Co to za zwierzątko?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
morgan-ghost
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:28

Co to za zwierzątko?

Post autor: morgan-ghost »

Ostatnio wybrałem się z aparatem cyfrowym na okoliczne bagna. Znalazłem takie zwierzątko, ale nie wiem co to jest. Prosze o identyfikację
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: Mawr »

NIe jestem pewien ale wygląda mi to na Turkucia podjadka
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: Iwus »

To jest na 99% Turkuć podjadek (Gryllotalpa gryllotalpa )
tylko pozazdrościć takiego znaleziska ,turkuć zazwyczaj w dzień przebywa pod ziemią a nocą wychodzi na powierzchnię.
O jakiej porze zrobiłeś to zdjęcie?
morgan-ghost
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:28

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: morgan-ghost »

Zdjęcia zrobione końcem września, około godziny 13:30, bagno było oświetlone przez słońce. Drugi taki okaz znalazłem na. działce późnym wieczorem. Charakterystyczniepogrywa sobie podobnie jak świerszcze, z początku zmyliło mnie to. Wykopałem jeden okaz z ziemi, mniejszy był od tego na zdjęciu o jakieś 50%. Z moich obserwacji wynika, że zmieszkuje tereny wilgotne lub podmokłe, na działce zmieniał położenie wraz z przesuwającą się wilgocią każdego dnia.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: Iwus »

morgan-ghost pisze:Wykopałem jeden okaz z ziemi, mniejszy był od tego na zdjęciu o jakieś 50%.
a jakiej wielkości jest ten okaz na zdjęciu?Turkuć podjadek może mieć nawet 6 cm.
morgan-ghost
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:28

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: morgan-ghost »

Między 5-6 cm, to był chyba dorosły osobnik
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: KIM »

Na 120% Turkuć podjadek, ale naprawde piękne znalezisko Bardzo ładny osobnik, gratuluje
Bartosz Jabłeck
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2006, o 21:23

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: Bartosz Jabłeck »

Gratuluję znaleziska. w mojej miejscowości jest taki pan co jak się wspomni o turkuciu to on za chwilę takiego przynosi
Owca
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2006, o 19:52

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: Owca »

Naprawdę duża spostrzegawczość. Śliczny ten robaczek. Pierwszy raz takiego widzę. P
Asiula
Posty: 45
Rejestracja: 30 paź 2006, o 17:27

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: Asiula »

Śliczny na 100% Turkuć Podjadek
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: naanahanae »

ja też jestem pewna że to turkuć

jak się opalałam na działce we wrześniu jakoś to paskudztwo wylazło mi z ziemi tuż koło głowy. nieźle się wtedy przestraszłam, dlatego nie zapomne tego stworka do końca życia brrrrrrrrrr.

a poruszał się jak jakiś obcy


te moja negatywne odczycia to nie dlatego że nie lubie takih stworków, ale poprostu jak spobie przypomne jak mialam to 5 cm od twarzy .
ada10
Posty: 6
Rejestracja: 5 lis 2006, o 20:14

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: ada10 »

To zwierzę jest ochydneJa nie chcę obrażać zwierząt,lecz nie lubie robali itp.Ale weszłam,bo byłam ciekawa jak to wygląda.Niestetty nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.Ale dam jedną radę(przeczytaj książkę o takim zwirzeciu)Naprawdę warto
ss

Re: Co to za zwierzątko?

Post autor: ss »

to jest turkuć podjadek :!:
Ostatnio zmieniony 4 sty 2007, o 15:38 przez ss, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości