Pinczer miniatura - gubienie sierści

alechandro
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:40

Pinczer miniatura - gubienie sierści

Post autor: alechandro »

Cześć. mam dziesięciomiesięcznego pinczerka. Od kilku miesięcy notorycznie gubi sierść i dzień bez wyczesywania to cała masa kłaczorów wszedzie. nawet po polgodzinnym szczotkowaniu sierści jest pełno i jak sie go przytuli to niestety trzeba skubać ubrania od niej. jesli ktos ma podobny problem jaka jest na to rada? czy to dotyczy wszystkich psów?
czy wystarczą witaminy? jesli tak to po jakim czasie powinno byc widac efekty? z gory bardzo dziekuje za pomoc.
pozdrawiam, alechandro
Dexter_J

Re: Pinczer miniatura - gubienie sierści

Post autor: Dexter_J »

Hmmm to dziwne, bo pinczery o ile się nie mylę nie mają długiej sierści. Może udaj się do weterynarza, bo mogą to być jakieś zaburzenia dermatologiczne.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Pinczer miniatura - gubienie sierści

Post autor: talagia »

Pinczery jako psy z krótkim włosem maja prawo gubić maase wstrętnych i kłopotliwych w sprzątaniu włosów
Polecam kuracje Gammolenem, stosowac jesli dobrze pamietam 2-3 miesiace i potem przerwa na rok Na codzien do karmy łyżka oliwy z oliwek (koniecznie z pierwszego tłoczenia, czytać etykiety czy to nie oliwa z wytłoczyn"!) Ewentualnie krople do wody Laveta-super, jednak nie kazdy pies jest zadowolony z żółtej wody i nie chcą pić (ja kropiłam do karmy pozniej). Jeżeli pies gubi siersc miarowo, cały linieje itp to nie ma potrzeby biegania do lekarza. Martwic cie powinny wyłysienia, placki, miejscowe gubienie włosa (np tylko na ogonie itp).
Efekty tej kuracji sa widoczne juz po 2 tygodniach.
Nie wiem jaka masz szczotke, ale najlepsza bedzie gumowa rekawica do czesania, ktora wyciaga martwy włos, a do tego poprawia ukrwienie i jest miłym masazem dla psa
Dexter_J

Re: Pinczer miniatura - gubienie sierści

Post autor: Dexter_J »

talagia pisze:Pinczery jako psy z krótkim włosem maja prawo gubić maase wstrętnych i kłopotliwych w sprzątaniu włosów
Mogą gubić dużo, a jeśli gubią masę należy udać się do weta, ponieważ mogą to być jakieś zaburzenia dermatologiczne
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Pinczer miniatura - gubienie sierści

Post autor: marti91 »

Jeszcze zależy co dla kogo znaczy dużo, dla mnie mój kundel gubi dużo w okresie linienia, poza to mniej, nie jest źle, ale ONka koleżanki jak czesałam, to sierść do wiadra zbierałam
Druga sprawa, że jednak przez kilka miesięcy gubić dużo nie powinien, więc porada weta byłaby jak bardziej na miejscu.
Reakcja

Re: Pinczer miniatura - gubienie sierści

Post autor: Reakcja »

Mój pies też gubi sierśc, oczywiście nie są to jakieś duże ilości, tylko pełno tej sierści w domu
Ja tam wolę wyczesywac, wtedy przez jakiś czas i mam spokój z tą sierścią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości