ziewanie

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

ziewanie

Post autor: żabka »

dlaczego jak nam sie chce spac to ziewamy?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: ziewanie

Post autor: Vinci »

zeby dotlenic mozg alby poproawil na chwile dzałanie zeby mozna bylo sobie poscielic łożko. Poza tym ziewanie jest zarazliwe D
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: ziewanie

Post autor: Stokrotka »

Vinci pisze:Poza tym ziewanie jest zarazliwe D
A dlaczego?

Ziewamy żeby mózg dotlenic także kiedy w pomieszczeniu jest mało powietrza np. w czwartek u nas w szkołe!Zgroza!

Pozdrawiam!
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: ziewanie

Post autor: Nimbrethil »

Stokrotka pisze:
Vinci pisze:Poza tym ziewanie jest zarazliwe D
A dlaczego?
Słyszałam kiedyś, że gdy widzimy kogoś ziewającego, to nasz mózg robi sięzazdrosny bo też chce być lepiej dotleniony i każe nam ziewać.

Kiedyś zauważyłam, żezarażam się ziewanie nie tylko od ludzi np. w szkole ale także od własnego psa.

Muszę przetestować, czy on może sięzarazić ode mnie
Ostatnio zmieniony 1 sie 2006, o 14:29 przez Nimbrethil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: ziewanie

Post autor: Mawr »

Słyszałam kiedyś, że gdy widzimy kogoś ziewającego, to nasz mózg robi sięzazdrosny bo też chce być lepiej dotleniony i każe nam ziewać.
Powiedziałbym ze to wyglada tak ze mozgwidzac ze inne osobniki reagują na niedotlenienie stwierdza ze w powietrzu musibyc mało tlenu, wiec zaczyna ziewac zawczasu niem sam zacznie odczuwac jego skutki. -)
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: ziewanie

Post autor: Vinci »

wystarczy sam odgłos ziewania albo zasloniecie buzi reka i ludze zaczynaja ziewac ]

[ Dodano: Sob Cze 24, 2006 12:07 ]
na mnie dziala juz samo pisanie o ziewaniu
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: ziewanie

Post autor: Stokrotka »

Hmmm starsznie to ciekawe!Ja lubie jak nasza świnka morska ziewa:)Ale nie zastanawiałam sie czy ja też potem to robie. Trzeba będzie kiedys spróbować:)Fajne takie coś:)

Pozdrawiam!
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: ziewanie

Post autor: żabka »

Vinci pisze:
[ Dodano: Sob Cze 24, 2006 12:07 ]
na mnie dziala juz samo pisanie o ziewaniu
hehe, na mnie tez zwlaszcza o tej godzinie
bonny
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2006, o 23:06

Re: ziewanie

Post autor: bonny »

mam to samo- kurcze
biolog17
Posty: 100
Rejestracja: 9 maja 2007, o 18:45

Ziewanie i śmiech

Post autor: biolog17 »

Banalny trochę temat, ale za to wg. mnie ciekawy.

Czemu ludzie ziewają - czy chodzi tu o wymianę gazową jeśli tak, to czemu jest tozaraźliwe

Podobnie jest ze śmiechem - każdy jest osobliwy, i żaden chyba nie spełnia istotnej roli dla nas (o ile jakąś pełni). Ciekawe





Pzdr
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: ziewanie

Post autor: Mała Mi »

wiem że ziewanie to reakcja na małą ilość tlenu w organizmie
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: ziewanie

Post autor: badger »

i ziewamy też wtedy gdy jesteśmy zestresowani (przynajmniej ja tak mam ) a co do zaraźliwości to jest to ciekawe zjawisko mi chce się ziewać nawet po zobaczeniu zdjęć ludzi ziewających
biolog17
Posty: 100
Rejestracja: 9 maja 2007, o 18:45

Re: ziewanie

Post autor: biolog17 »

ja najczęściej ziewam wtedy, gdy jestem znudzony. Być może dlatego ziewanie jest oznaką do tego, aby zmienić wykonywaną czynność.

W każdym razie nie mam żadnego pomysłu na to, dlaczego ludzie śmieją się (powody są oczywiste, ale jaki ma być tego skutek ? )


pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości