Energia elektronu i długość fali

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
Afka
Posty: 5
Rejestracja: 8 lis 2009, o 09:40

Energia elektronu i długość fali

Post autor: Afka »

mam problem z dwoma zadaniami:
1. Oblicz maksymalną możliwą do uzyskania energię elektronu wybijanego przez promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali wynoszącej 286 nm (286 * 10^-9m) z płytki metalu umieszczonej w próżni, jeśli praca wyjścia dla tego metalu wynosi 254 kJ/mol.

2. Oblicz długość fali promieniowania X odbitego od powierzchni grafitu w doświadczeniu Comptona, jeśli długość fali promieniowania padającego na powierzchnię grafitu wunosi 0,0414nm, a kąt pomiędzy promieniowaniem padającym a odbitym wynosi 71 stopni. wynik podaj w nm.

Bardzo proszę o pomoc, jakiekolwiek wskazówki i wzory, bo naprawdę nie mam już pojęcia jak to zrobić. Z góry dziękuję.
Afka
Posty: 5
Rejestracja: 8 lis 2009, o 09:40

Re: Energia elektronu i długość fali

Post autor: Afka »

z pierwszym zadaniem poradziłam sobie, ale mimo wszystko, raz jeszcze proszę o pomoc z zadaniem drugim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości