Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pozytywny
Posty: 57
Rejestracja: 3 sie 2009, o 16:01

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: pozytywny »

KhaymanO_o - a jak z tęsknotą za profesorem, którego ulubionym zwrotem jest dobrodziejdobrodziejko?
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

Powiem Ci, że od kiedy nie jest od niego zależne to czy przejdę na kojelny semestr, coraz bardziej mi go brakuje
pozytywny
Posty: 57
Rejestracja: 3 sie 2009, o 16:01

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: pozytywny »

KhaymanO_o pisze:Powiem Ci, że od kiedy nie jest od niego zależne to czy przejdę na kojelny semestr, coraz bardziej mi go brakuje
Czyli na drugim roku można odetchnąć? Mam tylko nadzieję, że przetrwam ten rok i na własnej skórze poznam drugi.

EDIT: Google ma chyba dyslekcje. (poznam)
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

Moim zdaniem trochę można odetchnąć. Pierwsze sukcesy za tobą (zdanie anaty u Pana G.), a człowiek potrafi już się uczyć szybciej. Po za tym więcej jest życiowych rzeczy do nauki. Może po za biochemią i socjologią, ale akurat biochemia bardzo mi się podoba.
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: fabiolkaa »

Biochemia to zło w czystej postaci
zło gorsze niż sama biofizyka

fizjo jest fajna i da się to czytać z ciekawością przy odrobinie pozytywnego nastawienia
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

biochemia bardzo mi się podoba
Edit: Już mi się nie podoba. nuda i tłuczenie cykli z wzorami. nie życiowe na maksa, a P. prof próbuje nam za wszelką cenę udowodnić, że jest to najważniejszy przedmiot na tych studiach.
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: luksio »

nie mam checi na przekopanie reszty forum, wiec wrzuce moje zapytanie tutaj

dotyczy ono podrecznikow, czy warto jakies ksiazki z II roku kupic swoje bo zastanawiam sie nad zakupem fizjologii (Traczyk lub Konturek), ale czy to sie jeszcze potem przyda czy po prostu wziac z biblioteki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie przyda się, bo fizjologię trzeba mieć w głowie, a jak coś będzie ważnego potem z fizjologii to będzie to w książkach do patofizjologii lub interny. Sam się próbuję pozbyć swojego konturka.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Mårran »

luksio, ja Konturka miałam swojego i też go może szybko opchnę komuś Ale najlepiej moim zdaniem wypożyczyć, podobnie książki do innych przedmiotów, jeśli w ogóle takowe będą potrzebne

A wracając do trematu, to dla mnie biochemia oczywiście Fizjo akurat wchodziła mi bardzo dobrze, ale o naszej katedrze biochemii to ponoć legendy krążą
Pani Buka
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: luksio »

a to dzieki za info

to w takim razie bede polowal w bibliotece
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: formica »

o dobrze że zajrzałam bo też planowałam kupno podręcznika do fizjologii. A tak te 130 zł wydam na przyjemniejszy cel

A który z podręczników Waszym zdaniem jest lepszy Konturek czy duży Tracz?
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: luksio »

U mnie wymagaja obu., ale to lepiej niech sie starsi koledzy wypowiedza
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Medycyna Lwów »

coś mi się kojarzy ze o podręcznikach do fizjologii był już na forum poruszany, no ale napiszę raz jeszcze.
Z własnych doświadczeń do fizjologii nie ma dobrego podręcznika, co bardzo utrudnia naukę tego ważnego przedmiotu. Z Traczyka warto robić krążenie, układ oddechowy, nerka i równowaga, rozrodczy - czyli właściwie to czego sam Traczyk nie napisał. totalnie beznadziejna i z mnóstwem błędów jest jest traczykowa neurofizjologia. Konturka się milej czyta, pojedyncze błędy, ale dużo też lania wody - z konturka warto czytać wszystko ze szczególnym uwzględnieniem neurofizjologii. Jest jeszcze Bullock, który uczy na fizjologii spojrzenia też w kierunku patologii, co czasami pozwala lepiej zrozumieć samą fizjologię no i zawiera ciekawe, choć trudne testy. U mnie były jeszcze skrypty, które uzupełniały podręczniki i szczerze mówiąc z tego wszystkiego były chyba najsensowniej napisane i je sobie zostawiłem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości