biotechnologia

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

biotechnologia

Post autor: żabka »

krotkie pytanie- szybka odpowiedz:
biotechnologia to bardziej: biologia? czy chemia/technologia/inzynieria chemiczna?
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: biotechnologia

Post autor: Mawr »

Zalezy czy na uniwerku czy politechnice.
biotechnologia to bardziej: biologia?
na uniwerku
czy chemia/technologia/inzynieria chemiczna?
na politechnice.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: biotechnologia

Post autor: żabka »

ehh, tak myslalam. Szkoda, ze matmy nie zdawalam na maturze
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biotechnologia

Post autor: Sil »

&#x17Cabka pisze:Szkoda, ze matmy nie zdawalam na maturze
Nic straconego. Wiele politechnik organizuje egzaminy wstępne. Podowiaduj się, jeśli Ci zależy. Może warto. Też się nad tym zastanawiałem, ale chyba jednak moje zamiłowanie do biologii jest silniejsze niż chęć posiadania prawa do pisania sobie przed nazwiskieminż.
Oczywiście niczego nie wykluczam i prawdopodobnie złożę papiery na politechnikę i uniwerek, a zastanawiać się nad wyborem będę, gdy (jeśli) już się dostanę
Jakie miasta/o bierzesz pod uwagę?
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: biotechnologia

Post autor: żabka »

najbardziej bym chciala do Wa-wy ale tam nie mam szans sie dostac. na pewno nie w tym roku Wiec nie wiem moze Łódź
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biotechnologia

Post autor: Sil »

Ja wiem tylko o PWr i według tego, co wyczytałem na ich stronie, to w tamtym roku przyjęli wszystkich kandydatów, którzy złożyli papiery. Nie wiem jak będzie w tym. Biorą pod uwagę matematykę i fizykę lub chemię, a oprócz tego jeszcze język polski i angielski, ale punkty są dzielone przez 10. Nie musisz zdawać wszystkich przedmiotów. Jeśli zdawałaś maturę z chemii, to może wystarczyć. Egzamin z matematyki mógłby jeszcze zwiększyć szanse.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: biotechnologia

Post autor: żabka »

wiem, tez to czytalam ale thx tylko jeszcze zostaje jedna kwestia, ile z tych osob zostalo po pierwszym roku. z tego co gdzies tez czytalam to nie wiele a zastanawiem sie jeszcze nad SGGW w Wa-wie tam podobno tez jest spoko i licza biole i chemie czyli to co zdawalam.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: biotechnologia

Post autor: Sil »

Jak się zaweźmiesz, to dotrwasz do końca i doktorat jeszcze zdążysz napisać Mój kolega studiował przez rok technologię chemiczną (chyba) na wrocławskiej polibudzie właśnie i faktycznie po roku zrezygnował, ale powodem nie był (przynajmniej jego zdaniem) zbyt wysoki poziom trudności, aminięcie się z powołaniem". Dodam, że ten kolega miał tyle samo wspólnego z matematyką co ja (raczej nie za dużo), a z chemią chyba nawet mniej

Moja koleżanka dla odmiany (chyba, bo od jakiegoś czasu nie mam od niej żadnych wiadomości) kończy pierwszy rok i nie zamierza rezygnować.

Biotechnologia jest podobno trudną nauką, ale przecież też jest dla ludzi. Na studia idą wbrew pozorom nie tylkocyborgi

Ja myślałem jeszcze o CM w Bydgoszczy. Biorą pod uwagę biologię lub chemię (a to dla mnie bardzo dobrze, bo chemię położyłem ), a próg w tamtym roku był niższy niż na biologię UWr (mójpodstawowy kierunek) przy identycznych kryteriach rekrutacji.

Właśnie dostałemVademecum maturzysty z matematyki. Przeglądam je i zaczynam się bać, ale zobaczę jak to będzie. Zostały jeszcze 22 dni do egzaminu
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: biotechnologia

Post autor: maraj »

Ja chce sie przeniesc na politechnike rzeszowską. wymagają na biotech: biologie lub chemie, fizyke lub geografie(ta ostatnia nie wiem po co) (z czego ma sie więcej pkt biorą) i mnążą rozszerzoną razy 2(podstawowy*1), matma rozsz.*4(podstawowa*2), j. polski*0.5(podstawowy, *1rozszerz.), j,obcy*1 (rozsz*2). Praktycznie wszystkich przyjmują. Jak czegos z tego nie zdawałas pisza ci zero i tyle. Nie ma egzaminów wstepnych.Tylko potem niezły przesiew.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: biotechnologia

Post autor: Gosiaczek »

Jak jest na biotechnologii? Czy na forum jest ktoś z tego kierunku?

dla mnie jeśli biotechnologia to tylko na Pwr
Turbomurzyn

Re: biotechnologia

Post autor: Turbomurzyn »

"Ja chce sie przeniesc na politechnike rzeszowską."

OMG, to Życzę mocnych nerwów. Szczególnie jak trafisz na pewnego pana, który będzie biegał z chęcią morderstwa w oczach po sali i wydzierał się nienaturalnym głosem:kto chce mnie wyzwać na pojedynek na wiedzę!? Kto rzuci mi wyzwanie i rękawicę. moŻe pan, a moŻe pani. no co się pani gapi jak idiotka, mam przerwać pani karierę? no proszę. niech pani zaczyna co? boimy się? no dalej! dalej!. a moŻe pan!, a pani co się śmieje! wynocha mi z sali :)

Kuzyn, który de facto jest mega ścisłym umysłem i dawał radę jako jeden z nielicznych, dał sobie spokój z powodu tej atmosfery i przeniósł się na UR. ale to tylko taka informacja. MoŻe akurat Ci się tam spodoba, czego Życzę.
garfieldgirl
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2006, o 08:50

Re: biotechnologia

Post autor: garfieldgirl »

lubie matme fize i chemie ale po prostu nie trawie biologii.chce jednak isc na biotechnologie bo ciekawi mnie ten kierunek.czy dam sobie rade jesli nie lubie biologii i nie mam zbytnio ochoty duzo sie jej uczycwidzialam ze np na uj na2pierwszych latach prawie wogole biologiii nie ma.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: biotechnologia

Post autor: biotechnolog »

Jak nie lubisz biologii to co takiego ciągnie Cię na biotechnologie? Jak nie lubisz biologii będziesz się tam tylko nudziła. Matma i fiza są na pierwszym roku a co potem chcesz robić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość