lekarski czy stoma?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kulka

lekarski czy stoma?

Post autor: kulka »

Mam taki malutki dylemacik
Moglibyście się wypowiedzieć na temat obu kierunków? (moŻ epomoŻe mi to podjąć decyzję)
dzięki )
tygrysek

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: tygrysek »

to zalezy do czego masz wiekszy pociag P .jesli wolisz wchlanianie wiedzy z caloksztaltu o czlowieku to- lek,jesli o jamie ustnej itd -to stoma, jesli patrzysz na perspektywy zarobkowe i konkretny szybki zawod-to stoma lepsza.a jesli chodzi Ci wylacznie o prestizowe studia na Akademii Medycznej-to juz lepiej nawet tam nie idz :P

decyzja nalezy do Ciebie,ale pamietaj,ze nie warto byc tam gdzie nie chcesz sie rozwijac i poglebiac swoich pasji,bo dla bycia gdzies tylko po to by miec pieczatke Akademia Medyczna,wydzial taki i taki to juz nie jest normalne i tacy powinni sie leczyc P
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: Vinci »

po stomatologii musisz odbyc 7mio letni staz, na który nikt ciebie w polsce nie przyjmie, chyba ze masz tate dentyste
J

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: J »

Vinci pisze:po stomatologii musisz odbyc 7mio letni staz, na który nikt ciebie w polsce nie przyjmie, chyba ze masz tate dentyste
Chyba coś ci się pomyliło. Następnym razem sprawdź coś zanim napiszesz
kto¶tam

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: kto¶tam »

Jeśli jesteś dziewczyną to po stomatologii kobietom podobno łatwiej jest robić karierę.Gdzieś tam czytałam Że właśnie najlepiej w stomatologii.A zresztą chyba moŻesz próbować i tu i tu.Na stomę się łatwiej dostać.
kto¶tam

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: kto¶tam »

A ja mam inny dylemat: studiuję farmację i nie lubię botaniki i mam z niej wrzesień i nie wiem czy składać papiery na lek czy kuć botanę na ten wrzesień.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: Vinci »

J pisze:
Vinci pisze:po stomatologii musisz odbyc 7mio letni staz, na który nikt ciebie w polsce nie przyjmie, chyba ze masz tate dentyste
Chyba coś ci się pomyliło. Następnym razem sprawdź coś zanim napiszesz
J powiedzala mi to moja dentystka wiec chyab nie wymyslia sobie tego.
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: dr.kicia »

kto&#x15Btam pisze:A ja mam inny dylemat: studiuję farmację i nie lubię botaniki i mam z niej wrzesień i nie wiem czy składać papiery na lek czy kuć botanę na ten wrzesień.
moim zdaniem kuj botanike. Farmacja jest bardzo fajnym zawodem. Nie trzeba robic specjalizacji, mozesz miec swoj biznes duzo latwiej, wiekrze perspektywy w Polsce i nikt na twoich oczach nie umiera.w medycynie to jest wlasnie jagorsze, jak ktos ci umiera. Niestety polscy uczniowie liceum czesto slepo ida na studia medyczne nie majac pojecia co ich tam czeka i nie daja rady. Dlatego u nas tak duzo ludzi odpada po pierwszym roku.
A jak masz watpliwosci to porozmawiaj z lekarzem i farmaceuta a najlepie z trzema, posledz ich przez dzien dwa i zobacz ktora praca ci sie bardziej podoba.
Zapewniam cie ze to wyglada zupelnie inaczej jak przez jeden dzien sobie posledzisz prace danego zawodu.
kulka

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: kulka »

Wcześniej wydawało mi się Że medycyna to kierunek dla mnie (ale wtedy byłam szczęśliwą idealistką).
jak się zastanowić stoma w porównaniu z lekarskim to mniejsza odpowiedzialność i większa kasa.
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: dr.kicia »

kulka pisze:Wcześniej wydawało mi się że medycyna to kierunek dla mnie (ale wtedy byłam szczęśliwą idealistką).
jak się zastanowić stoma w porównaniu z lekarskim to mniejsza odpowiedzialność i większa kasa.
zgadzam sie z toba problem tylko w tym czy sie cos wybiera dla kasy i czy sie lubi komus grzebac w zebach LOL.
Karolina

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: Karolina »

Kod: Zaznacz cały

po stomatologii musisz odbyc 7mio letni staz, na który nikt ciebie w polsce nie przyjmie, chyba ze masz tate dentyste

hehe)troche tu Vinci namieszałeś,więc staŻ trwa 1 roczek i po lekarskim i po stomie ,specjalizacja pierwszego stopnia(3 lata)i 2 stopnia(3 lata)razem 6.
I wszystko zgadzałoby sie gdybyś tego staŻu nie połączył ze specjalizacją)jez kto wytrzymałby 7 lat być staŻystą:P:P:P
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: rubisco;) »

No wlasnie Vinci jak czegos nie wiesz to po co sie wypowiadac i mieszac w glowach .ktos szuka konkretnyh inf. a tu spotyka sie z 7-letnim stażem hm . a na stome nie tak łatwo - jest mniej miejsc niż na lekarski i nie tak malutko chętnych .
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: lekarski czy stoma?

Post autor: olgap5 »

rubisco) pisze:na stome nie tak łatwo - jest mniej miejsc niż na lekarski i nie tak malutko chętnych .
nie zgodzilabym sie z tym, w szcz na pam jest podobna ilosc miejsc i jak do tej pory na stome trzeba bylo miec mniejsza ilosc punktow niz na lekarski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 43 gości