Tani mikroskop do dokładnej obserwacji komórek?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Kiriki
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2009, o 16:18

Tani mikroskop do dokładnej obserwacji komórek?

Post autor: Kiriki »

Hiho
Czy są jakieś tanie mikroskopy które umożliwiłyby dokładną obserwację trombocytów, erytrocytów i wszelakich innych komórek? Dziecięce mikroskopy pokazują tylko barłóg a ja chciałbym oglądać komórki w takim stylu
1.jpg
1.jpg (2.79 KiB) Przejrzano 737 razy
Proszę o podawanie modeli mikroskopów tylko ze sklepów. Allegro i sprzedaż second hand mnie nie interesuje.

ps. Jakim typem mikroskopów można oglądać takie cuda?
2.jpg
2.jpg (18.83 KiB) Przejrzano 737 razy
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Tani mikroskop do dokładnej obserwacji komórek?

Post autor: Jakusz »

Komórki krwi można obserwować przy użyciu obiektywu o powiększeniu 100x (okular ma chyba 10x wtedy - jakoś tak). Koszta takiego mikroskopu to (szacuje) kilkaset złotych i więcej.

Drugie zdjęcie które pokazałeś to mikroskopia elektronowa.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Tani mikroskop do dokładnej obserwacji komórek?

Post autor: _Marcin_ »

Czy są jakieś tanie mikroskopy które umożliwiłyby dokładną obserwację trombocytów, erytrocytów i wszelakich innych komórek? Dziecięce mikroskopy pokazują tylko barłóg a ja chciałbym oglądać komórki w takim stylu
Jeżeli chcesz coś dokładnie oglądać to musisz korzystać z dobrego sprzętu, a dobry sprzęt zwykle tani nie jest.A na tym obrazku który zamieściłeś jest widoczny rozmaz krwi barwiony barwnikami May-Grunwalda i Giemsy.Bez barwienia to mniej ciekawie wygląda.
Proszę o podawanie modeli mikroskopów tylko ze sklepów. Allegro i sprzedaż second hand mnie nie interesuje.
Sporo mikroskopów mają w sklepie Prymus Mikroskopy cz Delta Optical jednak jest to sprzęt z ChRL, co jednak nie musi oznaczać że jest to jakiś badziew. Sprzęt firmowy trochę więcej kosztuje.
Drugie zdjęcie było wykonane pod skaningowym mikroskopem elektronowym.
aardwark
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2009, o 03:44

Re: Tani mikroskop do dokładnej obserwacji komórek?

Post autor: aardwark »

Pod mikroskopem Bresser LCD wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. A mikroskop ten jeszcze do jakichś wyjątkowo drogich nie należy
Bresser LCD
Bresser LCD
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości