Dbanie o oczy przy komputerze

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: Gekon »

Visine-beznadziejne jak dla mnie. Osobiście polecam krople bez konserwantów z hialuronianem sodu.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: tin »

Gekon pisze:Visine-beznadziejne jak dla mnie. Osobiście polecam krople bez konserwantów z hialuronianem sodu.
Rzuć okiem na skład Visine.
Do długotrwałego stosowania się nie nadaje. Raczej jak ktoś po całonocnej pracy chce iść na egzamin i żeby jego oczy nie budziły strachu. Cudów nie zdziała, ale pomaga.
Nadużycie minimalizuje efekty.
Natomiast(chyba już pisałem), żeby zapobiegać syndromowi suchego oka jak najbardziej hialuronian. Sam polecam Hyal-drop multi bo ma dłuższą datę przydatności.
Natomiast z dotychczas testowanych chyba najmilszy dla oka GenTeal Ha.
Moja okulistka poleca jeszcze Hyabac.

Suplementacja tylko wtedy kiedy brakuje czegoś w diecie(np nie jesz marchewki).

I warto zajrzeć do linku od doktorki
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: Gekon »

ja obecnie stosuję krople Biolan,w minimsach.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: tin »

Minimsy są fajną sprawą. Są wygodne, ale jeśli stosuje się je rzadko. Nie trzeba się wtedy martwić o przydatność i jałowość. Łatwo je też ogrzać w dłoni i uniknąć nieprzyjemnego uczucia zimnej kropli.
Jednak dla mnie wychodzą drożej niż np Hyabac, a aplikacja też pozostawia wiele do życzenia.

Postaram się jeszcze wypróbować krople tworzące żel Systane. Podobno są najlepsze i mają najdłuższy okres przydatności. Jakoś nie ufam opiniom i wolę sam wypróbować zanim polecę.
malami128
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2010, o 12:01

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: malami128 »

na pewno nie jest to zdrowe dla oczu Warto zainwestować w lampkę do pracy Są też takie solne lampki, które niby chronią nas przed promieniowaniem komputera - mam taką, ale nie wiem, czy coś daje W ciągu dnia staraj się też nie przemęczać oczy
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: tin »

O jakim promieniowaniu mowa?
manrat
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2011, o 09:30

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: manrat »

Najlepiej by było nie siedzieć przed komputerem w ciemnościach bo wtedy rzeczywiście oczy najbardziej się męczą. Jeśli jednak nie da rady inaczej zainwestuj w okulary ( nawet jeśli nie masz wady wzroku ) bo w okularach oczy mniej się męczą przy komputerze. Poza tym trzeba pamiętać o nawilżaniu, kup sobie jakieś krople do oczu ( ostatnio w aptece za grosze w manufakturze widziałam, że mają spory wybór takich rzeczy więc na pewno znajdziesz coś dla siebie )
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dbanie o oczy przy komputerze

Post autor: tin »

Bla, bla, bla. Powtarzanie tych samych, oklepanych treści.
Rzuć może jakąś literaturę albo jakoś wyjaśnij dlaczego w okularach mniej oczy się męczą skoro masz kolejną soczewkę (a z tym aberacje, refleksy itd.).
Dobór kropli to też nie kwestia, bo mi pasują (nie każda substancja aktywna nadaje się do częstego stosowania).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości