie dopuszczać mojego taty bo kilka stron by pisał i pisał .
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Rolnictwo

Post autor: Usagi_Tsukino »

Otóż to, znam wielu rolników którzy i może mają z tego spory dochód, ale jednak widać po nich, że są zmęczeni życiem, praca jest fizyczna tak jak wspomniałeś mimo najnowocześniejszych sprzętów. Z drugiej strony założyć gospodarstwo rolne można bez tych studiów, myślę, że tata by przekazał Ci odpowiednią wiedzę, poza tym jest wiele ośrodków szkoleniowych itp. Zawsze fajnie też jest mieć jakąś alternatywę, więc możesz próbować studiować dwa kierunki, co jest trudne organizacyjnie, ale jest wielu którzy tego dokonują, więc da się)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rolnictwo

Post autor: lith »

no oczywiście można pracować bez. Przecież w momencie gdy będziemy sobie sami szefem nikt od nas żadnego wykształcenia nie będzie wymagał A skoro piszecie, że mało tam przydatnych info. hmmm ja się nie orientuję. to rzeczywiście możesz wybrać inny kierunek, a mimo to związać się potem z rolnictwem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości