Nie wiem gdzie iść

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
mistrzu

Nie wiem gdzie iść

Post autor: mistrzu »

Moje wyniki mniejwiecej:
biola podst.~~82%
biola rozsz.~~56%
chemia podst~~62%
chemia rozsz.~~42%



Nie wiem czy gdzie kolwiek sie z takim badziewiem dostane :roll:

Wczesniej chciałem na biotechnologie ale z tego co słyszalem to pomoge sobie z takimi wynikami pomarzyć.

WIęc gdzie ? :roll: Myslalem o mikrobiologii ale czy warto ? gdzie mozna po tym pracować :roll: :?:

I jak mam pojsc na mikrobilogie ?

Wszedzie gdzie szukam na UNiwerkach to tylko biologia - 5 letnie studia magisterskie ?

ale ja chcem na mikrobiologie a nie na ibologie



OStatecznei jeszce myslalem o biochemii. ale gdzie wogole w Polsce ejst taki kierunke :roll:



pomoŻcie, poradźcie . prosze. bo jesem załamany :roll:
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez mistrzu, łącznie zmieniany 1 raz.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: żabka »

biochemia, teraz zazwyczaj to sie nazywa chemia biologiczna wiec musisz szukac na wydziale chemicznym na niektorych uczelniach to jest osobny kierunek a na innych specjalizacja. Na UW np specjalizacje sie wybiera po pierwszym semestrze. Ogolnie na chemie sie dostac latwo ale nie wiem jak na specjalizacje z biologicznej na UJ jest egzamin i dostaja sie ci co najlepiej go zdadza
malwina

Re: Nie wiem gdzie iść :////////////// ????

Post autor: malwina »

mistrzu pisze:Moje wyniki mniejwiecej:
biola podst.~~82%
biola rozsz.~~56%
chemia podst~~62%
chemia rozsz.~~42%



Nie wiem czy gdzie kolwiek sie z takim badziewiem dostane :roll:

Wczesniej chciałem na biotechnologie ale z tego co słyszalem to pomoge sobie z takimi wynikami pomarzyć.

WIęc gdzie ? :roll: Myslalem o mikrobiologii ale czy warto ? gdzie mozna po tym pracować :roll: :?:

I jak mam pojsc na mikrobilogie ?

Wszedzie gdzie szukam na UNiwerkach to tylko biologia - 5 letnie studia magisterskie ?

ale ja chcem na mikrobiologie a nie na ibologie



OStatecznei jeszce myslalem o biochemii. ale gdzie wogole w Polsce ejst taki kierunke :roll:



pomoŻcie, poradźcie . prosze. bo jesem załamany :roll:

Na U£ jest wydział biologii i ochrony środowisa po 2 roku wybierasz specjalizaje: jest i mikrobiologia i biotechnologia na biochemię jest mało chętnych wiec nie będzie konkurencji. Dla biologa praca jest głównie po mikrobiologii i biotechnologiiprzynajmniej w £odzi.Pozarawiama
bagatha

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: bagatha »

Mikrobiologia to specjalnosc, najpierw musisz dostac sie na biologie na UAM pod koniec II roku studiow (kierunek:biologia) wybierasz zaklad, w ktorym bedziesz pisac prace licencjacka. Tym zakladem moze byc wlasnie mikrobiologia.
Mistrzu

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Mistrzu »

To jezeli cchem byc mikrobiologiem to jakie mam wybrac najpierw studia ?

BIOLOGIA
jednolite studia magisterskie ( 5 lat ) czy studia I stopnia ( chyba 3 lata ) ps. oczywscie magisterem chcem byc ale mikrobiologi -)
bagatha

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: bagatha »

Mistrzu, badz mistrzu i zobacz co napisalam
musisz isc na kierunek biologia i tam wybierasz mirkobiologie jak specjalizacje.
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Ciconia »

Chcialabym sie was poradzic bo nie wiem jakie studia mam wybrac czy biotechnologie, prawo, czy7 farmacje?Napiszcie prosze cos o tych kierunkach i czy po nich jest praca(rowniez za granica) i czy sie wogole dostane ze srednia w liceum 3,8
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: olgap5 »

Zależy co cię interesujetroche rozbierzne sa te kierunki
Ciconia pisze:prawo, czy7 farmacje
Jeśli lubisz chemie to poradziłabym farmację, bo po niej praca na pewno się znajdzie i za granicą również. Tylko oceny troszke słabe no ale wszystko zależy od matury.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Sil »

Ciconia pisze:Chcialabym sie was poradzic bo nie wiem jakie studia mam wybrac
Wybierz takie studia, na których nie będziesz się męczyć, czyli takie, których tematyka Cię interesuje. Wiem, że to nie takie łatwe, ale na pewno masz kierunek, o którym myślisz częściej niż o innych. To jest najprawdopodobniej właśnie to
Ciconia pisze:mam wybrac czy biotechnologie, prawo, czy7 farmacje?
Duży rozrzut. Też miałem ten problem, ale jakoś się zdecydowałem Popytaj studentów tych kierunków jak tam jest, czego się uczą i jak się uczą, wtedy powinno Ci się udać podjąć dobrą decyzję
Ciconia pisze:czy po nich jest praca(rowniez za granica)
Praca za granicą jest po każdym kierunku Najchętniej przyjmują na tak odpowiedzialne stanowiska jakszef zmywaka", albogłówny konsultant do spraw smażenia frytek
Tak serio: z tego, co się orientuję, to w kraju najłatwiej o pracę po farmacji, a najtrudniej po biotechnologii. Nie jestem pewny, czy dobrze piszę, bo jakoś prawem nigdy się za bardzo nie interesowałem, ale chyba raczej nie znajdziesz po nim pracy w zawodzie za granicą. Poprostu będzieszpolskim prawnikiem".
Ciconia pisze:i czy sie wogole dostane ze srednia w liceum 3,8
Co wy wszyscy z tą średnią? Powariowali To, czy dostaniesz się na studia, czy nie, zależy raczej od tego jak zdasz maturę i/lub egzamin wstępny na studia (Może na jakiejś uczelni brane jest pod uwagę świadectwo ukończenia szkoły, ale to raczej rzadkość.) Średnia o niczym nie świadczy. W szkole uczysz się przynajmniej kilkunastu przedmiotów, maturę możesz zdawać z maksymalnie sześciu. Średnia obejmuje wszystkie przedmioty, a przecież każdy ma swoje zainteresowania
ciconia

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: ciconia »

Dziex za zainteresowanie.A tak najbardziej z tych kierunkow ktore wymienilam to chcialabym isc na farmacje.Mozecie cos powiedziec wiecej o tym kierunku? Gdzie najlepiej studiowac i jaki przedmiot zdawac na maturze? Bo ja chcialam zdawac biologie rozszerzona a chemie podstawowa.i jaki bym musiala miec mniej wiecej wynik na maturze zby sie dostac na dzienne studia?
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: żabka »

musisz zdawac biol i chem na rozszerzonym a jesli chodzi o punkty to zalezy od miasta 140 pare- 160 pare. w jakims watku sa progi z zeszlego roku do poszczegolnych misat poszukaj sobie
acha oczywiscie punktuja tak ze 1% to jeden punkt, tylko rozszerzenie biora pod uwage
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Ciconia »

A jakbym zdawala biologie rozszerzona i chemie podstawowa to mnie nie przyjma na studia?Bo nie chcialabym za bardzo zdawac chemii rozszerzonej bo wiem ze by mi to za dobrze nie poszlo.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Nie wiem gdzie iść

Post autor: Sil »

W tej chwili podstawą kwalifikacji na farmację są wyłącznie punkty z poziomów rozszerzonych z biologii i chemii. Może coś się zmieni, ale raczej bym na to nie liczył. Nie masz się właściwie czego bać. I tak zawsze warto zdawać poziom rozszerony, bo niczym nie ryzykujesz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości