Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
andruss
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 22:42

Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Post autor: andruss »

Hej,

W przyszlym roku startuje w walce o miejsce na farmacji CMUJ.
Zwracam sie do Was z pytaniem.
Otoz bardzo pragne studiowac ten kierunek a moja sytuacja finansowa jest bardzo nieciekawa.
Czy komukolwiek z Was udalo sie studiowac na kierunku medycznym i połaczyc to z jakakolwiek praca dodatkowo mam na mysli 10-15h tygodniowo. sb/ndz

Bardzo prosze piszcie jesli komus z Was to sie udalo

Z góry serdeczne dzięki
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Post autor: żabka »

Nie studiuję na CMUJ , ale farmacja wszędzie wygląda podobnie. Na samodzielne utrzymanie się na studiach na pewno nie licz, chyba że jesteś geniuszem i do tego nie potrzebujesz snu. Ale dorobienie kilkuset złotych miesięcznie jest jak najbardziej możliwe. To ile czasu będziesz mógł poświęcić na pracę będzie zależało od planu zajęć, Twojej organizacji, i tego jak szybko się uczysz, ale na pewno da się. Sama często dorabiam podczas studiów. Na szczęście nie muszę pracować na stałe, ale znam osoby, które muszą i dają radę łączyć studia z pracą. Chociaż na 3 roku większość rezygnuje z pracy lub bardzo ją ogranicza ze względu na ilość zajęć. Ale zawsze istnieją jeszcze kredyty studenckie to czasami też jest jakieś wyjście.
andruss
Posty: 8
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 22:42

Re: Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Post autor: andruss »

&#x17Cabka pisze:Nie studiuję na CMUJ , ale farmacja wszędzie wygląda podobnie. Na samodzielne utrzymanie się na studiach na pewno nie licz, chyba że jesteś geniuszem i do tego nie potrzebujesz snu. Ale dorobienie kilkuset złotych miesięcznie jest jak najbardziej możliwe. To ile czasu będziesz mógł poświęcić na pracę będzie zależało od planu zajęć, Twojej organizacji, i tego jak szybko się uczysz, ale na pewno da się. Sama często dorabiam podczas studiów. Na szczęście nie muszę pracować na stałe, ale znam osoby, które muszą i dają radę łączyć studia z pracą. Chociaż na 3 roku większość rezygnuje z pracy lub bardzo ją ogranicza ze względu na ilość zajęć. Ale zawsze istnieją jeszcze kredyty studenckie to czasami też jest jakieś wyjście.


Tak właśnie chodzi mi żeby np. tylko same soboty w miesiacu lub niedziele pracowac

a w skali miesiaca daje to od 35-80 h czyli od 250 -600 a mi do szczęscia żeby sie utrzymać i nie glodowac potrzeba zarobic własnie jakies 300 pln .

Dzięki podniosłaś mnie na duchu , a sens walki kursu Medicus i poprawy matury okazuja sie coraz bardziej sensowne

Pozdrawiam
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Post autor: żabka »

300 zł powinno spokojnie dać radę
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Post autor: Biochejter »

andruss pisze:Czy komukolwiek z Was udalo sie studiowac na kierunku medycznym i połaczyc to z jakakolwiek praca dodatkowo mam na mysli 10-15h tygodniowo.
No weekendy to jasne, chyba ciągle się nie będziesz uczyć ]

Średnio przepracowuję ze 20 godzin tygodniowo gdzieś (czasem 6, czasem 30), samych zajęć na farmacji nie ma jakoś wyjątkowo dużo, więc to się da zmieścić czasowo, tylko trzeba się oswoić z tymi studiami. A reszta wyjdzie w praniu jak zwykle.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Studia dziene CMUJ farmacja a praca dodatkowa

Post autor: 270285 »

&#x17Cabka pisze:Chociaż na 3 roku większość rezygnuje z pracy lub bardzo ją ogranicza ze względu na ilość zajęć.
No nie wiem czemu wszyscy tak narzekaja na 3 rok Za lekko nie jest, to fakt, ale ja osobicie tego 3 roku tez za specjalnie nie odczulam:) (chodz na niemal wszystkie przedmioty grzecznie chodzialam]) W kazdym razie napewno bylo lepiej, niz sie tego spodziewalam po tym co mowili starsi koledzy. Jedynie czerwiec byl masakryczny i to przez duze M!
andruss pisze:mi do szczęscia żeby sie utrzymać i nie glodowac potrzeba zarobic własnie jakies 300 pln .
Jak mozna wiedziec, to co rozumiesz przez okreslenie utrzymac sie"? Plyny i zarelko?] No bo chyba nie wsio, bo ja za same lokum wiecej place:( niestety, przez duze N
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości