Komórka - strony anglojęzyczne

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
Magnolia
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 18:17

Komórka - strony anglojęzyczne

Post autor: Magnolia »

Znacie jakieś ciekawe anglojęzyczne strony poświęcone tematyce komórki - z wizualizacjami, jakimiś filmikami etc. (podstawy)? Przy pomocy google niestety nie udało mi się znaleźć niczego, co usatysfakcjonowałoby mnie.

Z góry dziękuję.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Komórka - strony anglojęzyczne

Post autor: Jakusz »

Stron w tej chwili nie pamiętam.

Jednakże polecam książkę Essential Cell Biology, Bruce Alberts. Dostępna również w polskiej wersji jako Podstawy biologii komórki. Do książki dołączone są płyty z bardzo ciekawymi wizualizacjami.
Tajfunet
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:42

Re: Komórka - strony anglojęzyczne

Post autor: Tajfunet »

ze stron z animacjami polecam ale i tak uważam że więcej nauczysz się z książki z dołączoną wizualizacją na CD. Animacje zamieszczone w necie nie zawsze spełniają oczekiwania kogoś kto trochę w biologii komórki siedzi i ma jakieś szersze pojęcie. Wg mnie najlepiej opisana biologia komórki jest w książce Spectora, zawiera nie tylko bardzo wartościowe informacje i prawidłowe, aktualne opisy, ale również właśnie CD z ciekawymi animacjami, filmikami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość