Pytanie do Biotechnologów

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Asti »

Czy w zawodzie biotechnologa wymagana jest wysoka sprawność manualna? Jakie predyspozycje powinien posiadać biotechnolog? Jakie sa wg. was główne minusy studiów Btch porównując z innymi?
I jeszcze jedno zagadnienie, może zabawne ale dość istotne - bardzo siada wzrok od ślęczenia w laboratoriach?

Interesuje mnie in vitro genetyka medyczna zastosowanie mikroorganizmów w leczeniu ludzi i zwierząt, badanie właściwości chemicznych roślin, tworzenie nowych szczepionek - wszystko to mogę robić w obrębie biotechnologii? Jakie specjalności się tym zajmują? Czy może polecacie inne kierunki, w których też mogę się tym zajmować?

Jak inni się wypowiedzą też się nie obrażę!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Savok »

Asti pisze:Czy w zawodzie biotechnologa wymagana jest wysoka sprawność manualna?
Tak, ale nic z czym czlowiek sie rodzi, wszystko mozna wypracowac, wrecz inaczej sie nie da.
Asti pisze:Jakie sa wg. was główne minusy studiów Btch porównując z innymi?
Hmm. wieksze zawezenie tematycze, zakladajac studia na porzadnej uczelni na wydziale trudniacym sie biotechnologia, a nie szkole humanistyczno-biologicznej pod wezwaniem kolrowego paznkocia.
Calkowity brak szans na rpace w zawodzie w Polsce.
Asti pisze:I jeszcze jedno zagadnienie, może zabawne ale dość istotne - bardzo siada wzrok od ślęczenia w laboratoriach?
nie bardziej niz gdzie indziej.
Asti pisze:Interesuje mnie in vitro
in vitro co? wszytko co sie robi w probowce jest in vitro.
Asti pisze:genetyka medyczna
biotechnologia medyczna
Asti pisze:zastosowanie mikroorganizmów
mikrobiologia stosowana
Asti pisze:badanie właściwości chemicznych roślin,
fizjologia/biochemia roslin
Asti pisze:tworzenie nowych szczepionek
to zalezy przeciwko czemu te szczepionki i co ma byc wektorem.
Asti pisze:Czy może polecacie inne kierunki, w których też mogę się tym zajmować?
Biolog poradzi sobie rownie dobrze, roznica moze w tym, ze na biotechnologii (porzadnej) od poczatku sie na takie pomysly czlowieka ukierunkowuje i nie zawraca glowy pierdolami (na sensownym wydziale).
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Asti »

Czy na btch musi być umysł typowo ścisły? Nie jestem nogą z matematyki czy fizyki, ale o wiele łatwiej przychodzi mi praca z humanistycznymi przedmiotami. To duża przeszkoda?

Czym się różni kierunek mikrobiologia od biotechnologii - jedynie większe zawężenie tematyczne?
Biolog poradzi sobie rownie dobrze
Czyli wszystkim tym mogę się zajmować także po Biologii?
In vitro co? wszytko co sie robi w probowce jest in vitro.
Zapłodnienia in vitro chodzi mi tu o ludzi.
Asti napisał/a:
I jeszcze jedno zagadnienie, może zabawne ale dość istotne - bardzo siada wzrok od ślęczenia w laboratoriach?
nie bardziej niz gdzie indziej.
Czyli psuje się czy nie? Pytam, bo mam z tym problemy - od długiego wpatrywania się w obiekty/płaszczyzny znajdujące się blisko, słabnie mi wzrok.
Calkowity brak szans na rpace w zawodzie w Polsce
To już zdążyłem zakonotować, planuję studia (a przynajmniej część), rozwój naukowy i pracę za granicą. Śmieszą mnie teksty Biotechnologów którzy szukają pracy w obrębie swojego miasta. Brak wyobraźni?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Savok »

Asti pisze:I czy na btch musi być umysł typowo ścisły? Nie jestem nogą z matematyki czy fizyki, ale o wiele łatwiej przychodzi mi praca z humanistycznymi przedmiotami. To duża przeszkoda?
O tym przekonasz sie juz sama bo nikt ci tego nie powie czy akurat ty sobie dasz rade czy nie.
Asti pisze:Czyli wszystkim tym mogę się zajmować także po Biologii?
Po specjalizacji z biologii molekularnej praktycznie tak.
Asti pisze:Zapłodnienia in vitro, chodzi mi tu o ludzi.
To z biotechnologia nie ma nic wspolnego.
Asti pisze:Czyli psuje się czy nie?
Nie, oczy ci na wierzch nie wyplyna. Przynajmniej nie po pierwszych 10 latach to czy ci sie wzrok zepsuje zalezy od twoich oczu a nie od zawodu.
Asti pisze:Brak wyobraźni?
naiwnosc
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Asti »

O tym przekonasz sie juz sama bo nikt ci tego nie powie czy akurat ty sobie dasz rade czy nie.
Więc doprecyzuje pytanie - nie chodzi o to czy sobie poradzę, tylko jaki nacisk jest kładziony na matematykę i fizykę na studiach.

Sam.
Wiem że ten nick się tak kojarzy
Asti napisał/a:
Zapłodnienia in vitro, chodzi mi tu o ludzi.
To z biotechnologia nie ma nic wspolnego.
W takim razie po jakich studiach można się tym zajmować? Medycznych?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Savok »

Asti pisze:Sam.
Sorry.

ROzwoejm metody zapladniania pozaustrojowego zajmuja sie biolodzy i biotechnolodzy, przy czym nie potrzeba do tego szczegolnego kierunku studiow, i tak na studiach sie nic na ten temat nie dowiesz. Nota bene kierunek studiow biotechnologia jest czysto polskim pomyslem.
Asti pisze:Więc doprecyzuje pytanie - nie chodzi o to czy sobie poradzę, tylko jaki nacisk jest kładziony na matematykę i fizykę na studiach.
zalezy od uczelni/wydzialu. Niewatpliwie biologia, szczegolnie molekularna. jest nauka scisla i umiejetnosc myslenia liczbami i figurami matematycznymi pomaga. Ale tego mozna sie nauczyc w trakcie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Pytanie do Biotechnologów

Post autor: Padre Morf »

Asti pisze: W takim razie po jakich studiach można się tym zajmować? Medycznych?
Wpychaniem plemnika do jajeczka zajmują się ludzie po róznych studiach: medycznych, biologii, biotechnologii. Nawet weterynarze się zdarzają.

Trzeba po prostu skończyć kursy odnośnie poszczególnych metod i tyle.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości