Bochenek a inni...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
embi
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2009, o 10:25

Bochenek a inni...

Post autor: embi »

Temat w którym chciałbym zapytać o zdanie specjalistów nt. Atlasu anatomicznego Bochenka.

Czy obecnie Bochenek to najlepsza na rynku książka opisująca anatomię człowieka i jest pozycją obowiązkową dla przyszłych lekarzy?
A czy ktoś z was posiada drugi z podanych (link) atlas? Na forum nie spotkałem się z opiniami na jego temat, a jestem zainteresowany jego kupnem. Nie wiem jednak czy korzystniejszy jest atlas Heideggera czy Bochenka. Pomóżcie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Padre Morf »

to Bochenek atlas wydał?
embi
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2009, o 10:25

Re: Bochenek a inni...

Post autor: embi »

Sorry, nie chodziło mi o atlas, tylko o tą Anatomię człowieka", mój błąd
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Bochenek a inni...

Post autor: doktorka »

na pewno najlepsza ksiazka opisujaca anatomie czlowieka jak to ujales, natomiast nie jest to ksiazka, ktora jest dobrym podrecznikiem.
embi
Posty: 22
Rejestracja: 11 sie 2009, o 10:25

Re: Bochenek a inni...

Post autor: embi »

A jaki podręcznik byś mi polecała?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie bochenek jest mimo olbrzymich rozmiarów najlepszym obecnie podręcznikiem do anatomii. CO do atlasów to Sobotta, Netter lub stary Sinielnikov.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Padre Morf »

Uriel przejrzyj po prostu kilka różnych podręczników i sam osądzisz, który Ci się najlepiej podoba. Tak samo ma się sprawa z atlasami.

Kiedyś był tylko Bochenek i Sinielnikov i nie byo i nie było problemu. Teraz multum książek przyprawia o ból głowy.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Grzybu123 »

Polecam Pituchową (tylko wtedy trzeba uznać, że wszystko tam jest istotne), do tego atlas dowolny. Bochenek czasem potrzebny, ale od niego są biblioteki (było wałkowane wiele razy).

Z Bochenka się nie uczę i jak na razie spokojnie zdaję. W Łodzi z nerwówki wymagany jest skrypt Gołąba (swoja drogą szkoda że sam nie wydał całej książki do anatomii dla lekarzy).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Bochenek a inni...

Post autor: formica »

a ja lubię mojego Marciniaka, choć trudno dostępny bo niewznawiany od 1992
Choć we Wrocławiu skrypt prawie w zupełności wystarcza, a już na pewno żeby spokojnie zdać.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Padre Morf »

Wszystko zależy od uczelni.

W Wawie czasami Bochenek to za mało ]
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Bochenek a inni...

Post autor: dzoners »

W Zabrzu zalezy do kogo.

Ja Bochenka tylko doczytuję jak mi się nudzi, uczę się z Pituchowej, chociaż asem anatomicznym to ja nie jestem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Medycyna Lwów »

Grzybu123 pisze:Polecam Pituchową (tylko wtedy trzeba uznać, że wszystko tam jest istotne), do tego atlas dowolny. Bochenek czasem potrzebny, ale od niego są biblioteki (było wałkowane wiele razy).

Z Bochenka się nie uczę i jak na razie spokojnie zdaję. W Łodzi z nerwówki wymagany jest skrypt Gołąba (swoja drogą szkoda że sam nie wydał całej książki do anatomii dla lekarzy).

Pozdrawiam.
do pituchowej osobiście zawsze miałem awersję i cały rok nieruszona leżała na półce. A co do Gołębia to oczywiście że napisał książkę - Anatomia czynnościowa OUN, parę osób z grupy się z niej uczyło i sobie chwaliło.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Bochenek a inni...

Post autor: Grzybu123 »

Anatomia czynnościowa OUN
(swoja drogą szkoda że sam nie wydał całej książki do anatomii dla lekarzy).
Bo częściowych książek to On wydał nawet troszkę więcej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości