zdjęcia jesieni

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Zapasy na zimę? Eeee . ja bym je nazwała wydra czy.aligator?"

Albo jakoś sensacyjnie.

ZAPASY NA ZIMĘ - to jakbyś wiewiórkę w dziupli sfotografował.
A w wodzie? Morsa chyba.

No nic. To tyle.
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Albo może raczej PARKOWY TOPIELEC? - tak pytająco.

zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Lub też może jak sąsiad w parku uczył się pływać obserwując kaczki bądź jak mój sąsiad chciał zostać kaczką
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

albo po prostu czyżby mój sąsiad zamienił się w kaczkę?
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: Orchidea »

zielona127 pisze:Aaa leśna jesień ? Eeee - to nic nie wygrasz. BRZOZA DANCE -to może byś jeszcze coś wygrała. Albo brzozowy taniec połamaniec. Coś takiego.

A ten las gdzie ty widzisz? Leśna jesień to wiesz jaki ty byś las musiała znaleźć? Taki jak mój - dosłownie
Ale to nie są zdjęcia na żaden konkurs D
Lasu jakiegoś wielkiego nie ma.Jedynie jego namiastka.


zdzisław-wydaje mi się,że na Twoich dwóch pierwszych zdjęciach jest chyba jarzębina.
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Odnośnie zdjęć Zdzisława - nic nie pasuje za bardzo oprócz Sorbusa, ale . kto to tam wie. takie listki dziwne. Ja też mam jarzębinę sfotografowaną - jutro może wkleję ale to widać że to jarzębina, a nie takie coś . cała gałąż jak należy.

No to tyle.zapasy na zimę - chyba parkowe dzikie wysypisko śmieci
lub nasz osiedlowy wstyd

A wiecie - jeszcze jeszcze mam jeden pomysł na te wygięte brzozy Orchidei. KOBRA DANCE. Albo taniec kobry - po polsku. Uważam, że nie najgorzej.

?
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Hello dziś - zobaczcie mojego bloga - doszedł nowy wpis.
Jak wam się podobają zwiastuny jesieni w służbie człowieka?"

I ile materiału do samodzielnego przygotowania.

No dobrze a w międzyczasie przyszedł mi do głowy pomysł nazwy dla zdjęcia Orchidei jeszcze jeden - Taniec kobry nie jest najgorszy, ale może 3 głowy Cerber? byłoby lepszym tytułem.

Niebawem pokażę wam rozróbę na moim blogu.
ZAPASY NA ZIMĘ Zdzisława wysiadają przy tym co potrafi zrobić sama natura. Jak sie potrafi sama zniszczyć.

Pozdrawiam,
zielona127
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zdzisław »

to ostatnie to cwane szczury, które przeganiały kaczki radośnie karmione przez dzieci.

Co do jarzębiny - możliwe.
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Hello znowu,

witaj Zdzisławie - szczury w wodzie? Szczury przeganiające kaczki? Na szczurkach za bardzo się nie znam. Już raczej mały krokodyl, który komuś uciekł z piwnicy. jesli chodzi o Twoje zdjęcia to na pewno jest to któryś Sorbus (te żółto-czerwone) ale który? Nie mam pojęcia osobiście.
Tu więcej Sorbusów - wybierz sobie:

Kod: Zaznacz cały

atlas-roslin.pl/gatunki/Sorbus.htm 
albo tu:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Sorbus 
No to chyba masz Jarząb szwedzki, ale widzisz - zła fotografia bo nie widać listków porządnie - zobacz sobie w linkach jak powinno wyglądać - owoc i liść albo kwiat i liść.

Pozdrawiam,
zielona127
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zdzisław »

zielona127,
w weekend obiecuję wycieczkę do parku i zdjęcie krzaczka w całej okazałości
Z w/w linków z tego co pamietam to roślinka wygląda na Jarząb Szwedzki. Głowy nie daję.

co do szczurów. Te na zdjęciach w parku siedziały sobie pod mostkiem jak widać. Na mostku dzieci rzucały chleb kaczkom. Te jednak na widok płynącego szczura odpływały na bok. Niestety ja nie miałem swojego chleba zeby zrobić jakies fajniejsze ujęcia, a dzieci poszły sobie szybko. Sam wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. Może dlatego ze, ostatnio szczury grasowały po piwnicy. Dwa udało się ukatrupić, ale natura nie lubi próżni. Poza tymi przypadkami kontaktu z tymi zwierzątkami moj życiorys nie stwierdza.
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Witaj Zdzisławie.

Nie mam pojęcia czy to jest Sorbus - to co masz na tych zdjęciach. Raz wydaje mi się, że Sorbus, a raz w ogóle nie wiem co
Może rzeczywiście z pokroju drzewa , a na pewno dokładnego zdjęcia liścia odczytamy więcej.

Zapraszam nadal do mojego bloga. Dziś opowieść o niszczycielskiej sile przyrody, która sieje las i która go wyrywa w 5 minut. Na zdjęciach ukazalam krajobraz kulturowy w postaci lokalnej małej fabryczki, z której zniknął dach i trochę ścian. Nie tylko z tej fabryczki dach urwało.

No to na pocieszenie, że szczury karmione przez dzieci nie są najgorszym nieszczęściem czasami.

Kod: Zaznacz cały

zielona-zdjecia-zielona.blogspot.com/ 
PS. co jeszcze karmią te dzieci? a co one jedzą jak chlebek rozdadzą szczurkom? szczurki później?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zdzisław »

zielona127, Gorzej jak dzieci są karmione trutką na szczury

Taka siła natury. Mnie sie podoba to zdjęcie z drogą. Po jednej stronie sajgon po drugiej względny spokój.
zielona127
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2007, o 21:13

Re: zdjęcia jesieni

Post autor: zielona127 »

Wiam,

Na razie wstrzymuję edycję mojego bloga gdyż muszę skupić się na dniu codziennym. Ale warto wiedzieć, że zdjęcia przyrodnicze są fajne i można zrobić z nich nie tylko bloga, ale np. ładny kalendarz komuś na prezent. 12 zdjęć przyrodniczych na 12 miesięcy. Czemu nie? ładna reklama jakiegoś ciekawego terenu i ciekawy upominek. Tak myślę. Niekoniecznie jesienny.

Ja też zastanawiam się nad dalszym losem swoim i moich zdjęć przyrodniczych.

Można z czasem zrobić jakąś malutką edukacyjną książeczkę o osobliwościach przyrodniczych danego terenu. Czy o szczurach?
No to może jedynie broszurę UWAŻAJ NA SZCZURY BO.

i jakąś kartke przylepić ile kary za dzikie wysypisko śmieci. Na każdych drzwiach bloku. Oraz zobligować straż miejską żeby wlepiała kolegium za takie coś bo z tego są szczury i zarazki właśnie. I choroby. Z brudu.

No i tyle na razie.

Może ktoś ma jakieś jesienne zdjęcia? Zimy jeszcze nie ma.

z.

PS. Sfotografowane przeze mnie tornado było 15 sirpnia 2008. No to jako zwiastun jesieni można je też zaliczyć
Na jednym zdjęciu widać cegły/dachówki poukładane w stosy. Zdjęcia robiłam na 2-3 dzień po katastrofie to już trochę posprzątano. Żywioł jest to straszny. Chyba tylko pożar jest gorszy i całkiem bez szans. Woda też. Wszystkie żywioły są straszne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości